HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Potvrdíme v Nových Zámkoch vzostup formy?

28.09.2023 21:29

Stiahnuť obrázok
Preview: Potvrdíme v Nových Zámkoch vzostup formy? | HC 05

Už úvod nového ročníka hokejovej extraligy navodzuje dojem, že budeme opäť raz svedkami mimoriadne vyrovnanej súťaže. Každý vie zdolať každého a svoje o tom vieme aj my, ale aj náš najbližší súper, ktorým budú Nové Zámky. Tie majú za sebou pomerne sympatický vstup do sezóny.

Spomínalo sa to už v článku, v ktorom duo Adam Stránský a Roman Faith poodhalili svoje myšlienky pred blížiacim sa zápasom – Novým Zámkom patrí po štyroch kolách 3. priečka so ziskom 9 bodov a výrazne kladným skóre 17:6. Svedčí to nie len o pevnej defenzíve, ale aj o rozbehnutom útoku, na ktorý si budeme musieť dať pozor. Spomenutých 17 gólov si medzi seba rozdelilo až 10 rôznych strelcov, z toho osem útočníkov.

V Nových Zámkoch vsadili na kontinuitu

Novozámčania sú v posledných rokoch nevyspytateľným súperom, ktorý neraz potvrdil, že dokážu zdolať kohokoľvek. Tradične mávajú dobrý vstup do sezóny, no možno aj vplyvom užšieho kádra sa zvykli postupom času prepadávať v tabuľke smerom nadol.

Aj napriek tomu sa dá ich prostredie a zázemie hodnotiť ako stabilné, čoho dôkazom je aj fakt, že mnohí hráči pôsobia na juhozápade Slovenska už niekoľko sezón. Z vlaňajšieho kádra sa porúčali len Bezúch, Lackovič, Knižka, Hajnik, Lapšanský a aktuálne náš hráč, Roman Faith. Výrazne si polepšil Robby Jackson, ktorý našiel nový domov vo Švajčiarsku.

Do mužstva prišli legionári Prokeš, Michnáč, Roy a skúsení slovenskí harcovníci Stupka s Novajovským. Zotrvali opory v podobe brankára Kantora, či obrancovia Lee a Mamčics, ktorí vykazujú v úvode sezóny skvelú formu a Novozámčanom sa podarilo udržať aj ofenzívne esá ako Farley a Loggins, ktorý prišiel k „býkom“ uprostred minulej sezóny. V kádri pokračujú aj stálice v podobe Števuliaka, Ondrušeka, Šišovského, Hatalu, Romana, Kozáka, Ligasa a bratia Mikúšovci.

Príprava okorenená pohárom, zlom nastal v jej závere

Novozámčania si spestrili leto účasťou v JOJ Šport Slovenskom pohári, kde však trochu prekvapivo, no v oklieštenej zostave, podľahli prvoligovému Žiaru, ktorý si tak zaistil postup zo skupiny. Vo zvyšných dvoch vystúpeniach Zámčania síce vyhrali, ale práve vzájomný zápas proti Žiarčanom ich vyradil z bojov o trofej.

Po pohári prišli tri prehry v rade, no karta sa postupne obrátila a v úvode septembra zaznamenali hráči Nových Zámkov tri výhry v rade, z toho jednu proti našim hokejistom. Udialo sa tak v generálke na novú sezónu, ked sme podľahli nášmu súperovi tesným výsledkom 4:5. Gólovo sa vtedy presadili Vela, Žitný, Turnbull a Bačik, za hostí skóroval dvakrát Lee a po jednom presnom zásahu pridali Stupka a Mikúšovci.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Vlaňajšia sezóna bola z pohľadu vzájomných meraní síl špecifická najmä tým, že v domácom prostredí sa aktérom príliš nedarilo. Výhry si tak pripisoval vždy hosťujúci celok a iba v jednom zo štyroch zápasov padlo v stretnutí viac ako 5 gólov.

26.02.2023 HC ’05 Banská Bystrica 2:4 HC MIKRON Nové Zámky
20.01.2023 HC MIKRON Nové Zámky 1:3 HC ’05 Banská Bystrica
25.11.2022 HC ’05 Banská Bystrica 2:3 sn HC MIKRON Nové Zámky
14.10.2022 HC MIKRON Nové Zámky 1:3 HC ’05 Banská Bystrica

Informácie pre fanúšikov

Duel 5. kola proti Novým Zámkom odštartuje o 18. hodine a fanúšikovia ho budú môcť sledovať iba prostredníctvom internetových streamov JOJ PLAY a tipsport.sk. Zápas povedú rozhodcovia Výleta a Fridrich, na čiarach im budú asistovať Synek a Konc mladší.