HC '05 Banská Bystrica

Proti Novým Zámkom s jediným streleným gólom a bez bodového zisku

16.02.2024 20:43

Stiahnuť obrázok
Proti Novým Zámkom s jediným streleným gólom a bez bodového zisku | HC 05

V piatok večer si do Tipsport Arény našlo cestu vyše dvetisíc divákov, a to aj napriek tomu, že v rovnakom čase mali na programe zápas aj futbalisti banskobystrickej Dukly. Hokejový sviatok sa však pod Urpínom nekonal, a hoci sme nastúpili v krásnej, špeciálnej edícii dresov, výhru sme v nich nezaknihovali. V stretnutí proti Novým Zámkom sme sa strelecky presadili len raz, čo hosťom stačilo na plný bodový zisk.

Duel odštartoval s oneskorením a predchádzalo mu pekné gesto zo strany divákov na podporu združenia s názvom Svetielko nádeje. Po zhruba dva a pol minútach hry prišla príležitosť pre náš tím, aby sme po prvýkrát zmenili stav zápasu, lenže ponúknutá presilovka ostala nevyužitá. To zrejme posmelilo hostí, ktorí udreli na začiatku šiestej minúty, keď ich poslal do vedenia člen štvrtého útoku Jakub Ružek. Následne sme viackrát boli pomerne blízko vyrovnania, no neujala sa žiadna zo šancí, ku ktorým sa prepracovali či už Vela alebo Turnbull s Wilkinsom. Novozámčania ešte pohrozili vďaka Johnsonovi, no v prvej časti sa už stav stretnutia nemenil. 

V druhej tretine bol ako prvý v dobrej príležitosti aktívne hrajúci Ružek, ktorý však ďalší gól v zápase nepridal. Naši hráči akosi nenachádzali recept na vyrovnanie ani napriek ďalším šanciam, ktoré postupne prichádzali a nepresadili sa v nich ani Stránsky, ani Vela. V druhej polovici prostrednej časti nepomohli ku gólu do siete hostí ani dve po sebe idúce presilovky, a tak sme do kabín odchádzali s tesným, jednogólovým mankom.

Záverečné dejstvo bolo poznačené častými vylúčeniami na oboch stranách, no na ďalší gól sa čakalo až do 54. minúty. Nanešťastie pre nás, ten prišiel z hokejok hráčov z Nových Zámkov, keď Michnáč navyšoval náskok svojho tímu na rozdiel dvoch gólov. Nám tak neostávalo nič iné, ako skúsiť v závere vabank, ktorý síce vyústil v kontaktný gól Turnbulla, no z našej strany to bolo všetko a vyrovnať sa nám už nepodarilo. Po prehre tak aj naďalej ostávame na siedmom mieste, kde strácame jeden bod na nášho rivala zo Zvolena.

HC ’05 Banská Bystrica - HC MIKRON Nové Zámky 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 59. Turnbull (Wilkins) - 6. Ružek (Kováč, Barto), 54. Michnáč (Prokeš, Johnson). Rozhodovali: T. Orolin, Crman - Gegáň, M. Orolin, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 2113 divákov.

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj - D. Stránský, Bačik, Žabka, Hora, Luža, Ďatelinka, Nielsen - Turnbull, Vela, Wilkins - Macek, Langkow, A. Stránský - Matoušek, Bíreš, Gašpar - Výhonský, Faith, Petriska

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor - Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák - Michnáč, Prokeš, Johnson - Loggins, Roy, Stupka - Števuliak, Ondrušek, Múčka - Kováč, Barto, Ružek - Fafrák

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner: „Bol to ťažký zápas, súper hral v defenzíve rozumne a nám niečo chýbalo. Samozrejme, chceli sme dať viac ako jeden gól, ktorý prišiel až na konci tretej tretiny. Ako som však povedal, hostia dobre bránili a my očividne nemáme najlepšie obdobie. Musíme však pokračovať a vrátiť sa späť. Potrebujeme, aby sa všetci hráči zapájali viac do bránenia a aj do útočenia a s tým prídu aj zlepšené výsledky.“

Dávid Stránský: „Súper využil dve naše chyby a berú tri body, zaslúžene. Myslím si, že nám chýba to, že sa netlačíme toľko do brány a nemáme pred bránou takú silu, ako sme mali v niektorých predošlých zápasoch a to musíme zmeniť, aby sme boli úspešní. Motiváciu máme určite, každý hrá o každý bod, chceme uhrať čo najviac bodov, aby sme mali čo najlepšiu pozíciu.“