HC MONACObet Banská Bystrica

Súpiska nášho tímu sa rozrastá o obrancu Borisa Česánka

22.05.2024 13:01

Stiahnuť obrázok
Súpiska nášho tímu sa rozrastá o obrancu Borisa Česánka | HC 05

V drese baranov bude pôsobiť v nasledujúcej sezóne 23-ročný obranca Boris Česánek, ktorý sa s vedením klubu dohodol na dvojročnom kontrakte. Rodák z Kežmarku k nám prichádza spod Tatier, kde pôsobil v predošlej sezóne v Poprade. Boris taktiež obliekal dres Spišskej Novej Vsi, s ktorou postúpil do Tipos extraligy v sezóne 20/21, a s "rysmi" strávil ďalšie dve sezóny. Reprezentoval Slovensko na MS do 18 rokov v roku 2018 a na MS do 20 rokov v roku 2020. 

Ako hodnotí nového obrancu nášho tímu generálny manažér športovej časti Ľuboš Pisár: "Boris má skúsenosti, je motivovaný a schopný vybojovať si stabilné miesto v extralige. Prinesie tvrdosť, korčuľovanie a zároveň je to tímový hráč, ktorý sa nebojí zastať si spoluhráčov." 

K svojmu príchodu pod Urpín sa vyjadril aj Boris Česánek "Boli sme už v dlhšom kontakte s pánom manažérom a som rád, že sa nám podarilo dotiahnuť to do úspešného konca a dohodli sa na mojom pôsobení v Banskej Bystrici. Verím, že táto sezóna bude oveľa lepšia a úspešnejšia ako predošlá a dostaneme sa čo najďalej v play-off. Čo sa týka osobných cieľov, stanovil som si aj tie, a to určite pracovať na sebe a zlepšovať sa." prezradil popradský odchovanec, ktorý sa už pripravuje s tímom na novú sezónu. 

Vitaj v Banskej Bystrici Boris. 

Popis obrázka