HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Piatkový zápas v Trenčíne veľa napovie

30.11.2023 16:57

Stiahnuť obrázok
Preview: Piatkový zápas v Trenčíne veľa napovie | HC 05

Pred nami je azda ten najkrajší mesiac v roku a naši hokejisti ho odštartujú stretnutím v Trenčíne, ktorý patrí medzi tie nevyspytateľnejšie celky. Z posledných deviatich stretnutí až sedemkrát dokázali zdolať svojich súperov, no aj napriek tomu im patrí na pohľad nelichotová, jedenásta priečka.

Ide však o skreslený pohľad, nakoľko Trenčania majú na konte 29 bodov a len 4 body ich delia od 4. miesta, čo len potvrdzuje mimoriadnu vyrovnanosť najvyššej súťaže. Poradie v tabuľke sa tak do konca kalendárneho roka zrejme ešte poriadne premieša, do čoho však budú chcieť prehovoriť aj zverenci trénera Helminena, ktorý dokázal herne i výsledkovo pozdvihnúť náš tím.

Zdolajú kohokoľvek

Jedno sa Trenčanom musí nechať, naprieč celou súťažou dokážu zavariť komukoľvek. Ukázali to aj v ich poslednom vystúpení na ľade Košíc, kde síce prehrávali v 35. minúte už o tri góly, no ani to ich neodradilo od snahy urobiť niečo s výsledkom. A snaha to bola enormná, najprv sa im podarilo vyrovnať na 3:3, a hoci potom inkasovali gól 29 sekúnd pred koncom, napokon stihli vyrovnať, doviesť duel do predĺženia a v ňom rozhodnúť o dvojbodom zápise. Pre Trenčanov to musela byť veľká vzpruha, no okrem výhry v Košiciach si dokázali v novembri poradiť aj so Zvolenom či Slovanom.

Rozhodnú opäť presilovky?

S Duklou sme stihli odohrať v aktuálnom ročníku už dva zápasy, oba v domácom prostredí. Ten prvý nedopadol v náš prospech, keď sme v gólovej prestrelke ťahali za kratší koniec a súperovi sme podľahli po výsledku 5:6. Na kolená nás zrazili vylúčenia, ktoré Trenčania dokázali trestať - zo šiestich gólov až tri padli v početnej prevahe. Pozitívnejšie vyznel v náš prospech druhý zápas, kedy sme zvíťazili 4:1, z čoho dva góly prišli v presilovke. Víťazstvo vtedy režíroval dvojgólový Luke Adam a trojbodoví Vela s Wilkinsom.

Súboj dvoch celkov s nízkou efektivitou

Ak je niekde priestor na zlepšenie, bude to v prípade oboch tímov efektivita zakončenia. Počet streleckých pokusov je na oboch stranách v dobrých hodnotách, no zdá sa, že ako Trenčín, tak aj my doplácame na koncovku. Svedčí o tom aj percentuálne zhodnotenie tejto činnosti, kde sme na chvoste ligy a pred nami práve náš piatkový súper. Menej gólov ako naši hráči a Dukla dali už len Humenčania.

Informácie pre fanúšikov

Piatkový duel 23. kola štartuje na Zimnom štadióne Pavla Demitru o 18. hodine a stretnutie môže veľa napovedať o tom, kto sa kde ocitne v tabuľke. Zápas povedie štvorica Crman, Štefik, Konc ml. a Frimmel a diváci si ho budú môcť pozrieť prostredníctvom streamovacích platforiem JOJ Play a na stránke stávkovej kancelárie Tipsport.

Pokiaľ si však chcete spríjemniť sledovanie zápasu v spoločnosti ostatných fanúšikov, reštaurácia Sport Pub 05ka srdečne pozýva na spoločné sledovanie, popri ktorom si môžete vychutnať aj vynikajúce jedlá a nápoje.