HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: V piatkovom 3. kole sa nám postaví do cesty nováčik ligy

21.09.2023 17:52

Stiahnuť obrázok
Preview: V piatkovom 3. kole sa nám postaví do cesty nováčik ligy | HC 05

Po dvoch zaváhaniach z úvodu sezóny budeme mať v 3. kole optimálnu príležitosť zabojovať o prvé body. Pod Urpín pricestuje nováčik súťaže, tím HC 19 Humenné, ktoré je rovnako ako my, bez bodu.

Nováčik súťaže však mal mimoriadne náročný vstup do extraligových vôd. V úvodnom kole sa predstavili na ľade majstrov z Košíc a v nedeľu čelili v domácom prostredí Slovanu, ktorý po výbuchu proti Michalovciam potreboval napraviť pošramotené renomé. Aj napriek tomu však Humenčania boli pre „belasých“ najmä v úvodných dvoch tretinách pomerne rovnocenným súperom. Slovan sa napokon v tretej tretine „utrhol“ a domácim nasúkali dovedna 8 gólov. Nováčik súťaže tak má po dvoch kolách skóre 4:12.

Káder

Aby sa Humenčania čo najrýchlejšie etablovali medzi elitou, vsadili počas leta najmä na podpisy so skúsenejšími hráčmi, ktorí už čo-to v extralige odohrali. V drese nováčika sa tak ocitli mená ako Handlovský, Kriška, Šoltés, Linet a pomerne čerstvou akvizíciou je Lapšanský. V kádri Humenného sa objavilo aj niekoľko zaujímavých legionárov, ktorí poznajú slovenské reálie: Paršin, Kuru, Glazkov, Dyakov a Pavlovs.

Bránkovisko zastáva skúsený Galimov, ktorý má na konte vyše 350 zápasov z KHL a dopĺňa ho Patrik Kozel, ktorého si priaznivci môžu pamätať z pôsobenia v Liptovskom Mikuláši.

V tíme z východného Slovenska však pokračuje aj niekoľko hráčov, ktorí pomohli k postupu do najvyššej súťaže a tých doplnili aj známejšie mená ako Meliško, Michalík, Novota alebo Martin Bdžoch.

Príprava

Z pomerne rozpačitej prípravy nášho piatkového súpera zaujala výhra nad Zvolenom, na druhej strane až v troch prípadoch vyšli Humenčania gólovo naprázdno. V rámci predsezónneho obdobia bol nováčik súťaže súčasťou Slovenského pohára, kde však koncom augusta nestačili na „béčko“ Popradu, následne si dokázali poradiť z Kežmarkom a v záverečnom vystúpení skupiny prišla prehra proti Prešovu. Humenčanom sa tak v ich skupine ušlo až tretie, nepostupové miesto.

Informácie pre fanúšikov

Pokladňa Tipsport Arény pre nákup fyzických vstupeniek bude otvorená dve hodiny pred úvodným buly (od 15:30 hod). Vstup na tribúny bude umožnený hodinu pred začiatkom zápasu a od 16:30 hod bude otvorený aj náš fanshop. Online predpredaj vstupeniek prebieha v sieti Ticketportal.

Držitelia permanentiek, ktorí si ich doposiaľ nestihli vyzdvihnúť, tak môžu urobiť od 15:30 hod pri vstupe na štadión (hlavný vchod), kde bude vyhradené miesto.

Popis obrázka

Vratné poháre už vo všetkých bufetoch

Hoci i naďalej v skúšobnej prevádzke, no už vo všetkých bufetoch bude možné zaobstarať si vratné poháre s motívmi hráčov nášho klubu. Tieto poháre sú spoplatnené sumou 2 € a je na vašom vlastnom uvážení, či si ich ponecháte ako suvenír, alebo si ich po stretnutí vymeníte za hotovosť. Keďže ide o skúšobnú prevádzku, opätovne prosíme všetkých fanúšikov o trpezlivosť.

Popis obrázka

Tombola a súťaže

Tombolové lístky sa tešia veľkej popularite, vďaka čomu budú už tradične dostupné vo všetkých bufetoch. Ich cena je symbolické 1 € a zakúpiť ich budete môcť do začiatku druhej tretiny.

Súťažiť sa bude o zaujímavé a hodnotné ceny, ktoré venovali partneri klubu (Urpiner, Street Foodie a Thai Sabai), ale aj o vstupenky na hudobnú šou Back To The 90s, ktorá sa bude konať v Tipsport Aréne v piatok 24. novembra.

Počas prvej prestávky prebehne Urpiner kvíz a počas celého zápasu sa na vás teší maskot Baran a roztlieskavačky. V druhej prestávke sa môžu priaznivci tešiť na vynovenú súťaž s názvom TRAF A LEŤ, ktorej hlavným partnerom je spoločnosť BB TRAVEL.

Po novom sa strieľa cez celú dĺžku klziska, na prázdnu bránu, pričom za každý úspešný pokus získava súťažiaci 10 € v hotovosti. Ako bonus, všetci účastníci súťaže budú zaradení do konečného, posezónneho žrebovania o dovolenku v hodnote 1000 € od spoločnosti BB TRAVEL.

Chcete ušetriť? Využite možnosť nákupu na domáci dvojzápas

Poslednou, no nemenej zaujímavou možnosťou, je možnosť kúpy zvýhodnených vstupeniek. Pripravili sme pre vás špeciálnu akciu, v rámci ktorej si môžete zakúpiť balíček lístkov na oba nadchádzajúce zápasy proti HC 19 Humenné a HK Poprad za zvýhodnenú cenu.

Popis obrázka