HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: V utorok privítame na domácom ľade rozbehnutú Nitru

27.11.2023 17:24

Stiahnuť obrázok
Preview: V utorok privítame na domácom ľade rozbehnutú Nitru | HC 05

Tréner Helminen je spoločne so svojimi zverencami hodený do vody, nakoľko od príchodu Fína na našu lavičku absolvuje v utorok už tretí zápas v priebehu piatich dní. Tentokrát si náš nový kormidelník odkrúti premiéru v domácom prostredí, keď pod Urpínom privítame hokejistov Nitry.

V 22. kole k nám pricestuje tím HK Nitra, ktorej hráči síce v poslednom kole zakopli, no udialo sa tak proti lídrovi tabuľky a to im nemôžu mať za zlé ani ich vlastní fanúšikovia. Zvlášť po tom, ako predtým ťahali úctyhodnú, šesťzápasovú sériu výhier. Pod Zoborom tak dokázali zareagovať na nelichotivý vstup do sezóny.

Zo dna ku hviezdam? 

Po šiestich kolách sa Nitra potácala na dne ligovej tabuľky, dnes im patrí 4. miesto a na tretí Zvolen strácajú iba bod. Na vedúce duo je tam síce už väčšie manko, no pod Zoborom musia cítiť, že situácia sa zvrátila v ich prospech. Najmä od druhej polovice októbra predvádzajú hráči Nitry hokej, ktorý prináša svoje ovocie. Z posledných 14 duelov našli zverenci trénera Stavjaňu premožiteľa iba v troch prípadoch a veľkú zásluhu má na tom aj vedenie nitrianskeho celku, ktoré poskytlo mužstvu vzpruhu najmä príchodom Robbyho Jacksona. Ten má po 15 dueloch na konte už 15 bodov a právom potvrdzuje, že extraligové klziská mu vyhovujú.

Kľúčom aj presilové hry

V Nitre pôsobia silné individuality, už tradične sa ukazuje v dobrom svetle Buček a spolu s ním aj niektorí zámorskí legionári. Corgoni si dopomáhajú k zlepšeným výsledkom aj v presilovkách, ktoré majú aktuálne tretie najlepšie spomedzi všetkých účastníkov najvyššej súťaže. V priemere dokážu pretaviť na gól každú štvrtú početnú výhodu a celkovo rozvlnili siete súperov v tejto hernej činnosti už tridsaťkrát, čo je pomerne slušná porcia z ich celkového počtu gólov, ktorých dali 77.

Čo treba k prípadnému víťazstvu?

Naši hokejisti ukázali v posledných dvoch vystúpeniach, v ktorých viedol tím Raimo Helminen, že majú snahu a majú aj kvalitu. V Spišskej Novej Vsi to bol z ich strany vo väčšine zápasu, aj napriek prehre, odhodlaný výkon a veľmi dlho sme boli v hre o body. Aby sme zdolali Nitru, tak budeme musieť hrať disciplinovane, aby sme súperom neumožnili početnú prevahu a zároveň by mohla viesť cesta k úspechu cez naše presilové hry. Pod Zoborom totiž zatiaľ najviac zlyhávajú práve pri oslabeniach, keďže úspešnosť ich bránenia je na úrovni niečo vyše 70%, čo je z dlhodobého hľadiska podpriemerná bilancia. Väčšina celkov dokáže ubrániť zhruba 80% všetkých oslabení.

Finančná pomoc pre mládež

Stretnutiu bude predchádzať oficiálne odovzdanie finančnej pomoci, ktorá vzišla z dražby dresov z prípravného obdobia. Pred úvodným buly si krásnu čiastku v hodnote 2000 € prevezme do rúk Michal Handzuš, ktorý zastrešuje mládež v Banskej Bystrici. Aj touto pomocou chce náš klub zmierniť dopady nepriaznivej finančnej situácie v mládežníckom hokeji v našom meste a pomôcť mladým športovcom pokračovať v tom čo ich baví. 

Informácie pre fanúšikov

Keďže hráči ukázali dôležitý impulz, veríme, že na štadión si aj napriek utorkovému termínu nájde cestu čo najviac našich fanúšikov. Bez patričnej podpory sa totiž zverenci trénera Helminena zaobídu len ťažko a aj keď niektoré výsledky neboli podľa predstáv, len súdržnosťou je možné dostať sa znovu na víťaznú vlnu.

Keďže úvodné buly je na programe o 18. hodine, pokladne Tipsport Arény budú otvorené od 16:00 hod. Kto by sa chcel vyhnúť postávaniu v chladnom počasí, k dispozícii je online predpredaj, ktorý je dostupný aj na našom e-shope. Aj na tento zápas bude pre rodiny s deťmi k dispozícii takzvaný rodinný lístok, ktorý je možné zakúpiť len priamo na pokladni. 

Chýbať nebude sprievodný program, na ktorý sú pravidelní návštevníci už zvyknutí a ktorého súčasťou sú aj rôzne súťaže či tombola. Najväčšou výzvou je určite prestávková súťaž TRAF A LEŤ, z ktorej si súťažiaci môžu odniesť hotovosť (50€) a ako bonus, po sezóne budú zaradení do žrebovania o 1000€ na dovolenku od spoločnosti BB TRAVEL. Po prvej prestávke si taktiež fanúšikovia môžu zasúťažiť v Urpiner kvíze.