HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Potvrdíme výhru v derby aj na ľade Spišskej Novej Vsi?

03.03.2024 08:16

Stiahnuť obrázok
Preview: Potvrdíme výhru v derby aj na ľade Spišskej Novej Vsi? | HC 05

Nedeľné predposledné kolo základnej časti hokejovej extraligy ponúkne ďalšie náročné konfrontácie a jednou z nich bude aj súboj nášho tímu, ktorý sa predstaví na Spiši. Tam si na nás brúsia zuby "rysy", ktoré vo zvyšných dueloch taktiež majú o čo hrať. Podarí sa nám na ľade silného súpera nadviazať na piatkovú výhru proti Zvolenu? Ak podáme totožný výkon a spolu s tým bude v našej hre zápal a odhodlanie, môžeme pomýšľať na dobrý výsledok.

Spišiaci sú stále v hre o druhé miesto po základnej časti, čo by im vo štvrťfinále play-off prinieslo do cesty jedného z účastníkov predkola. To je samozrejme veľké lákadlo, nakoľko tímy z predkola prídu do štvrťfinále značne vyčerpané a možno aj oslabené o hráčov s prípadnými zraneniami. Aby sme niečomu podobnému predišli, potrebujeme si udržať naše postavenie v elitnej šestke, kam sme sa dočasne, vďaka piatkovému víťazstvu v derby, opäť prebojovali.

Dvakrát to už vyšlo

Spišiaci viacmenej prakticky počas celej sezóny udávali tempo aj pre zvyšok pelotónu, no na prelome januára a februára im ako keby na okamih došiel dych, výsledkom čoho je prepad na 3. miesto. Dlho si však s nimi nikto nevedel dať rady, no naši hráči majú v rámci aktuálnej sezóny proti tomuto súperovi pozitívnu bilanciu. Je to síce vďaka dvom domácim výhram, nič to však nemení na tom, že recept na tohto súpera nie je žiadnym sci-fi. Určite však bude vo vzduchu cítiť prílišnú dôležitosť dnešného súboja a rozhodovať zrejme bude aj to, kto si udrží na uzde nervy a emócie a zároveň to, kto sa dopustí menej faulov či individuálnych chýb.

Doma na čele

V prospech súpera hovorí najmä bilancia v domácom prostredí, kde vydolovali suverénne najviac bodov spomedzi všetkých celkov v lige. Ruka v ruke s tým ide aj atmosféra, o ktorú sa starajú diváci na Spiši a ktorá dokáže byť pre hráčov nápomocná. Aj napriek tomu však zverenci trénera Wojnara najmä v ostatnom období párkrát zakopli aj na domácom ľade, naposledy nie tak dávno - pred týždnom nestačili na Duklu Trenčín.

Čo čaká tímy okolo nás?

A hoci sa hráči jednoznačne budú sústreďovať na svoj výkon, pre fanúšikov môže byť praktické zamerať sa na to, čo čaká tímy okolo nás. Náš tím je momentálne na 6. mieste, s trojbodovou stratou na Nitru, ktorú čaká domáce vystúpenie proti Košiciam a za istých okolností sa oba tímy môžu proti sebe stretnúť aj vo štvrťfinále. Na chrbát nám aktuálne dýcha Zvolen, ktorý si na vlastnom ľade zmeria sily s lídrom tabuľky z Popradu. Kamzíci však ťahajú trojzápasovú sériu prehier, čo by však v rámci zachovania nádeje na celkové prvenstvo po základnej časti radi prelomili.

Okrem toho je však v hre o 6. miesto aj bratislavský Slovan, ktorý vycestuje do Nových Zámkov. Tým síce už o nič nejde, no v poslednom kole si poradili s Michalovcami a možno práve ten pocit beztiaže nezväzuje "býkom" ruky a nohy a možu si do sýtosti užiť posledné dve vystúpenia v aktuálnom ročníku.

Informácie pre fanúšikov

Dnešné stretnutie má naplánované úvodné buly na 17. hodinu a pre tých, ktorí by si ho chceli pozrieť, bude k dispozícii prenos platformy JOJ PLAY a stream spoločnosti TIPSPORT. Duel povedie štvorica Konc ml., Stano, Gegáň a Bogdaň.