HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Najvyššia súťaž je späť, predstavíme sa v Nových Zámkoch

20.12.2023 07:48

Stiahnuť obrázok
Preview: Najvyššia súťaž je späť, predstavíme sa v Nových Zámkoch | HC 05

Po niekoľkodňovej pauze, ktorá patrila úspešnému ťaženiu slovenskej reprezentácie, sa kolotoč zápasov najvyššej súťaže opäť roztáča. Pre zverencov trénera Helminena to znamená presun na juhozápad Slovenska, kde nás vyzvú na súboj 27. kola hokejisti Nových Zámkov.

Prestávku mali dozaista príjemnejšiu naši hráči, ktorým to v ostatných zápasoch išlo a na konte máme aktuálne päť výhier v rade. Novozámčania síce dokázali v poslednom kole zvíťaziť, čím si mierne napravili chuť, no predtým ťahali za kratší koniec v šiestich dueloch v rade a zaujímavosťou je, že v každom z nich inkasovali po päť gólov. 

Dynamický vývoj v tabuľke

Bratislavský Slovan na predposlednom mieste, na čele Spišiaci - to je známka toho, že kvalita celkov je poriadne vyrovnaná a len ťažko by si niekto dovolil povedať o niektorom z tímov, že nedosahuje potrebné parametre pre pôsobenie v extralige. Vývoj je však mimoriadne dynamický, vďaka čomu je súťaž zaujímavá, no aj poriadne psychicky náročná. Svoje by o tom vedeli povedať v Nových Zámkoch, ktorým aktuálne patrí až 10. miesto.

V ich prípade je to markantný prepad, nakoľko ešte po 12. kole "okupovali" 3. priečku s pozitívnym skóre 45:30. Dobre namazaný stroj sa však postupne začal zasekávať, nedarilo sa ani ofenzíve a krušné chvíle prežívali aj hráči v obrane, ktorých už čoraz menej dokázal podržať brankár Kantor.

Vo vzájomných zápasoch to domácim nejde

V aktuálnom ročníku najvyššej súťaže pôjde už o tretie vzájomné meranie síl, bilancia je zatiaľ vyrovnaná a oba celky dokázali raz zvíťaziť. Stalo sa tak vždy na ľade toho druhého, čo však nie je prípad len tejto sezóny. Ak vezmeme do úvahy aj septembrový prípravný zápas, tak pri vzájomných zápasoch nedokázal domáci tím vyhrať na vlastnom ľade už v 8 prípadoch v rade. Naposledy sme sa z domácej výhry proti Novým Zámkom tešili ešte v decembri 2021. Podarí sa nám tieto štatistiky potvrdiť alebo to dnes domáci vyvrátia?

Spoločné sledovanie v Sport Pub 05ka

Pomaly sa zvianočnieva, čoraz viac ľudí nachádza cestu do svojich domovov a čoraz viac ľudí sa stretáva s blizkymi a známymi, ktorých počas roka nemajú možnosť vidieť až tak často. Hokej je ideálnym spôsobom (alebo zámienkou) ako dohnať zameškané, preto určite nevynechajte dnešný prenos. Ten pre širšiu verejnosť odvysiela reštaurácia Sport Pub 05ka, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou Tipsport Arény. Lokálne pivo, výborná pizza a k tomu kulisa priaznivcov nášho klubu... čo viac si priať v stredu večer?

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie 27. kola odštartuje o 18. hodine a našou snahou bude zvladiť peknú sériu víťazstiev, ktorú náš tím započal ešte koncom novembra. Zároveň sa budeme chcieť naladiť na piatkové derby, ktoré podľa všetkého dá zaspomínať na časy, kedy sa zimný štadión v Banskej Bystrici otriasal v základoch.

Duel povedie štvorica Baluška, Snášel ml., Jedlička a Kacej a diváci si ho budú môcť pozrieť prostredníctvom streamovacej platformy JOJ Play alebo vďaka prenosu spoločnosti TIPSPORT.