HC '05 Banská Bystrica

Preview: Pod Urpín pricestuje ďalší tabuľkový sused, na súboj vyzveme Nové Zámky

03.11.2023 10:38

Stiahnuť obrázok
Preview: Pod Urpín pricestuje ďalší tabuľkový sused, na súboj vyzveme Nové Zámky | HC 05

Tempo zápasov najvyššej súťaže naberá na obrátkach a nič na tom nemení ani sviatočné, "dušičkové" obdobie. Po utorkovej prehre v Poprade sa naši hráči budú chcieť revanšovať, lenže do cesty sa im postavia hokejisti obliekajúci farby Nových Zámkov. Tí sú už tradične veľmi nevyspytateľným a náročným súperom a duel bude "okorenený" aj tým, že oba celky delí od seba v tabuľke iba bod.

Novozámčania však neokúsili chuť výhry v štyroch po sebe idúcich zápasoch, a tak bude otázne, či sa im túto sériu podarí prelomiť alebo naši hráči predĺžia ich aktuálnu mizériu. V ostatných štyroch dueloch získal súper z Nových Zámkov iba chudobné dva body, navyše si z nich odniesli skóre 6:16.

Raketový úvod

Tím z juhozápadu Slovenska je v posledných rokoch akýmsi čiernym koňom, ktorý obvykle zažíva vynikajúci úvod do sezóny a postupne sa prepadáva tabuľkou. Bude sa tento scenár znovu opakovať? Hráči Nových Zámkov mali fantastický vstup do tohto ročníka a z úvodných 11 vystúpení sa museli skloniť pred súpermi iba v troch prípadoch. Skvelo museli chutiť výhry nad Slovanom, Zvolenom alebo Košicami, ktoré to však "býkom" práve v poslednom kole oplatili.

Lídri v podobe legionárov

Vedenie tohto celku má pomerne dobrý nos na zámorské posily, čo sa tradične prejavuje najmä pri pohľade na novozámockú tabuľku produktivity. Tej kraľuje 15-bodový Roy, o bod menej majú Loggins a Lee. Spomedzi slovenských hráčov im sekundujú Tomáš Mikúš a Patrik Števuliak, v dobrom svetle sa ukazuje aj český útočník Prokeš či lotyšský zadák Mamčics.

Výborná efektivita streľby

Ak si na niečo naši hráči budú dnes musieť dať pozor, bude to efektivita zakončovania, v ktorej Novozámčania patria medzi popredné celky súťaže. Doposiaľ totiž premenili 10,4% všetkých pokusov, čo je tretia najlepšia vizitka. Zároveň však vyslali tretie najnižšie číslo streleckých pokusov, čo je práve jedným z dôkazov, že keď už náš piatkový súper vyšle strelu, je to z nebezpečných miest a v 1 z 10 prípadov to končí gólom. Len pre porovnanie, naša efektivita zakončenia je necelých 9%.

Informácie pre fanúšikov

Dnešné stretnutie 16. kola štartuje o 17:30 hod a vstupenky si môžete už tradične zabezpečiť dvomi rôznymi cestami: buď z pohodlia domova, v priebehu niekoľkých sekúnd cez online predpredaj alebo fyzicky, v pokladni Tipsport Arény, ktorá bude sprístupnená dve hodiny pred úvodným buly. Hodinu pred zápasom sa otvoria brány fanshopu a zároveň bude umožnený divákom vstup na tribúny.

Fanúšikovia, ktorí sa rozhodnú vychutnať si atmosféru zápasu naživo, sa budú môcť tešiť na množstvo súťaží a tombolu, v ktorej sa budú žrebovať výhercovia hodnotých cien. Súťažiť sa bude o 50 € poukaz na nákup v sieti Lunys, 25 € voucher do reštaurácie Street Foodie, ďalej o 1 vstupenku na 90s MONACObet SHOW, poukážku na masáž od Thai Sabai (1 hod) a predmety od spoločnosti Urpiner. Všetko vyvrcholí počas druhej prestávky streleckou súťažou TRAF A LEŤ, ktorej partnerom je BB TRAVEL.