HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Po Humennom pricestuje pod Urpín rozbehnutý Poprad

23.09.2023 21:54

Stiahnuť obrázok
Preview: Po Humennom pricestuje pod Urpín rozbehnutý Poprad | HC 05

Radosť z výhry nad Humenným mohla trvať do polnoci z piatka na sobotu, no cez víkend sa všetka pozornosť presunie na nedeľné štvrté kolo, v rámci ktorého pricestujú do Banskej Bystrice rozbehnutí Popradčania.

O tom, že nás nečaká nič jednoduché svedčí aj piatková jednoznačná výhra „kamzíkov“, ktorí si v domácom prostredí dokázali poľahky poradiť s nabitým košickým kádrom. Výsledok 7:2 vyznieva pomerne jednoznačne, pričom Popradčania vyhrávali už v 27. minúte 6:0 a vo zvyšku stretnutia pohodlne dokráčali za cenným víťazstvom.

Pod Tatrami stavili na mix skúseností a dravosti

Po vlaňajšej sezóne zavládla v Poprade veľká nespokojnosť. Mužstvo obsadilo po základnej časti siedmu priečku a v kvalifikačných bojoch o štvrťfinále play-off nestačili Podtatranci na Nitru. Napriek tomu si vedenie ponechalo až päticu obrancov a k tomu rovnaký počet útočníkov. Kostru tímu tak tvoria skúsení harcovníci ako Svitana, Záborský, Mlynarovič, D. Brejčák, Kotvan a Drgoň.

Vedenie popradského celku chcelo tieto skúsenosti vyvážiť mladíckou dravosťou, a tak prišlo k podpisom zmlúv s hráčmi ako Jendek, Šotek, Urbánek, ktorých doplnili viaceré zaujímavé zahraničné mená. Kapitálnym úlovkom vedenia HK Poprad bol Max Gerlach, najlepší strelec minulej sezóny, ktorý preukazoval svoje zakončovateľské schopnosti v drese Prešova. Okrem neho sa však budú chcieť opierať aj o mená ako Coulter, Beaudoin, McFadden a v bránkovisku si rozdelia bohatú porciu minút skúsený Ádám Vay s talentovaným Eugenom Rabčanom.

Vydarená príprava a triumf v Tatranskom pohári

Ak niekto môže byť spokojný s predsezónnym obdobím, sú to Popradčania. Všetko odštartovali výhrou v poľskom Krakowe a následne si v rámci prestížneho Tatranského pohára dokázali poradiť aj s českým Třincom a uspeli aj vo finále proti Košiciam.

Jediné drobné „zaváhanie“ prišlo proti Michalovciam, avšak aj to až po predĺžení a podobne vyrovnanú partiu, no s víťazným koncom predviedli „kamzíci“ proti Spišskej Novej Vsi. V predposlednom prípravnom zápase prišla odplata na ľade Michaloviec a výhra po nájazdoch a v záverečnom vystúpení komfortné víťazstvo 3:1 proti Krakowu.

Informácie pre fanúšikov

Rovnako, ako v predošlých dvoch domácich vystúpeniach, ani v prípade duelu proti Popradu nenastanú zásadné zmeny v organizácii zápasu a jeho sprievodného programu.

Stretnutie štartuje už o 16:30, takže pokladne Tipsport Arény budú otvorené od 14:30. Hodinu pred duelom otvorí svoje brány fanshop a v rovnakom čase bude divákom umožnený vstup na tribúny. Online predpredaj vstupeniek prebieha v sieti Ticketportal.

Popis obrázka

Vratné poháre a tradičné súťaže

Vratné poháre s motívmi hráčov nášho klubu sa tešia od ich uvedenia do prevádzky veľkej obľube, vďaka čomu budú opäť dostupné vo všetkých bufetoch. Po stretnutí je na vás, či sa rozhodnete pohár vrátiť alebo si ho ponecháte. Záloha je vo výške 2 €.

Popis obrázka

V rámci sprievodného programu nebude chýbať nič, na čo ste doposiaľ zvyknutí, teda tombola, prestávkové súťaže s Urpinerom a cestovnou kanceláriou BB TRAVEL, v ktorej sa po novom strieľa cez celé klzisko na prázdnu bránu. Súťažiaci majú k dispozícii 5 striel a za každý úspešný pokus získavajú 10 eur v hotovosti. Ako bonus sú zaradení do posezónneho žrebovania o dovolenku v hodnote 1000 €.