HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Turnbull a Bačik pred kľúčovým súbojom proti Nitre

07.03.2024 15:02

Stiahnuť obrázok
Preview: Turnbull a Bačik pred kľúčovým súbojom proti Nitre | HC 05

Vyrovnanosť najvyššej hokejovej súťaže aj tento rok ukazuje svoju tvár. Už vlani bolo na viacerých frontoch o čo hrať až do záverečného kola a inak tomu nie je ani v prípade tohtosezónnej edície. O dôležitosti nášho záverečného duelu v rámci základnej časti bolo popísaného už dosť. O tom, čo bude rozhodujúce v stretnutí proti Nitre, prehovorili lídri nášho tímu, konkrétne Carter Turnbull a obranca Patrik Bačik.

Matematické prepočty a postupové kalkulačky sú skôr doménou priaznivcov, no hráči sa sústreďujú v podstate len na seba a na to, aby boli stopercentne pripravení. Aj napriek tomu však dozaista všetci účastníci blížiaceho sa zápasu veľmi dobre vedia, čo je v stávke a o čo sa hrá.

V piatok pricestujú pod Urpín hokejisti Nitry, ktorí prežili pomerne turbulentnú prvú polovicu doterajšieho priebehu sezóny. V tej druhej sa postupne dvíhali, až sa im podarilo prepracovať na 5. miesto tabuľky. Ak by si toto postavenie udržali, vo štvrťfinálovej sérii by narazili na obhajcov prvenstva z vlaňajška, ktorým sú "oceliari" z Košíc. Nič však nemajú isté a pri prípadnom neúspechu by si mohli výrazne skomplikovať situáciu.

Tá naša je na prvý pohľad veľmi neprehľadná, no v zásade platí, že potrebujeme vydolovať tri body a to je hlavný cieľ nášho realizačného tímu a ich zverencov. O tom, čo bude potrebné v poslednom vystúpení základnej časti prehovoril aj náš najproduktívnejší hráč Carter Turnbull: „Povedal by som, že základom je ostať v pohode, mať pevné nervy. Nemôžeme sa nechať uniesť a byť príliš vystresovaní, nervózni. Je to v podstate zápas ako každý iný, akurát sa hrá o viac, než je tomu zvykom. Určite vložíme do toho všetku energiu, no budeme musieť hrať našu hru," krotí vášne dvadsaťpäťročný Kanaďan.

V stretnutiach proti Nitre zvykne padať dosť gólov, oba celky sa navzájom veľmi dobre poznajú. Turnbull si z predchádzajúcich troch vzájomných zápasov odniesol nasledujúce poznatky: „Vieme, že hrajú tvrdo. V minulosti sa nám proti nim párkrát podarilo dosiahnuť dobrý výsledok, no párkrát sme aj ťahali za kratší koniec. Určite však dajú do toho všetko, pretože sú v podobnej situácii ako my, čo je predzvesťou kvalitného zápasu."

Štvrtý najproduktívnejší hráč celej súťaže, ktorý má na konte 54 bodov, vyzýva touto cestou banskobystrickú hokejovú verejnosť k čo najvyššej návšteve: „Fanúšikovia boli v poslednom období úžasní, preto hráme doma tak dobre. Ak prídu a dodajú nám energiu, budeme sa mať od čoho odraziť a určite to oceníme. Budeme radi, ak príde čo najviac ľudí."

Patrik Bačik: Rozhodne srdiečko a individuálne kvality

Zatiaľ čo Turnbull sa radí medzi opory ofenzívy, zo zadu mu kryje chrbát veľmi často aj obranca Patrik Bačik. Ten patrí k lídrom našej obrany už od svojho príchodu pod Urpín, no v aktuálnom ročníku vyšperkoval svoju formu až do takej miery, že si vyslúžil reprezentačnú pozvánku na vianočný Kaufland Cup. Stabilnými výkonmi naďalej púta pozornosť a aj na jeho hru sa budeme v piatok spoliehať.

Čo by však mohlo podľa dvadsaťosemročného zadáka rozhodovať? „Rozhodovať bude srdiečko a to, ako sa zomkneme. Bude to aj o tom, aby sme celý zápas nepadali na duchu, ale boli stále mentálne nachystaní hrať o tie tri body. Určite to bude aj o individuálnych vlastnostniach hráčov, kedy sa niekto môže ukázať v dobrom svetle. Napríklad dať nejaký pekný gól, spraviť nejakú peknú akciu, nahrávku, možno brankársky výkon, čiže je to aj o tých individuálnych výkonoch,“ prezradil po štvrtkovom tréningu náš obranca.

Ťažko v tejto chvíli odhadnúť, či zápas prinesie hokejovú krásu alebo sa klzisko premení na bojisko. V tomto ohľade však má Patrik Bačik jasno: „Bude to veľmi dôležitý zápas pre nás, určite aj pre nich. Nitra je kvalitný súper, hrá dobrý ofenzívny hokej. Je tu trošku menšie ihrisko, budeme musieť byť dôrazní voči nim a urvať to za každú cenu."

Informácie pre fanúšikov

Do úvodného buly ostáva už len niekoľko hodín a dôležitosť výsledku stretnutia pridáva duelu na atraktivite. Vstupenky na tento zápas je možné zakúpiť už tradične aj v online predpredaji, a to prostredníctvom nášho e-shopu

Všetky stretnutia 50. kola štartujú zhodne o 18. hodine a my aj touto cestou pozývame všetkých priaznivcov klubu, aby si našli cestu do banskobystrickej Tipsport Arény. Pokladňa pre nákup fyzických vstupeniek bude otvorená dve hodiny pred začiatkom a od 17:00 hod bude sprístupnený vstup na tribúny a zároveň otvorí svoje brány aj náš fanshop.

Pred stretnutím bude odovzdaný finančný dar združeniu Svetielko nádeje, čo bude vyvrcholením kampane na pomoc deťom s rakovinou. Okrem toho sa dočká pocty náš útočník Andreas Štrauch, ktorý má na svojom konte už 500 štartov v najvyššej slovenskej súťaži.

Prvú prestávku spestrí súťaž pre tých najmenších, v ktorej môžu vyhrať deti stretnutie s hráčom v Bystrickej klubovni. Samozrejmosťou bude tombola o hodnotné ceny od partnerov klubu a strelecká súťaž TRAF A LEŤ s CK BB TRAVEL.