HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Podarí sa nám pribrzdiť rozbehnutú Nitru?

25.01.2024 14:47

Stiahnuť obrázok
Preview: Podarí sa nám pribrzdiť rozbehnutú Nitru? | HC 05

Povzbudení výhrou nad lídrom zo Spišskej Novej Vsi, prebehla počas týždňa príprava na nášho piatkového súpera, ktorým bude Nitra. Stretnutie sa odohrá na súperovom ľade a rozhodne nepôjde o ľahkú konfrontáciu, domáci totiž ťažia z ich aktuálnej formy, ktorá ich vyniesla na priebežné 4. miesto poradia.

K posunu v tabuľke dopomohli Nitre najmä výsledky z aktuálneho kalendárneho roka. Od januára to zverenci trénera Stavjaňu rozbalili a v siedmych stretnutiach šesťkrát zvíťazili. Bilanciu im kazí nedávna prehra z Humenného, po ktorej však prišli dve víťazstvá proti Trenčínu a Košiciam.

Základ bude pevná defenzíva

Minimálne taká, akú sme predviedli v prvej a tretej tretine zápasu proti Spišiakom. V ofenzíve to šlape rovnako nám, tak aj Nitre, najmä v ostatných desiatich zápasoch. Corgoni v nich nastrieľali 33 gólov a my až 36, čo je spomedzi všetkých celkov najvyššie číslo. Rozdiel v bodovom zisku však tkvie v defenzívnych číslach. Zatiaľ čo my sme inkasovali až 40 gólov, súper iba 19. Tieto naše čísla sú v kontraste s vydarenou osemzápasovou šnúrou výhier, počas ktorej sme inkasovali podstatne menej gólov.

Individuálna kvalita

Zrak väčšiny prítomných sa bude upierať na rozdielových hráčov akými sú na strane domácich Buček, Gill alebo Gates, ktorý sa nedávno vrátil do akcie po zranení. Našimi esami sú najmä zahraniční hráči z prvého útoku, ktorých bodovo vedie po novom 41-bodový Turnbull (18+23), v tesnom závese za ním s okrúhlymi 40 bodmi Vela (17+23). Tento počin oboch vyniesol do elitnej päťky kanadského bodovania, ktorému však kraľuje nitriansky Samuel Buček so 48 bodmi (21+27). Do celkového bodovania prehovára aj Wilkins, ktorý má na konte 35 bodov (11+24).

Informácie pre fanúšikov

Duel pod Zoborom odštartuje v piatok 26. januára o 18. hodine a pôjde o súboj, ktorý sa uskutoční v rámci 39. kola. O dohľad nad pravidlami sa bude starať štvorica Orolin, Štefik, Kacej a Konc ml. Zápas bude možné sledovať na online platforme JOJ Play alebo na streame spoločnosti Tipsport.