HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Prvé pohronské derby tejto sezóny je pred nami. Vidieť ho môžete aj v Sport pub-e 05ka

13.10.2023 15:00

Stiahnuť obrázok
Preview: Prvé pohronské derby tejto sezóny je pred nami. Vidieť ho môžete aj v Sport pub-e 05ka | HC 05

Pred nami je prvé zo šiestich tohtosezónnych derby zápasov proti úhlavnému nepriateľovi a rivalovi zo Zvolena. Stretnutie sa odohrá na ich ľade a nutno podotknúť, že nás rozhodne nečaká prechádzka ružovou záhradou. Zvolenčania totiž od úvodu sezóny potvrdzujú každoročne vysoké ambície.

Derby, tabuľkoví susedia, ktorí sa navyše nachádzajú v prvej štvorke a v úvode sezóny tešia svojich fanúšikov dobrými výsledkami. Duel v sebe nesie všetky predpoklady atraktivity, ktorá môže byť podporená aj dianím na tribúnach. Do Zvolena sa chystajú už tradične aj naši fanúšikovia, ktorí budú chcieť vytvoriť hráčom domáce prostredie. Naši hokejisti už navyše potvrdili, že môžu zdolať kohokoľvek a prípadná výhra by nám naďalej umožnila držať kontakt s čelom tabuľky.

Kontinuita a pár nových legionárov

Vedeniu zvolenského celku slúži ku cti, že po vlaňajšku sa im podarilo udržať podstatnú časť kádra vrátane viacerých opôr, medzi ktoré môžeme radiť Langkowa, Hecla, Bondru a ďalšie známe mené ako Viedenský, Zuzin s obrancami Hainom a Kubkom. Sympatické je aj to, že pod Pustým hradom si zaumienili, že pomôžu hráčom ako Marcinek, Kolenič a Kašlík, aby urobili ďalší krok v ich kariére a sú ochotní poskytnúť im dostatok času na ľade, aby zo seba dostali to najlepšie.

Zaujímavosťou je, že vo Zvolene vsadili skôr na Američanov, než Kanaďanov, a tak sa vo farbách HKM ocitli obrancovia Hults a Kapcheck, ktorých doplnil brankár Kupsky a útočník Hults, ktorý zrejme bude patriť k ozdobám súťaže. Čestvou akvizíciou je Miroslav Mucha, ktorý má aj reprezentačné skúsenosti, jedná sa však iba o hosťovanie.

Kvalitný úvod sezóny a niekoľko cenných sklapov

Zvolenčania síce hneď v prvom kole zakopli, keď v Liptovskom Mikuláši vydolovali len bod, no následne prišlo päť výhier v rade a medzi nimi skalpy tímov ako Michalovce, Slovan, Spišská Nová Ves, čo sú určite adepti na popredné priečky. Pred týždňom prišlo trochu nečakané zaváhanie proti Trenčínu, kedy sa hráčom HKM nepodarilo počas 60 minút ani len raz rozvlniť sieť, no chuť si napravili v nedeľnom vystúpení v Košiciach, odkiaľ si doviezli dva body za výhru po nájazdoch.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Vlaňajšia sezóna bola z pohľadu vzájomných zápasov zaujímavá a atraktívna, hoci treba uznať že náš súper získal viac bodov. Pamätné je však hlavne to posledné derby, v ktorom sme vyhrali pod Pustým hradom výsledkom 6:5, a to aj napriek tomu, že sme prehrávali v 26. minúte už o tri góly.

19.02.2023 HKM Zvolen 5:6 HC ’05 Banská Bystrica
13.01.2023 HC ’05 Banská Bystrica 3:2 sn HKM Zvolen
04.01.2023 HC ’05 Banská Bystrica 0:1 HKM Zvolen
26.12.2022 HKM Zvolen 6:3 HC ’05 Banská Bystrica
16.11.2022 HKM Zvolen 6:3 HC ’05 Banská Bystrica
02.10.2022 HC ’05 Banská Bystrica 4:3 pp HKM Zvolen

Informácie pre fanúšikov

Ak sa nechystáte priamo do Zvolena, ale chceli by ste si vychutnať zápas v kruhu ďalších fanúšikov, prijmite naše pozvanie na spoločné sledovanie zápasu v priestoroch reštaurácie Sport Pub 05ka, ktorá má svoj domov v Tipsport Aréne. Ak však predsa len chcete vidieť toto derby naživo, môžete využiť okrem vlastnej dopravy aj fanúšikovský výjazd. Tí sa postarali o autobusovú dopravu v cene 2 eur, odchod je o 17:00 hod.

Úvodné buly je na programe o 18. hodine a my veríme, že spoločnými silami poženieme našich hráčov k cennému víťazstvu. Duel povedie štvorica Jobbágy, Výleta, Bogdaň a Šoltés.