HC '05 Banská Bystrica

Preview: Podarí sa nám uspieť na ľade Nitry? Zápas odvysiela aj jedna z televízií

20.10.2023 09:53

Stiahnuť obrázok
Preview: Podarí sa nám uspieť na ľade Nitry? Zápas odvysiela aj jedna z televízií | HC 05

V piatkovom 11. kole nás čaká vystúpenie na ľade Nitry, ktorá nezažíva najoptimálnejší vstup do sezóny. Doposiaľ vydolovali len osem bodov, za čo im patrí predposledná, jedenásta priečka. Naši hráči sú aj naďalej na štvrtom mieste a od čela tabuľky ich delia štyri body.

Nedávna výhra proti Spišskej Novej Vsi nám veľmi pomohla najmä pred dobiedzajúcim Liptovským Mikulášom a Košicami a čo je dôležitejšie, tímom z čela tabuľky sa nepodarilo utvoriť väčší náskok, a tak ostáva naďalej všetko vyrovnané. V Nitre však rozhodne nepanuje spokojnosť, aj keď nutno dodať, že v októbri sa im podarilo dosiahnuť niekoľko uspokojivých výsledkov. A hoci v poslednom kole podľahli Košiciam, predtým dokázali zvíťaziť dvakrát po sebe.

Navrátilci Buček so Slovákom, kapitálny úlovok v podobe Jacksona

Jedno sa vedeniu Nitry musí nechať, na nepriazeň vždy dokážu reagovať angažovaním rozdielových hráčov. Jedným z nich je aj Robby Jackson, ktorý dve sezóny hviezdil v drese Nových Zámkov a pred sezónou zamieril do Švajčiarska. V lige, ktorú ovláda náš bývalý hráč Éric Faille, získal 6 bodov v 7 vystúpeniach a následne zamieril pod Zobor. Spolu s ním si v Nitre vybavili na striedavé štarty skúseného brankára Košarišťana a pred pár dňami si corgoni upísali aj obrancu Cottona, ktorý môže patriť k príjemným prekvapeniam ligy.

Už skôr sa fanúšikovia potešili návratom Bučeka a Slováka, okrem nich posilnili mužstvo aj známe mená ako Bubela a Matej Bača, takže pre mnohých to bude mať dnes zaujímavý nádych.

Výsledková kríza

Po troch prehrách v prvých troch kolách síce prišiel čiastkový úspech a zisk dvoch bodov proti Michalovciam, nasledovali však ďalšie tri prehry a pod Zoborom rástla nespokojnosť. Po desiatich kolách majú hráči Nitry na konte len chudobných osem bodov, čo je na vlas rovnako, ako posledné Humenné. Nováčik ligy je na nelichotivej dvanástej priečke len zásluhou horšieho gólového rozdielu, inak však nevychádza sezóna ani jednému z týchto tímov.

Aj napriek tomu nás určite nečaká ľahký súboj, pretože Nitra sa v ostatnom období dvíha a ak si odmyslíme vysokú prehru z úvodu októbra proti Zvolenu (3:9), tak najmä v posledných dvoch týždňoch boli vyrovnaným partnerom aj pre tímy ako Košice a Spišská Nová Ves.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Z celkových možných 12 bodov sme vlani získali proti Nitre až deväť. Odštartovalo to výhrou po nájazdoch, po ktorej prišlo menšie zaváhanie a zisk bodu za prehru v predĺžení. Nasledovali dve výhry v riadnom hracom čase.

14.02.2023 HK Nitra 1:2 HC ’05 Banská Bystrica
06.01.2023 HC ’05 Banská Bystrica 4:1 HK Nitra
04.11.2022 HK Nitra 4:3 pp HC ’05 Banská Bystrica
25.09.2022 HC ’05 Banská Bystrica 3:2 sn HK Nitra

Informácie pre fanúšikov

Ako už bolo avizované aj v nadpise, duel odvysiela aj televízna stanica JOJ ŠPORT, čo dáva príležitosť pozrieť si náš zápas aj v kruhu ďalších fanúšikov. Ak máte radi spoločnosť, dobré pivo a k tomu pizzu, určite zavítajte do reštaurácie Sport Pub 05ka so sídlom v banskobystrickej Tipsport Aréne, kde sa uskutoční spoločné sledovanie fanúšikov. Stretnutie začína o 18. hodine, z pozície rozhodcov ho povedie štvorica Baluška, Krajčík, Vyšný a Durmis.

Ak sa už neviete dočkať domáceho vystúpenia, v nedeľu privítame pred zrakmi našich priaznivcov Duklu Trenčín, ktorej máme čo vracať, keďže v úvodnom kole sme im podľahli po výsledku 5:6. Vstupenky na tento zápas nájdete aj na našom e-shope na tomto odkaze.