HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Sezónu otvoríme proti Trenčanom. Ako sa obmenil ich káder? (+ info pre fanúšikov)

14.09.2023 19:06

Stiahnuť obrázok
Preview: Sezónu otvoríme proti Trenčanom. Ako sa obmenil ich káder? (+ info pre fanúšikov) | HC 05

Extraligový ročník 2023/24 je doslova za rohom a pred našimi hráčmi stojí úvodná výzva v podobe merania síl proti trenčianskej Dukle. V tradičnom preview sa pozrieme do tábora nášho súpera – na letnú obmenu kádra a výsledky z prípravného obdobia.

Desať novicov a švédska cesta?

Nedá sa s určitosťou konštatovať, že by v Trenčíne neostal kameň na kameni, veď z vlaňajšieho kádra je v ňom aj pre tento ročník niekoľko stálic. Ide najmä o skúsenejších hráčov, medzi ktorých patrí Starosta, Sojčík, Nemčík či Denis Hudec. Spolu s nimi zotrvali aj Šimon Petráš s Marekom Slobodom, či zahraničné opory Pietroniro a brankár LaCouvee. V žlto-červených farbách pokračujú aj Krajčovič, Drábek, Borák a Hlaváč.

Medzi najvýraznejšie posily môžeme pokojne radiť kanadského forwarda, ktorý už na extraligových klziskách zanechal pomerne solídnu stopu. Je ním Jonathan Charbonneau, ktorý v minulosti obliekal dres Detvy a Prešova. V 74 dueloch rozvlnil siete súperov až 33-krát, k tomu pridal aj 29 asistencií.

Pri pohľade na zostavu Dukly udrie do očí trio zo Švédska. Obranca Ekberg preukazoval svoje kvality v švédskej najvyššej súťaži a pri dobrej adaptácii môže výraznejšie zamiešať kartami. Spoločnosť mu budú robiť krajania a útočníci Ahl a Immo. Kvalitnou posilou bude aj útočník s reprezentačnými skúsenosťami, rýchlonohý špecialista na góly vo vlastnom oslabení Jozef Baláž a zaujímavo sa javí aj Scott Conway, ktorý si v uplynulých dvoch rokoch podmanil britskú EIHL.

Realizačný tím doplnil Američan

Hlavným trénerom ostal aj naďalej Róbert Döme, ktorému od júla asistuje Američan Ken Eddy. Ten zbieral trénerské skúsenosti na severe Európy, konkrétne vo Švédsku.

Prípravné obdobie

Samotné výsledky z prípravy Trenčanov síce nepôsobia na prvý pohľad lichotivo, no netreba im ani prikladať prehnane veľkú váhu. Aj napriek tomu však viacerí fanúšikovia Dukly „bili na poplach“ najmä po domácej prehre proti Žiline, kde výkon zverencov trénera Dömeho zrejme nenaplnil predstavy priaznivcov. Okrem tohto stretnutia absolvovali hráči Dukly až šesť stretnutí so súpermi zo susedného Česka.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Trenčanom rozhodne máme po vlaňajšku čo vracať – zo štyroch vzájomných stretnutí sme až trikrát ťahali za kratší koniec a v dvoch prípadoch pomerne výrazne. Hrozivo v tom čase vyznel najmä októbrový zápas, v ktorom nám Dukla uštedrila na vlastnom ľade nepopulárneho „kanára“.

21.02.2023 HK Dukla Trenčín 3:1 HC ’05 Banská Bystrica
10.01.2023 HK Dukla Trenčín 2:7 HC ’05 Banská Bystrica
18.11.2022 HC ’05 Banská Bystrica 2:6 HK Dukla Trenčín
07.10.2022 HC ’05 Banská Bystrica 0:6 HK Dukla Trenčín

Informácie pre fanúšikov

Ako býva zvykom, pokladňa Tipsport Arény pre nákup fyzických vstupeniek bude otvorená dve hodiny pred úvodným buly, teda od 15:30 hod. Vstup na tribúny bude umožnený hodinu pred začiatkom zápasu a hodinu pred bude otvorený aj náš fanshop. Online predpredaj vstupeniek prebieha v sieti Ticketportal.

Vyzdvihnutie permanentiek

Majitelia, ktorí si nestihli prevziať svoje permanentky, tak môžu urobiť pred samotným duelom v hlavnom vstupe od 15:30 hod, kde bude vyhradené miesto.

Sprístupnené vstupy

Popis obrázka

Samozrejmosťou bude úvodný nástup hokejistov za sprievodu svetelnej show a chýbať nebude ani tombola, do ktorej sa môžu priaznivci zapájať do začiatku druhej tretiny. Tombolové lístky budú dostupné vo všetkých bufetoch a bude možné zakúpiť ich za symbolické 1 € do začiatku druhej tretiny. Súťažiť sa bude o hodnotné ceny, ktoré venovali partneri klubu (Urpiner, Street Foodie a Thai Sabai), ale aj o vstupenky na hudobnú šou Back To The 90s, ktorá sa bude konať v Tipsport Aréne v piatok 24. novembra. Počas prvej prestávky si zasúťažíme v Urpiner kvíze a počas celého zápasu sa na vás teší maskot Baran a roztlieskavačky.

Vynovená streľba na bránu a vratné poháre v bufetoch

Menšou obnovou prešla prestávková streľba na bránu, ktorej hlavným partnerom je cestovná kancelária BB TRAVEL. Po novom sa bude strieľať cez celé ihrisko na prázdnu bránu a za každý úspešný pokus získava súťažiaci 10 € v hotovosti, pričom má 5 pokusov. Zároveň bude automaticky zaradený do posezónneho žrebovania o dovolenku v hodnote 1000 €. Súťažiaceho , ktorý pôjde strieľať na bránu cez druhú prestávku, vyžrebujeme z tombolových lístkov.

Ďalšou novinkou, po ktorej fanúšikovia už dlhší čas volali, sú zálohované a vratné plastové poháre s motívmi hráčov nášho klubu. Tie si budete môcť zaobstarať zatiaľ v skúšobnej prevádzke len v bufete pod tribúnou B1. Ich cena bude 2 € a bude na uvážení každého fanúšika, či si pohár ponechá alebo sa ho rozhodne po stretnutí vrátiť, pri čom poplatok 2 € mu bude vrátený v hotovosti. Keďže ide o skúšobnú prevádzku prosím všetkých fanúšikov o trpezlivosť.

Popis obrázka
Popis obrázka