HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Napravíme si chuť proti Trenčínu? Dukle máme čo vracať

22.10.2023 10:14

Stiahnuť obrázok
Preview: Napravíme si chuť proti Trenčínu? Dukle máme čo vracať | HC 05

Pred nami je nový deň, nové meranie síl a šanca napraviť si chuť po piatkovom nevydarenom vystúpení. No keďže liga je vyrovnaná a tabuľkové postavenie nič neznamená, naši hráči budú musieť do hry vložiť maximálne úsilie. Pod Urpín pricestujú hokejisti trenčianskej Dukly, ktorí u nás hneď v 1. kole dokázali zvíťaziť.

Bola to vtedy gólová prestrelka so smutným koncom pre nás, o to viac, že sme ešte sedem minút pred koncom viedli. Trenčania to však na nás vedia a keď cítia šancu na zvrat, nikdy sa nevzdávajú. Nášmu dnešnému súperovi sa však v ostatnom období príliš nedarilo, a tak nastáva otázka – prehĺbime ich krízu alebo sa im podarí nakopnúť práve na nás?

Výsledky ako na hojdačke

Trenčín v prvých dvoch kolách bodoval naplno, čo bolo príjemným prekvapením. Skóre 10:5 v tom čase napovedalo, že zverenci trénera Dömeho dávajú zabudnúť na vlaňajšiu sezónu. V nasledujúcich troch vystúpeniach už prišli tri prehry a Dukla si z nich navyše odniesla hrozivé skóre 4:19. Najprv inkasovali sedem gólov v Nových Zámkoch a po šesť „schytali“ od Liptákov a Michaloviec.

Začiatok októbra Trenčanom vyšiel, dokázali zvíťaziť na Slovane, a hoci to bolo až po nájazdoch, dva body mali cenu zlata. Následne prišiel dokonca triumf vo Zvolene, čo prekvapilo aj širšiu hokejovú verejnosť a čerešničkou na torte bolo čisté konto LaCouvéeho. Boli to však nateraz posledné body, ktoré putovali do Trenčína, keďže aktuálne ťahajú „vojaci“ štvorzápasovú sériu prehier. Postupne podľahli Spišskej Novej Vsi (doma), Nitre (vonku), Humennému (vonku) a v poslednom kole Košiciam (doma).

Absencia výraznejšieho lídra?

Hľadiac na produktivitu trenčianskeho celku vypozorujeme, že hoci sa gólovo presadilo už 12 rôznych hráčov, nikto z nich nie je zatiaľ výraznejším lídrom. Švéd Immo síce rozvlnil siete súperov už sedemkrát, no nepridáva sa k nemu nikto z jeho spoluhráčov.

Dvojica Baláž-Petráš síce produkuje body, no v tabuľke +/- im svietia hrozivých -10, respektíve -11. Zaostáva aj Charbonneau, ktorý má na konte jediný presný zásah a očakávania tak spĺňa asi len Pietroniro a spomínaný LaCouvée, ktorý to však má ťažké. Dukla totiž inkasovala až 44 gólov, čo je najviac v lige.

Informácie pre fanúšikov

Dnešné stretnutie 12. kola začína v našom tradičnom nedeľnom čase, teda o 16:30 hod a vstupenky si môžete zaistiť z pohodlia domova vďaka nášmu e-shopu, kde si ich viete zakúpiť vďaka online predpredaju. Fyzický predaj v pokladni Tipsport Arény prebehne od 14:30 hod. Brány fanshopu sa otvoria hodinu pred úvodným buly a v tomto čase budú sprístupnené aj vstupy na tribúny.

Priaznivci sa môžu tešiť aj na „stálice“ v podobe tomboly, do ktorej sa môžu zapájať kúpou tombolových lístkov. Tie sú vo všetkých bufetoch a zakúpiť sa dajú do začiatku druhej tretiny. V prostrednej časti hry bude vyžrebovaný účastník prestávkovej súťaže TRAF A LEŤ, ktorej bude predchádzať žrebovanie výhercov vecných cien od našich partnerov.

Stretnutie dnes povedie štvorica Orolin, Fridrich, Synek a Šoltés. Pevne veríme, že fanúšikovia podporia našich hráčov na ceste za dôležitými bodmi.