HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Pred reprezentačnou prestávkou na ľade Liptovského Mikuláša

05.11.2023 07:48

Stiahnuť obrázok
Preview: Pred reprezentačnou prestávkou na ľade Liptovského Mikuláša | HC 05

Extraligistov čaká už čoskoro reprezentačná prestávka, no ešte predtým je na programe nedeľné 17. kolo. V rámci neho sa vydáme na Liptov, kde nás vyzvú na súboj Mikulášania. Tí sú najmä v domácom prostredí veľmi zložitým protivníkom.

Svedčí o tom ich bilancia, keďže doma získali až 17 z 23 bodov, čo však naštrbili posledné dva domáce duely, z ktorých vyťažili len bod. Po sľubnom vstupe do sezóny sa Liptáci pohybovali v hornej šestke, z ktorej však vplyvom niekoľkých neúspešných výsledkov nateraz vypadli a aktuálne im patrí s 23 bodmi 7. miesto.

Prekvapenie súťaže?

Podobné konštatovanie bolo na mieste aj pred prvým vzájomným zápasom, ktorý sa odohral pri našej výhre 3:1 v domácom prostredí. Nič to však nemení na tom, že pre mnohých odpisovaný tím je pred každým stretnutím rovnocenným partnerom a zrejme aj to pomáha hráčom Liptovského Mikuláša k sebavedomiu, z ktorého pramenia aj spomínané body. Na Liptove sa museli pred tamojšími hráčmi skloniť aj značky ako Zvolen, Slovan či bronzový tím predminulej sezóny, Michalovce.

V reprezentačnej forme hrajúci Réway a legionári okolo neho

Na Liptove sú oporami najmä legionári, čo je však už pri podpisoch zmlúv predpoklad. Veľkú pozornosť svojími výkonmi púta najmä obranca Mitch Miller, ktorý si podmaňuje ligu a s veľkým prehľadom kraľuje produktivite zadákov. Zároveň mu však patrí 3. miesto kanadského bodovania a spolu s ním sú v elitnej desiatke aj dvaja jeho spoluhráči - Réway a Avtsin. Toto sa na Liptove nedialo dlhé roky a musí to byť impulz najmä pre tamojšiu verejnosť, ktorá môže z prvej ruky sledovať popredných hráčov ligy. Viabodoví sú aj ďalší zahraniční hráči, menovite Egle (4+10), Berry (8+5) a Quince (6+4).

Zlepšený gólový priemer

V tímových štatistikách Liptáci nijak zvlášť nevynikajú, no v jednom si oproti minulým sezónam polepšili. Je to priemer strelených gólov, ktorý si v aktuálnom ročníku držia na úrovni niečo vyše 3 gólov na zápas. V 16 vystúpeniach rozvlnili siete súperov 50-krát a to sa musí vedeniu MHk 32 páčiť.

Informácie pre fanúšikov

Dnešné stretnutie odštartuje o 17. hodine a k dispozícii bude prostredníctvom internetových platforiem JOJ Play a Tipsport. Pozývame všetkých fanúšikov na spoločné sledovanie do reštaurácie Sport Pub 05ka, ktorá zabezpečuje stream z tohto stretnutia. Duel povedie štvorica Novák, Orolin, Tichý a Vyšný.