HC MONACObet Banská Bystrica

Prvé pohronské derby tejto sezóny patrí Zvolenu

13.10.2023 20:00

Stiahnuť obrázok
Prvé pohronské derby tejto sezóny patrí Zvolenu | HC 05

Piatok trinásteho nám po výsledkovej stránke neprial, v prvom tohtosezónnom derby proti Zvolenu, ktoré sa odohralo na ich ľade, sme zvíťaziť nedokázali. A hoci sme po úvodnej dvadsaťminútovke viedli, súper dokázal priebeh zápasu otočiť.

Úvod do stretnutia vyšiel hráčom HKM, ktorí už po 150 sekundách po prvýkrát v stretnutí rozvlnili sieť. Stalo sa tak pri prečíslení dvoch proti jednému, Zuzin to vzal na seba a presne mierenou strelou otvoril skóre zápasu. Dve minúty na to sa takmer opakoval podobný scenár, no Kašlíkova prihrávka si nenašla cestu k Muchovi a prečíslenie domácich bolo zažehnané. V polovici 9. minúty bol Kašlík v pomerne dobrej šanci, lenže svoj pokus nepremenil, a tak trestali naši hráči. Z následného protiútoku sa ujala prihrávka Turnbulla a pohotové zakončenie Velu, ktorý vyrovnával na 1:1. Vo veľmi krátkom čase sme dokonca viedli, na začiatku 10. minúty sa do streleckej listiny zapísal vo výbornej forme hrajúci Turnbull, ktorý otočil stav zápasu v náš prospech. Ten istý hráč mal na hokejke aj ďalší gól nášho tímu, lenže zoči-voči Kupskemu neuspel a v podobnej situácii sa ocitol aj domáci Šiška, ktorý stroskotal na Krošeljovi.

Stav stretnutia sa nemenil až do 26. minúty, kedy sa podarilo Zvolenčanom vyrovnať na 2:2. Hlavnú zásluhu na tom niesol Zuzin s Marcinekom, keď prvý menovaný najprv zakončoval spoza nášho obrancu a následne sa k puku dostal práve Marcinek, ktorý bol autorom presného zásahu. V 29. minúte sa previnil voči pravidlám Bíreš a celú situáciu si arbitri stretnutia prezreli aj na videu a ich verdikt bol nemilosrdný – náš hráč putoval predčasne pod sprchy a domácim poskytol päťminútovú presilovku. Tú sme napokon ustáli a skóre sa už v prostrednej časti nemenilo.

Do tretej tretiny sme mali výborný vstup, podarilo sa nám dokonca prinavrátiť vedenie na našu stranu, lenže proti boli rozhodcovia, ktorí po vzhliadnutí videa usúdili, že puk nebol celým objemom za bránkovou čiarou. Parádna strela Bodeho Wildea tak nepramenila v gól, a tak sa pokračovalo za vyrovnaného rezultátu. To napokon zmenili Zvolenčania, keď sa v 43. minúte presadil obranca Hain, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Po minúte mohol zvyšovať na rozdiel dvoch gólov Zuzin, ktorého strela však opečiatkovala konštrukciu brány. Od 47. minúty sme mali k dispozícii presilovku, lenže počas nej sa hráčom HKM podarilo predsa len navýšiť ich vedenie, keď v prečíslení ponúkol Viedenský gól Marcinekovi a bolo 4:2. Aj napriek tomu sa nám ešte podarilo znížiť, keď v 50. minúte najnovšia akvizícia nášho tímu Adam našiel Velu, ten sa svižne otočil priamo pred bránou domácich a postaral sa o dramatickú záverečnú desaťminútovku. Našu snahu však narušil piaty gól Zvolena, ktoré prišlo po ďalšom z prečíslení a gólovej dorážke Zuzina. V závere nám neostávalo nič iné, ako skúsiť hru bez brankára, čo však zverenci trénera Oremusa využili na definitívu – v 59. minúte sa strelou do prázdnej brány prezentoval Šiška, ktorý pečatil na konečných 6:3.

A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.

HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 6:3 (1:2, 1:0, 4:1)

Góly: 3. Zuzin, 26. Marcinek (Zuzin, Rauhauser), 43. Hain (Zuzin), 48. Marcinek (Viedenský, C. Hults), 54. Zuzin (Marcinek, Viedenský), 59. Šiška (Csányi) – 9. Vela (Turbull, Holenda), 10. Turnbull (Wilkins, Ďatelinka), 50. Vela (Adam, Wilde). Rozhodovali: Jobbágy, Výleta – Bogdaň, Šoltés, vylúčení: 4:1 na 2 min, navyše 29. Bíreš (B. Bystrica) 5 min + DKZ za krošček, presilovky: 0:1, oslabenia: 2:0, 4113 divákov.

HKM Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Čulík, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Haborák – Šiška, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, Mucha – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Csányi, V. Fekiač, Kolenič

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj – Wilde, Ďatelinka, Hora, Bačík, Holenda, Žabka, Pavúk – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Turnbull, Vela, Wilkins – Žitný, Adam, Petriska – Macek, Stránsky, R. Faith


Doug Shedden, hlavný tréner: „Myslím, že to bol dobrý zápas… Hoci Bíreš zinkasoval päťminútový trest, no my sme to ubránili a dúfal som, že nám to poskytne momentum. Pravdou však bolo, že niekoľko našich popredných hráčov to unavilo. Držali sme sa, vracali sme sa do zápasu a živili nádeje. Nie som sklamaný z našej snahy, pretože tá tam bola, no trápi ma výsledok a to, že sme inkasovali šesť gólov. Na margo Adama – zlepší sa a bude pre nás prínosom. Je tu len pár dní, takže musí sa zžiť s naším systémom. Nejaký čas to potrvá, no malo byť to byť z jeho strany fajn.“
 
Luke Adam, čerstvá posila: „Samozrejme, sme sklamaní z prehry. Bol to však dobrý a rýchly zápas, súper hral dobre. Na začiatku tretej tretiny nám neuznali gól a domáci rýchlo reagovali a k tomu sme im umožnili skórovať aj počas oslabenia, čo by sa nemalo stávať, no ešte sme sa dotiahli. Hralo sa hore-dolu, no je na čom stavať a určite sa zlepšíme. Aj ja sa musím zlepšiť, no som nadšený, že tu môžem byť. Vynasnažím sa byť lepší v každom zápase a už teraz sa teším na ten nedeľný. V porovnaní s Českom to bolo dosť ofenzívnejšie, tam sa asi viac dbá na defenzívu. Hralo sa rýchlo, no vedel som, že domáci majú dobrý tím.“
 
Patrik Bačik: „Výborná atmosféra, super hokej. Do tej tretej tretiny sme boli stále v hre, dokonca sme aj vyhrávali, no rozhodca neuznal gól a potom sa to nejako zvrtlo a naháňali sme výsledok. Musíme dobre zregenerovať, oddýchnuť a zajtra si to rozoberieme na videu a pripravíme sa na súpera, podľa toho, čo hrá.“

foto: M. Búrik