HC '05 Banská Bystrica

Roman Žitný pred piatkovým zápasom: Chceme sa posúvať ďalej, jedinou cestou je tvrdá práca

05.10.2023 18:00

Stiahnuť obrázok
Roman Žitný pred piatkovým zápasom: Chceme sa posúvať ďalej, jedinou cestou je tvrdá práca | HC 05

 

V rámci piatkového 7. kola vycestujú naši hráči na Zemplín, kde si zmerajú sily s jedným z ašpirantov na popredné priečky, s Michalovcami. Tie nám dýchajú na chrbát, keďže po šiestich zápasoch majú na konte 10 bodov, vďaka čomu pôjde opäť raz o mimoriadne dôležitý zápas. Pre mnohých aktérov bude mať špecifický náboj, napríklad aj pre útočníka Romana Žitného, ktorý k nám prišiel práve z Michaloviec.

Dôležitosť súboja pramení najmä zo snáh udržať kontakt s čelom tabuľky, a to aj napriek tomu, že stále sme v úvode súťaže. Na vedúci Zvolen strácame aktuálne štyri body a na priebežné druhé miesto len bod, čomu vďačíme výbornej forme z ostatných zápasov. V nich sme zaznamenali štyri výhry v rade, čo určite stmelilo kabínu a dodalo hráčom potrebnú dávku sebavedomia.

Tvrdá práca sa však podľa slov Romana Žitného iba začína, nakoľko po štyroch výhrach nemôže nastať uspokojenie. Spokojnosť však rozhodne vládne s náladou, ktorá je aktuálne medzi hráčmi: „Nálada je veľmi dobrá, keďže sú štyri výhry po sebe, ale nezaháľame a stále makáme tak, ako doteraz – naplno. Chceme sa posúvať ďalej, takže nič nevypúšťame, skôr sa snažíme ešte viac makať. Jedinou cestou, ako sa posúvať, je tvrdá práca,“ prezradil pre náš web hráč, ktorý koncom septembra oslávil svoje 26. narodeniny.

Popis obrázka

A hoci snahu Romanovi Žitnému nemožno uprieť, v kolónke strelených gólov mu aj naďalej svieti nula, čo by určite rád napravil proti svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi: „Myslím si, že som si to šetril na tie Michalovce (úsmev). Bolo by super presadiť sa tam a dať konečne ten gól, potešilo by ma to. O to viac, ak by sa nám podarilo vyhrať, bolo by to cennejšie a radosť by bola väčšia. Verím, že to konečne príde a prelomím tú smolu a už to pôjde,“ povedal po štvrtkovom tréningu šikovný útočník, ktorý sa pod Urpín dostal v rámci výmeny za dlhoročnú oporu, Michala Kabáča.

Žitný má na konte štyri asistencie a dá sa povedať, že z jeho doterajšej práce ťažili jeho spoluhráči a aj celý tím. Podľa rodáka z hlavného mesta budú v piatok rozhodovať najmä početné výhody, ktoré majú Michalovčania zatiaľ o niečo lepšie. Napriek tomu sa aj my môžeme pýšiť dosť solídnou – vyše 26% úspešnosťou ich využívania. „Bude to ťažký zápas, majú veľmi kvalitné mužstvo a hrajú veľmi dobrý hokej. Očakávam náročný zápas, ktorý rozhodnú špeciálne formácie – presilovky, oslabenia. Verím, že prídeme domov s tromi bodmi, chceme pre to spraviť všetko.“

foto: Š. Ďuriančík, text: M. Džurdženík