HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Po reprezentačnej pauze privítame Michalovce, mužstvo zatiaľ povedie Pisár

17.11.2023 07:40

Stiahnuť obrázok
Preview: Po reprezentačnej pauze privítame Michalovce, mužstvo zatiaľ povedie Pisár | HC 05

Padla nášmu mužstvu reprezentačná prestávka vhod? Pred ňou sme v troch zápasoch v rade neokúsili chuť výhry, takže za bežných okolností by to bola vítaná pauza. Pod Urpínom však nastali menšie turbulencie, ktorých súčasťou bol odchod trénera Sheddena a výmena Žitného za Výhonského. Kolotoč extraligových zápasov sa znovu rozkrúti a do Banskej Bystrice zavítajú Michalovce. Mužstvo dočasne vedie Ľuboš Pisár a realizačný tím okolo bývalého trénera Sheddena.

Náš súper je ešte v nezávideniahodnejšej situácii, nakoľko päť prehier v rade stačilo na to, aby sa mužstvo pod vedením ambiciózneho trénera Kudelku prepadlo až na predposlednú jedenástu priečku. Súper si však spestril niekoľkodňovú pauzu menším "teambuildingom" v Tatrách, a tak sa dá očakávať, že k nám zavítajú dobre naladení. Do tímu sa navyše vracia dvojnásobný majster súťaže, útočník Radovan Puliš, ktorý má na konte 398 extraligových bodov a je len krôčik od okrúhlej méty.

Takmer identické skóre, no o osem bodov menej

Pohľad na tabuľku nám ukazuje, že náš tím strávil prestávku na 6. priečke so ziskom 26 bodov a skóre 48:59. V Michalovciach sú na tom síce čo do počtu strelených a inkasovaných gólov veľmi podobne (48:56), no v pelotóne extraligového poradia strácajú na nás 8 bodov. K zhoršeniu prišlo najmä v spomínaných ostatných piatich dueloch, z ktorých "líšky" odkráčali so skóre 9:23. Michalovčania sa však v porovnaní s naším celkom môžu hrdiť aspoň lepšou efektivitou v koncovke, keďže využili 9,23% svojich streleckých pokusov, zatiaľ čo naši hráči 8,48%, čo je druhá najhoršia vizitka v rámci súťaže.

Absencia gólových Slovákov?

Nejeden manažér v súťaži vie, že zohnať kvalitých zakončovateľov spod Tatier je vcelku výzvou. Svoje o tom vedia aj na Zemplíne, kde sú zatiaľ lídrami produktivity štyria zahraniční hráči - Acolatse, Pearson, Daugavins a Heard. Sekunduje im osembodový Matúš Paločko, ktorý rozvlnil siete súperov päťkrát. V prvej stovke kanadského bodovania je ešte Kanaďan Santos, no Paločkovi s gólmi jeho slovenskí spoluhráči príliš nepomáhajú. Po tri góly majú na konte Bjalončík a Suja, od ktorých sa však primárne góly neočakávajú. Nájdu tak Michalovce svojho strelca v spomenutom Pulišovi?

Opora v Škorvánkovi

Jednu istotu predsa Michalovce majú a tou je brankár Škorvánek. Ten totiž nadväzuje na svoju formu z vlaňajška, ktorá ho dostala až na svetový šampionát. V aktuálnom ročníku síce inkasuje skoro až tri góly na zápas, no ku cti mu slúži, že pochytal až 91,68% striel smerujúcich do priestorov jeho brány. Spomedzi brankárov, ktorí odchytali aspoň sedem stretnutí je to tretí najlepší počin v súťaži.

Informácie pre fanúšikov

Dnešné stretnutie 18. kola začína v tradičnom piatkovom čase, teda o 17:30 hod a vstupenky si môžete zaistiť z pohodlia domova vďaka nášmu e-shopu, kde nájdete odkaz na online predpredaj. Fyzický predaj v pokladni Tipsport Arény prebehne od 15:30 hod a k dispozícii budú aj nedávno avizované, zvýhodnené rodinné vstupenky.

Brány fanshopu sa otvoria hodinu pred úvodným buly a v tomto čase budú sprístupnené aj vstupy na tribúny.

Priaznivci sa, ako vždy, môžu tešiť na tombolu, do ktorej sa môžu zapájať kúpou tombolových lístkov. Tie budú dostupné vo všetkých bufetoch a zakúpiť sa dajú do začiatku druhej tretiny. V prostrednej časti hry bude vyžrebovaný účastník prestávkovej súťaže TRAF A LEŤ, ktorej bude predchádzať žrebovanie výhercov vecných cien od našich partnerov.

Stretnutie dnes povedie štvorica Baluška, Goga, Konc ml. a Frimmel. Pevne veríme, že v dnešný sviatočný deň si nájde cestu na tribúny čo najviac fanúšikov, aby sme spoločnými silami popohnali hráčov za trojbodovým ziskom.