HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Nadviažeme na výhru zo Zvolena aj na ľade Spišskej?

26.11.2023 08:09

Stiahnuť obrázok
Preview: Nadviažeme na výhru zo Zvolena aj na ľade Spišskej? | HC 05

Pod vedením nového kormidelníka Helminena prišiel impulz, ktorý pomohol mužstvu k zisku dvoch bodov z derby zápasu na ľade Zvolena. Podarí sa hráčom tento impulz preniesť aj do nedeľného vystúpenia v Spišskej Novej Vsi? Jedno je isté, v súboji 21. kola nás nič jednoduché nečaká, Spišiaci svojou hrou a výsledkami pozitívne prekvapujú.

Právom im v doterajšom priebehu patrí 2. miesto, vďaka čomu to na Spiši žije hokejom, a tak sa aj dnes dá očakávať pomerne solídna divácka kulisa. Domáci si budú chcieť odčiniť piatkové zaváhanie z košickej Steel Arény, kde im nebolo dopriate zvíťaziť. Vo svojom prostredí však majú absolútne brilantnú fazónu, keďže z desiatich vystúpení dokázali vydolovať až 29 z 30 možných bodov.

Maximálny gólový potenciál

Vedenie Spišiakov má čuch na hráčov, ktorí sú komplexní, a hoci viaceri z nich vedia, že ich miesto je v "spodnej šestke", dokážu sa gólovo pričiniť. Rysy majú vo svojich radoch až 17 rôznych strelcov, ktorí vyprodukovali dokopy spoločne 69 gólov. V priemere vyšlú hráči Spišskej na bránu 30 striel za zápas a z nich 11,35% končí v sieti súperov, čo je tretia najlepšia gólová efektivita streľby.

Nestarnúci Melicherčík

Kľúčom k úspechu je vždy aj kvalita v bránkovisku a tú našli Spišiaci v lete 2021 v popradskom rodákovi Marcelovi Melicherčíkovi. Ten má dnes už 36 rokov, no v jeho prípade rozhodne platí, že vek je len číslo a že brankári dozrievajú v neskoršom veku. Opäť patrí medzi popredných brankárov v súťaži, keď zo 14 vystúpení až 12-krát doviedol svoj tím k výhre a celkovo si drží, ako jeden z mála, priemer inkasovaných gólov tesne pod hranicou 2 gólov na zápas. Okrem toho zneškodnil podľa zväzových štatistík až 92,44% striel, ktoré smerovali do priestoru jeho brány a lepší sú v tomto smere len Škorvánek, Riečický a spomedzi brankárov s viac ako 5 zápasmi aj náš Krošelj.

Vzájomný zápas v náš prospech

Svoje kvality však ukázali aj naši hráči, ktorí v prvom vzájomnom vystúpení úplne vygumovali všetkých strelcov súpera a ako bonus, jediný a víťazný presný zásah sme si odložili až na záverečnú minútu zápasu. Udialo sa tak v rámci 10. kola, kedy sme v Tipsport Aréne zvíťazili síce futbalovo, no veľmi cenným výsledkom 1:0.

Informácie pre fanúšikov

Dnešné stretnutie bude možné sledovať aj prostredníctvom televízie, keďže duel odvysiela stanica JOJ ŠPORT. Úvodné buly je na programe od 16:30 hod, stretnutie povedie štvorica Hronský, Goga a na čiarach Tichý s Jedličkom.