HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: V piatkovom 35. kole sa predstavíme v Michalovciach

11.01.2024 09:00

Stiahnuť obrázok
Preview: V piatkovom 35. kole sa predstavíme v Michalovciach | HC 05

Po náročnom úvodnom týždni nového roka mali naši hráči k dispozícii prakticky niekoľko dní, ktoré mohli využiť na regeneráciu a poctivú prípravu na piatkového súpera. V rámci 35. kola totiž pocestujeme až do Michaloviec, kde si zmeriame sily s jedným z ašpirantov na popredné umiestnenia. 

Michalovce sú opäť akýmsi čiernym koňom súťaže a v tichosti si okupujú horné priečky tabuľky. Dozaista sa im nevenuje taká pozornosť, ako napríklad Spišskej Novej Vsi, Košiciam alebo Popradu, čo však zrejme michalovským "líškam" vyhovuje. 

Rozpačité posledné týždne

Michalovčania píšu doposiaľ pekný príbeh, z dna sa vyšplhali nahor, kde sa etablovali a pred zápasmi proti nim sa súperi musia mať na pozore. Napriek tomu však na Zemplíne neprežívajú ideálny prelom rokov, nakoľko z posledných štyroch vystúpení vydolovali len chudobné dva body. To využila konkurencia pod nimi, aby sa priblížili tretiemu, či dokonca druhému miestu a aktuálne je to v poradí najvyššej súťaže poriadne vyrovnané a zamotané.

Rozdieloví legionári

V Michalovciach sa môžu oprieť o vyrovnanosť a pomerne solídnu šírku kádra, no najmä na služby zahraničných hráčov, ktorí sú rozdieloví a vidno to aj v tabuľke produktivity michalovského celku. O góly sa stará Pearson (17+12), tvorcom hry je Daugavinš (8+23) a dirigentom presiloviek obranca Acolatse (8+20). Všetci traja menovaní sú v prvej dvadsiatke kanadského bodovania a výborne ich dopĺňa aj dvojica Kanaďanov, konkrétne Heard (11+15) a Santos (13+9).

Samozrejme, veľmi podobne je to aj v našom tábore, kde sa však medzi päticu najproduktívnejších hráčov tímu predral v životnej forme hrajúci Patrik Bačik, ktorý sa "votrel" medzi útočníkov Velu, Turnbulla, Wilkinsa a kolegu z obrany Horu.

Informácie pre fanúšikov

V poradí tretí tohtosezónny vzájomný duel odštartuje v metropole Zemplína v piatok 12.1. o 17:30 hod. Predošlé dve vystúpenia skončili vždy v neprospech domáceho tímu, a tak veríme, že v tomto duchu nadviažeme najmä teda na našu októbrovú výhru 4:0. Strojcom úspechu bol vtedy štvorbodový Turnbull (2+2) a Gašper Krošejl, ktorý vychytal čisté konto.

Stretnutie 35. kola povedie štvorica arbitrov Orolin, Jobbágy, Pribula a Šoltés a bude možné pozrieť si ho prostredníctvom platforiem JOJ Play a Tipsport.