HC '05 Banská Bystrica

Preview: Potrebná bude konzistentnosť celých 60 minút, hovorí Ľuboš Pisár

21.03.2024 11:43

Stiahnuť obrázok
Preview: Potrebná bude konzistentnosť celých 60 minút, hovorí Ľuboš Pisár | HC 05

Naši hokejisti majú za sebou úvodné dve vystúpenia štvrťfinálovej série proti Spišskej Novej Vsi. Síce nám ani v jednom prípade nepriniesli želané víťazstvo, no po viacerých stránkach, vzhľadom na niektoré okolnosti, neboli naše výkony sklamaním. Opäť sa však potvrdilo, že v hokeji je mimoriadne dôležité sústrediť sa počas celého stretnutia, o čom pred domácimi zápasmi prehovoril aj Ľuboš Pisár.

Doterajšie výsledky potvrdzujú, že obom celkom sa v domácom prostredí darí a aj vystúpenia v play-off potvrdili trend zo základnej časti. V tejto chvíli sme však na ťahu my, respektíve naši hráči a pre zachovanie nádejí bude potrebné zvládnuť oba duely v banskobystrickej Tipsport Aréne.

Do kariet nám nezahrali zdravotné ťažkosti niektorých ofenzívnych opôr, následkom čoho sme v oboch stretnutiach mali limitované možnosti a častokrát sme boli nútení hrať na tri útočné formácie. Všetky tieto okolností vníma aj manažér klubu Ľuboš Pisár, ktorý pred tretím stretnutím poskytol svoj pohľad na doterajší vývoj štvrťfinálových bojov: „Séria sa výsledkovo nezačala podľa našich predstáv. Vedeli sme, že nám v prvých zápasoch bude chýbať veľa útočníkov, no aj tak sme verili, že sa s tým budeme vedieť vyrovnať a že máme dosť kvality na to, aby sme vyhrali aspoň jeden zápas v Spišskej, čo sa nestalo. Som ale rád akou hrou, nasadením a bojovnosťou sme sa prezentovali a som si istý, že sme nesklamali nikoho z našich fanúšikov. V oboch zápasoch sme boli veľmi blízko víťazstva."

Bojovnosť, nasadenie a iné podobné aspekty sú samozrejmosťou výbavy hráčov, ktorí sú hladní po úspechu a ktorí by sa radi pozreli aj do ďalšej fázy play-off. K tomu však bude potrebné pridať aj ďalšie kľúčové faktory: „Čo potrebujeme zlepšiť, je konzistentnosť našej hry pocas celých 60 minút. Musíme byť aj naďalej silní v oslabeniach a pokračovať vo využívaní našich presiloviek tak ako v druhom zápase. Aj naďalej musíme hrať tímovo, disciplinovane a zároveň sa v každom zápase bude musieť nájsť hráč, ktorý bude rozdielový v rozhodujúcich momentoch zápasu," prezradil pre náš web Pisár.

Helminen vyzdvihuje prístup

K slovu sa dostal aj fínsky kormidelník Raimo Helminen, ktorý v zásade nemal svojim zverencom veľmi čo vyčítať. Najviac ocenil bojovnosť a ochotu pobiť sa o výsledok a veľmi dobre si uvedomoval, aké oklieštené možnosti mal. „Aj keď sme v prvých dvoch zápasoch prehrali, bol som spokojný s tým, ako sme hrali a aký prístup a ochotu sme vykazovali. To je niečo, na čom musíme stavať aj v domácich vystúpeniach, no musíme byť pozornejší pri bránení a zlepšiť sa aj smerom dopredu. Potrebujeme si vytvoriť viac príležitostí, z ktorých bude možné strelecky sa presadiť," načrtol naše plány hlavný tréner.

Informácie pre fanúšikov

Diskutovanou témou doterajších zápasov vyraďovacej časti bola návštevnosť na štadiónoch. Kedy inokedy však budú naši hráči potrebovať výdatnú podporu, ak nie teraz? Spoločnými silami môžeme dopomôcť k tomu, aby sa séria vrátila na Spiš a následne aj k nám do Banskej Bystrice.

Komplexné informácie o vstupenkách nájdete aj v samostatnom článku, no v zásade to najpodstatnejšie je, že ešte dnes (t.j. vo štvrtok 21. marca) môžete zakúpiť lístky za zvýhodnené, nižšie, ceny. Dostupné sú v online predpredaji na tomto odkaze, v deň zápasu ich cena bude vyššia, a to 18 € a 20 €.

Popis obrázka

Obe stretnutia pod Urpínom štartujú zhodne o 18. hodine a prítomní diváci sa môžu tešiť aj na bohatý sprievodný program. Jeho súčasťou bude aj špeciálny hosť, popredný slovenský interpret, Lukáš Adamec, ktorý príde fandiť banskobystrickým baranom a po rozkorčuľovaní poctí prítomných divákov krátkym vystúpením. Určite tak zaujmite svoje miesta včas, by vám neunikol tento špeciálny hosť.

Špeciálny bude aj nástup hráčov na ľadovú plochu, nasledovať bude hymna Slovenskej republiky v podaní Mareka Pružinca a dobrým zvykom sú tombola, prestávkové súťaže (Urpiner kvíz a Traf a leť s CK BB Travel) či krasokorčuliarske vystúpenie.

Pevne veríme, že si nájde cestu na tribúny čo najvyšší počet fanúšikov, no ak by to niektorým z vás situácia neumožňovala, duely budem možné sledovať aj na diaľku, prostredníctvom televízneho prenosu. Tie budú súčasťou programu stanice SPORT 1. Tribúny Tipsport arény budú pre divákov sprístupnené od 17:00 a v rovnakom čase otvára svoje brány aj náš Fanshop, kde nájdete nový klubový merch a fan predmety.

Informácie pre permanentkárov ŠTANDARD: Všetkým permanentkárom, ktorí si dobili permanentky na štvrťfinálové zápasy prišla aj potvrdzujúca vstupenka, ktorá slúži len ako potvrdenie, na vstup bude slúžiť ich permanentka rovnako ako v základnej časti. 

Popis obrázka