
18/02/2025
Vyrovnanosť najvyššej hokejovej súťaže aj tento rok ukazuje svoju tvár. Už vlani bolo na viacerých frontoch o čo hrať až do záverečného kola a inak tomu nie je ani v prípade tohtosezónnej edície. O dôležitosti nášho záverečného duelu v rámci základnej časti bolo popísaného už dosť. O tom, čo bude rozhodujúce v stretnutí proti Nitre, prehovorili lídri nášho tímu, konkrétne Carter Turnbull a obranca Patrik Bačik.
Matematické prepočty a postupové kalkulačky sú skôr doménou priaznivcov, no hráči sa sústreďujú v podstate len na seba a na to, aby boli stopercentne pripravení. Aj napriek tomu však dozaista všetci účastníci blížiaceho sa zápasu veľmi dobre vedia, čo je v stávke a o čo sa hrá.
V piatok pricestujú pod Urpín hokejisti Nitry, ktorí prežili pomerne turbulentnú prvú polovicu doterajšieho priebehu sezóny. V tej druhej sa postupne dvíhali, až sa im podarilo prepracovať na 5. miesto tabuľky. Ak by si toto postavenie udržali, vo štvrťfinálovej sérii by narazili na obhajcov prvenstva z vlaňajška, ktorým sú "oceliari" z Košíc. Nič však nemajú isté a pri prípadnom neúspechu by si mohli výrazne skomplikovať situáciu.
Tá naša je na prvý pohľad veľmi neprehľadná, no v zásade platí, že potrebujeme vydolovať tri body a to je hlavný cieľ nášho realizačného tímu a ich zverencov. O tom, čo bude potrebné v poslednom vystúpení základnej časti prehovoril aj náš najproduktívnejší hráč Carter Turnbull: „Povedal by som, že základom je ostať v pohode, mať pevné nervy. Nemôžeme sa nechať uniesť a byť príliš vystresovaní, nervózni. Je to v podstate zápas ako každý iný, akurát sa hrá o viac, než je tomu zvykom. Určite vložíme do toho všetku energiu, no budeme musieť hrať našu hru," krotí vášne dvadsaťpäťročný Kanaďan.
V stretnutiach proti Nitre zvykne padať dosť gólov, oba celky sa navzájom veľmi dobre poznajú. Turnbull si z predchádzajúcich troch vzájomných zápasov odniesol nasledujúce poznatky: „Vieme, že hrajú tvrdo. V minulosti sa nám proti nim párkrát podarilo dosiahnuť dobrý výsledok, no párkrát sme aj ťahali za kratší koniec. Určite však dajú do toho všetko, pretože sú v podobnej situácii ako my, čo je predzvesťou kvalitného zápasu."
Štvrtý najproduktívnejší hráč celej súťaže, ktorý má na konte 54 bodov, vyzýva touto cestou banskobystrickú hokejovú verejnosť k čo najvyššej návšteve: „Fanúšikovia boli v poslednom období úžasní, preto hráme doma tak dobre. Ak prídu a dodajú nám energiu, budeme sa mať od čoho odraziť a určite to oceníme. Budeme radi, ak príde čo najviac ľudí."
Zatiaľ čo Turnbull sa radí medzi opory ofenzívy, zo zadu mu kryje chrbát veľmi často aj obranca Patrik Bačik. Ten patrí k lídrom našej obrany už od svojho príchodu pod Urpín, no v aktuálnom ročníku vyšperkoval svoju formu až do takej miery, že si vyslúžil reprezentačnú pozvánku na vianočný Kaufland Cup. Stabilnými výkonmi naďalej púta pozornosť a aj na jeho hru sa budeme v piatok spoliehať.
Čo by však mohlo podľa dvadsaťosemročného zadáka rozhodovať? „Rozhodovať bude srdiečko a to, ako sa zomkneme. Bude to aj o tom, aby sme celý zápas nepadali na duchu, ale boli stále mentálne nachystaní hrať o tie tri body. Určite to bude aj o individuálnych vlastnostniach hráčov, kedy sa niekto môže ukázať v dobrom svetle. Napríklad dať nejaký pekný gól, spraviť nejakú peknú akciu, nahrávku, možno brankársky výkon, čiže je to aj o tých individuálnych výkonoch,“ prezradil po štvrtkovom tréningu náš obranca.
Ťažko v tejto chvíli odhadnúť, či zápas prinesie hokejovú krásu alebo sa klzisko premení na bojisko. V tomto ohľade však má Patrik Bačik jasno: „Bude to veľmi dôležitý zápas pre nás, určite aj pre nich. Nitra je kvalitný súper, hrá dobrý ofenzívny hokej. Je tu trošku menšie ihrisko, budeme musieť byť dôrazní voči nim a urvať to za každú cenu."
Do úvodného buly ostáva už len niekoľko hodín a dôležitosť výsledku stretnutia pridáva duelu na atraktivite. Vstupenky na tento zápas je možné zakúpiť už tradične aj v online predpredaji, a to prostredníctvom nášho e-shopu.
Všetky stretnutia 50. kola štartujú zhodne o 18. hodine a my aj touto cestou pozývame všetkých priaznivcov klubu, aby si našli cestu do banskobystrickej Tipsport Arény. Pokladňa pre nákup fyzických vstupeniek bude otvorená dve hodiny pred začiatkom a od 17:00 hod bude sprístupnený vstup na tribúny a zároveň otvorí svoje brány aj náš fanshop.
Pred stretnutím bude odovzdaný finančný dar združeniu Svetielko nádeje, čo bude vyvrcholením kampane na pomoc deťom s rakovinou. Okrem toho sa dočká pocty náš útočník Andreas Štrauch, ktorý má na svojom konte už 500 štartov v najvyššej slovenskej súťaži.
Prvú prestávku spestrí súťaž pre tých najmenších, v ktorej môžu vyhrať deti stretnutie s hráčom v Bystrickej klubovni. Samozrejmosťou bude tombola o hodnotné ceny od partnerov klubu a strelecká súťaž TRAF A LEŤ s CK BB TRAVEL.