HC '05 Banská Bystrica

Preview: Najvyššia súťaž pokračuje 43. kolom, nás čaká duel v Poprade

13.02.2024 14:46

Stiahnuť obrázok
Preview: Najvyššia súťaž pokračuje 43. kolom, nás čaká duel v Poprade | HC 05

Najvyššia hokejová súťaž bude po niekoľkodňovej odmlke opäť pokračovať, tentokrát už svojím 43. kolom. V rámci neho vycestujeme k lídrovi tabuľky, ktorým je momentálne vďaka impozantnej víťaznej sérii Poprad.

Popradskí kamzíci dlho neboli toľko na očiach ako ich rivali zo Spišskej Novej Vsi, takže sa v tichosti predrali až na čelo tabuľky, kde si dokázali vytvoriť komfortný, päťbodový náskok. Dokázali to najmä za ostatné týždne, počas ktorých triumfovali už osemkrát v rade. Naši hráči sú však mimoriadne odhodlaní túto ich aktuálnu nadvládu narušiť... 

Šláger kola?

Nepochybne veľkými lákadlami budú aj súboje Michaloviec s Nitrou, či duel medzi Slovanom a Spišskou Novou Vsou, no pokojne môžeme označiť ako šláger kola aj náš duel. Podobne to vyhodnotili aj tvorcovia programového vysielania stanice Sport 1, kde bude toto stretnutie odvysielané. 

Naša dobrá forma

Pochvalu si zaslúžia aj zverenci nášho trénera Helminena, keďže z posledných piatich zápasov až štyrikrát našli cestu za víťazstvom. A neboli to hocijaké výhry, zdolali sme vtedajšieho lídra zo Spišskej Novej Vsi, ktorému sme vysokou výhrou 7:3 odštartovali výsledkovú krízu, na čo sme nadviazali výhrou na ľade Nitry. Potom prišlo drobné zaváhanie v Trenčíne, ktorú sme odčinili víťazstvom v Košiciach, kde sme zisk troch bodov podčiarkli čistým kontom. Naposledy sme si odniesli dva body z Humenného, kde sme po dvoch dejstvách prehrávali trojgólovým rozdielom.

Belányi v bráne domácich?

Bude zaujímavé sledovať, či realizačný tím Popradu vsadí vo vzájomnom stretnutí na nášho niekdajšieho brankára Filipa Belányiho, ktorý veľmi dobre pozná celý náš káder. Od svojho príchodu pod Tatry doposiaľ len kryl chrbát Vayovi, ktorý sa však rozchytal to obdivuhodnej formy a aktuálne patrí aj podľa rôznych metrík k elitným brankárom súťaže. V podobnom duchu však môžu uvažovať aj naši tréneri, ktorí majú k dispozícii Eugena Rabčana. Mladý brankár vie poskytnúť cenné rady ohľadne silných stránok popradského celku.

Informácie pre fanúšikov

Síce nás nečaká skutočne nič ľahké, no bude to ostro sledovaný duel, ktorý odštartuje aj za prítomnosti televíznych kamier o 18:30 hod. Na pravidlá bude dohliadať štvorica arbitrov Goga, Konc ml., Bogdaň a Junek.