HC '05 Banská Bystrica

Preview: V nedeľnom 8. kole si zmeriame sily s bratislavským Slovanom

08.10.2023 10:00

Stiahnuť obrázok
Preview: V nedeľnom 8. kole si zmeriame sily s bratislavským Slovanom | HC 05
 

Počas nedele je na programe už 8. kolo hokejovej extraligy a do Banskej Bystrice pricestuje bratislavský Slovan. Hoci je tento klub vždy veľkým lákadlom aj pre širšiu hokejovú verejnosť, hlavným dôvodom návštevy tohto zápasu by mal byť náš tím a jeho impozantná forma.

Kto by to bol povedal po dvoch prehrách, že nasledovať bude päť výhier v rade, ktoré nás katapultujú do horných poschodí tabuľky a zo 4. miesta strácame v aktuálnej chvíli na čelo tabuľky iba bod. Naopak, Slovan, ktorý sa aj naďalej zmieta v kríze, vstúpi do stretnutia z pozície deviateho celku.

Situácia na Slovane

Analýza príčin doterajších neúspechov Bratislavčanov je v rukách tamojších kompetentných osôb, no trénerská zmena visela vo vzduchu a jej katalyzátorom bola aj veľká nespokojnosť fanúšikov „belasých“. Vedenie klubu sa rozhodlo aj po vlaňajšom neúspechu podržať stoličku trénerovi Pardavému a ako sa ukázalo, nebol to ideálny krok.

Jeho miesto tak od 28.9. zastáva skúsený Vladimír Růžička, ktorý zdelil káder po svojom predchodcovi a našiel v ňom viacero hráčov, ktorí obliekali belasý dres aj vlani a k tomu niekoľko legionárov, od ktorých sa očakávalo, že budú lídrami mužstva. Túto interpretáciu spĺňajú Brown s O’Brienom a na dobré výkony z minulej sezóny zatiaľ nadväzuje aj Pecararo. Čerstvou, staronovou posilou, je kanadský útočník Brendan Ranford, ktorý na Slovensku odohral v sezóne 2020/21 celkovo 33 zápasov a pripísal si v nich 36 bodov. Podľa slov hlavného trénera však mužstvo z hlavného mesta posilnia v blízkej dobe aj ďalší hráči.

Po siedmych kolách sedem bodov

Slovan odštartoval sezónu priam zahanbujúcou prehrou, keď pred vlastnými divákmi podľahli Michalovciam 2:8. Nasledoval zisk troch bodov na ľade Humenného, čo však bola pre „belasých“ prakticky povinná jazda, no následne prišli prehry proti Zvolenu a po bezduchom výkone aj v Spišskej Novej Vsi. To už sa stalo osudným trénerovi Pardavému a po výmene za jeho nástupcu prišla v duchu známeho porekadla výhra v Nitre. V októbri získal Slovan zatiaľ iba bod, a to za prehru po nájazdoch proti Trenčínu a v poslednom kole Bratislavčania nezvládli svoj boj na ľade Košíc.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Vlani to bol, zdá sa, úplne iný Slovan, ktorý dokázal po dominantných výkonoch dvakrát zvíťaziť u nás a v jednom prípade aj na domácom klzisku. Jedno stretnutie malo pozitívnejší rezultát aj pre náš tím, keď sme v decembri minulého roku zaknihovali tesné víťazstvo 2:1.

05.02.2023 HC SLOVAN Bratislava 4:2 HC ’05 Banská Bystrica
11.12.2022 HC SLOVAN Bratislava 1:2 HC ’05 Banská Bystrica
30.10.2022 HC ’05 Banská Bystrica 0:5 HC SLOVAN Bratislava
23.09.2022 HC ’05 Banská Bystrica 1:5 HC SLOVAN Bratislava

Informácie pre fanúšikov

Duel proti Slovanu prebehne podľa zabehnutých zvykov, s úvodným buly o 16:30 hod a s fyzickým predajom vstupeniek v pokladni Tipsport Arény od 14:30 hod. Hodinu pred stretnutím otvorí svoje brány náš fanshop a pre tých z vás, ktorí majú radšej online predpredaj a nákup v priebehu pár sekúnd je tu možnosť zakúpenia lístkov v sieti Ticketportal.

V prestávkach nebudú chýbať dobre známe súťaže ako Urpiner kvíz alebo streľba na bránu so spoločnosťou BB TRAVEL. Ako ste už postrehli od novej sezóny sme upravili pravidlá streleckej súťaže, a to za každú strelu do brány cez celé ihrisko môže súťažiaci vyhrať 10€. Od dnes  upravujeme pravidlá súťaže a veríme, že to bude ešte viac atraktívne, od dnešného zápasu strieľame na bránu z polovice ihriska. Viacero návštevníkov si odnesie domov aj hodnotné ceny, ktoré budú súčasťou tomboly. Do tej sa dá zapojiť prostredníctvom zakúpenia tombolových lístkov (1€), a to do začiatku druhej tretiny vo všetkých bufetoch. V nich nájdete za dvojeurovú zálohu vratné poháre a o ich výhodách sme si napísali v tomto článku.