HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: V nedeľnom druhom kole pocestujeme k obhajcom titulu

16.09.2023 18:17

Stiahnuť obrázok
Preview: V nedeľnom druhom kole pocestujeme k obhajcom titulu | HC 05

Extraliga sa postupne rozbieha a nedele zvyknú patriť hokeju, čo nebude výnimkou ani 17. septembra, kedy je na programe 2. kolo najvyššej hokejovej súťaže. Naši hokejisti vycestujú do metropoly východného Slovenska, kde si budú na nich brúsiť zuby košickí oceliari. Duel proti obhajcom prvenstva štartuje už o 16. hodine.

Gro „oceliarov“ ostalo pokope, na veľké zmeny nebol dôvod

Košičania zažili vlani zlý začiatok, no dobrý koniec. Ten najlepší. Sezónu totiž zavŕšili ziskom majstrovskej trofeje, a tak nebol dôvod na radikálny rez kádrom. Pár hráčov však napokon odišlo, ťažko však povedať, či za lepším alebo naopak. Polepšil si Jordon Southorn, o ktorého prejavili záujem v nemeckom Augsburger Panther a do známeho prostredia sa vrátil Marek Slovák, ktorý je naspäť pod Zoborom. Okrem nich odišli aj Romančík, Hovorka, Tybor, Novota, Parshin, Leskinen a Linet.

Ostali brankárske opory Janus s Riečickým a spolu s nimi aj prvotriedni hráči a skúsení harcovníci ako Chovan, Bartánus, Šedivý, Deyl či legionári Breton, Fejes, Jääskeläinen s Olssonom. V Košiciach ostali aj Ferenc, Havrila, Rogoň a Jokeľ.

K týmto menám prišli aj dôležité posily a viaceré z nich sú známe aj priaznivcom nášho klubu. Košičanom sa totiž upísali Zigo s Lunterom či Chase Berger, ktorých doplnili Krivošík, Šimun, Bačo a legionár Cooper Zech. Môžeme tak konštatovať, že „oceliari“ budú mať opäť tie najvyššie ambície, ktoré potvrdili predĺžením zmluvy s úspešným trénerom Danom Cemanom.

Prípravné obdobie v podobe Ligy majstrov

Len málokto mal v príprave na štart sezóny tak náročných súperov ako Košičania. Tí si totiž „okorenili“ predsezónne obdobie účasťou v hokejovej edícii Ligy majstrov, vďaka čomu si zmerali sily s celkami ako Biel, Servette, Mníchov a Rapperswil. A hoci ťahali zverenci trénera Cemana vždy za kratší koniec, boli to zaujímavé konfrontácie, ktoré pripravili mužstvo na extraligové súboje.

Okrem toho si v klasických zápasoch dvakrát poradili s Humenným, v jednom prípade zdolali Spišiakov po predĺžení a na Tatranskom pohári dokázali zvíťaziť nad fínskym tímom SaiPa. Vo finále potom nestačili na domáci Poprad.

Víťazný vstup do sezóny

Do tretice všetko dobré – po dvoch výhrach nad Humenným v príprave prišlo v 1. kole ostré meranie síl a obhajcovia titulu privítali v Steel Aréne nováčika súťaže. Domáci potvrdili svoje ambície už v prvej tretine a po dvadsiatich minútach svietil na kocke košickej haly stav 3:0. Hostia sa v prostrednej časti dokázali gólovo presadiť, no bol to ich jediný a posledný zásah, navyše Košice pridali v tretej tretine aj štvrtý gól a duel tak skončil výsledkom 4:1. Do streleckej listiny sa zapísali Berger, Lunter, Fejes a Lamper.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Zo štyroch vzájomných meraní síl počas uplynulej sezóny boli Košičania až trikrát nad naše sily a v jednom prípade sme dokázali zvíťaziť po predĺžení.

05.03.2023 HC ’05 Banská Bystrica 2:4 HC Košice
27.01.2023 HC Košice 1:2 pp HC ’05 Banská Bystrica
02.12.2022 HC Košice 6:1 HC ’05 Banská Bystrica
18.10.2022 HC ’05 Banská Bystrica 5:6 HC Košice

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie 2. kola si budete môcť vychutnať aj prostredníctvom televíznych prijímačov, nakoľko duel odvysiela stanica SPORT 1. Zápas má naplánované úvodné buly na 16:00 hod.