HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Pred nami je veľké derby proti Zvolenu, očakáva sa plný dom

22.12.2023 07:41

Stiahnuť obrázok
Preview: Pred nami je veľké derby proti Zvolenu, očakáva sa plný dom | HC 05

Deň D je tu. Pred nami je azda jeden z najväčších zápasov tohto kalendárneho roka, keďže do Banskej Bystrice pricestuje náš rival zo Zvolena. Pôjde tak o veľkolepé predvianočné derby dvoch táborov, ktoré si nikdy nič nedarujú a navyše, očakáva sa vypredaná Tipsport Aréna a výdatná divácka podpora z oboch strán.

Konštelácia hviezd to zariadila tak, že prvé domáce tohtosezónne derby prichádza v predvianočnom čase, kedy si cestu do svojich domovov nachádza drvivá väčšina obyvateľov Banskej Bystrice. Zrejme aj to prispeje k tomu, že Tipsport Aréna sa bude otriasať v základoch. Bonusom je, že hráči s baranmi na hrudi zvíťazili už v šiestich po sebe idúcich zápasov a najmä oni tak majú veľkú zásluhu na tom, že o zápas bol a aj stále je veľký záujem.

Čelo tabuľky začína byť na dosah

Šťastie vie byť poriadne vrtkavé a tímy sa posúvajú v tabuľke zdola-nahor a niekedy aj opačne, no náš je práve ten prvý prípad. Postupne sme sa totiž prepracovali na 4. miesto a postupne "poškuľujeme" aj po vyšších priečkach, ktoré začínajú byť čoraz viac na dosah. Na tretie Michalovce, ktoré boli mimochodom na začiatku novembra predposledné, strácame dva body a na druhé Košice, ktoré sa zmietajú v kríze sú to len tri body. V derby je vždy o čo hrať, no v dnešnom prípade to bude platiť možno až dvoj-trojnásobne. Svoju rolu v tom hrá aj fakt, že Zvolen nám dýcha na chrbát a z pozície 6. celku tabuľky strácajú na nás len jeden jediný bod.

Nečakaná trénerská rošáda

V slovenskom hokeji si nikdy nemôžu byť ničím istí najmä tréneri. Svoje by o tom vedel povedala povedať dvojica Oremus-Kmeč, ktorá vytiahla Zvolen na výslnie a v posledných troch sezónach vždy brali na ich konci cenné kovy. Vlani to bolo striebro, rok predtým bronz a v sezóne 2020/21 dokonca majstrovské zlato. Pod ich vedením však Zvolenčania v novembri 2023 zvíťazili len v jednom zo siedmych vystúpení a pôsbobenie skúsených kormidelníkov začalo mať neisté kontúry. Do toho prišla pred reprezentačnou prestávkou prehra v Humennom a osud spomínanej dvojice bol spečatený. Ich miesto tak dočasne zaujal Norbert Javorčík, ktorý bol pred touto zmenou šéftrénerom a hlavným metodikom mládeže HKM a doplní ho Andersons. Spoločne priviedli Zvolen k víťazstvu nad Spišskou Novou Vsou.

Posledné derby bolo naše

V aktuálnom ročníku sme boli svedkami dvoch derby, ktoré sa však hrali na zvolenskom ľade. V tom prvom ostali body pod Pustým hradom, keďže hráči HKM zvíťazili hladko 6:3, no odveta už priniesla o čosi vyrovnanejší priebeh a o osude zápasu rozhodovalo až predĺženie. V ňom pečatil našu výhru Andrej Bíreš, ktorý nám zaistil dva body a postaral sa tak o to, že nateraz posledné derby bolo naše. Bude tomu tak aj po piatku?

Informácie pre fanúšikov

Hoci je zápas prakticky vypredaný, sporadicky sa ešte v online predpredaji obavuje pár kusov vstupeniek z nedokončených/neuskutočnených platieb predošlých rezervácií. Odporúčame preto sledovať priamo tento odkaz, kde si viete pri troche šťastia uchmatnúť posledné lístky na tento veľkolepý derby duel. Pokladňa bude otvorená od 16:00 hod pre tých, ktorí si môžu vyzdvihnúť zakúpenú permanentku, či majú vytvorenú rezerváciu. Vstup na tribúny bude umožnený od 17. hodiny.

Určite odporúčame prísť v dostatočnom časovom predstihu, aby ste si v pohodlí zaistili príchod na tribúny už pred úvodným buly. Tomu bude predchádzať hymna Slovenskej republiky v podaní Kataríny Mojžišovej a po hymne bude nasledovať minúta ticha za obete štvrtkovej streľby v Prahe. 

Prestávky budú už tradične patriť súťažiam - v prvej pauze Urpiner kvíz, po ktorom bude nasledovať krasokorčuliarske vystúpenie talentovanej 8-ročnej Šarloty Šabovej. Medzi druhou a treťou tretinou prebehne strelecká súťaž TRAF A LEŤ so spoločnosťou BB TRAVEL, kde si účastník bude môcť "vystrieľať" peňažný obnos až do výšky 50 eur a spolu s tým bude zaradený do záverečného žrebovania o dovolenku. Samozrejmosťou bude tombola a niekoľko vecných cien od partnerov klubu (Thai Sabai, Street Foodie, Lunys a Urpiner), prekvapením bude aj nová cena na tento zápas, a to, že jeden z výhercov sa bude môcť zúčastniť záverečnej ďakovačky po zápase.

Po stretnutí a poďakovaní fanúšikom nás čaká spoločná fotka hráčov s jednotlivými tribúnami, preto Vás chceme poprosiť, aby ste aj po skončení zápasu ostali čo najdlhšie na svojich miestach. Postupne sa tak vyhotovia fotky v pozadí s tribúnou A, B aj C. Verme, že tieto fotky budú pamiatkou na nezabudnuteľné a hlavne víťazné derby, k čomu však bude potrebná maximálna podpora z tribún a samozrejme 120% nasadenie zo strany hráčov, ktorí sú pripravení predĺžiť si svoju víťaznú sériu.