Úvod nového roka nám nevychádza, vo Zvolene sme ťahali za kratší koniec

05.01.2024 20:24

Stiahnuť obrázok
Úvod nového roka nám nevychádza, vo Zvolene sme ťahali za kratší koniec | HC 05

Úvod nového roka nás, zdá sa, nezachytil v optimálnej forme a po prehre proti Popradu prišlo ďalšie zakopnutie. Tentokrát v pohronskom derby na ľade Zvolena, kde to nebol z našej strany najmä v úvodných štyridsiatich minútach ani zďaleka optimálny výkon a kde nás od výraznejšej prehry neraz zachránila bránková konštrukcia.

Už na konci 5. minúty prišla prvá gólová akcia domácich, keď v prečíslení udrela štvrtá formácia HKM a presne mierenou strelou "načal" našich Csányi. Úvodné tretiny nepatria k našim silným stránkam, čo sa potvrdilo aj na začiatku 9. minúty pri ďalšom zvolenskom prečíslení, tentokrát v tom však mali prsty elitní hráči "rytierov", keď Hults vyzval na gól Hecla a ten zvyšoval už na 2:0. V 11. minúte nás v oslabení podržala konštrukcia brány po zakončení Zuzina, následne sa čakalo na väčšie vzrušenie až do samotného záveru otváracieho dejstva. Niečo vyše pol minúty pred sirénou dokázali naši hráči znížiť zásluhou Výhonského, ktorý dorážal po zakončení Petrisku a nechýbalo veľa a mohli sme dokonca aj vyrovnať, lenže Wilkins nevyriešil situáciu najlepšie a po prvej tretine tak viedli Zvolenčania.

Tí si v úvode druhej tretine zveladili svoj náskok a unikli nám na rozdiel troch gólov, keď najprv v 23. minúte zvyšoval na 3:1 Kolenič a v 26. minúte sa k nemu pridal aj Fekiač, ktorý uspel so svojou bekendovou dorážkou. Bol to veľký paradox, nakoľko domácim chýbalo niekoľko útočníkov, ktorých však dokonalo zastúpili hráči nastupujúci prevažne za prvoligový Žiar nad Hronom. V polovici stretnutia sme sa snažili vrátiť do zápasu, čo sa nám sčasti podarilo v jednom z oslabení, keď v 33. minúte znižoval pekným zakončením Hora. Tento moment však nestačil na to, aby sme získali momentum na našu stranu a domáci si opäť prinavrátili trojgólové vedenie, keď zhruba päť minút pred odchodom do kabín zvyšoval na 5:2 Hults. Tento moment bol zároveň posledným pre brankára Krošelja, ktorý prenechal miesto v bráne Belányimu, a hoci náš odchovanec už neinkasoval, hráči pred ním dokázali rozvlniť sieť za Kupskym už len raz.

Udialo sa tak v tretej tretine, presnejšie v 43. minúte, kedy sa individuálne presadil Faith. V polovici záverečnej časti zachraňovala Belányiho žŕdka po teči Fekiača a tyčku opečiatkoval aj Hecl, ktorý neuspel v samostatnom úniku. Krátko na to sa podobná situácia opakovala na opačnej strane a smolný moment sa pritrafil Wilkinsovi, ktorého delili centimetre od toho, aby sme znížili na rozdiel jediného gólu, čím by sme aspoň zdramatizovali záver zápasu. V poslednej minúte ešte putoval na trestnú lavicu Zuzin, na čo sme reagovali oddychovým časom a odvolaním brankára, no skóre sa už nemenilo, a tak odchádzame spod Pustého hradu s prehrou.

HKM Zvolen – HC ’05 Banská Bystrica 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)

Góly: 6. Csányi (Mucha, K. Gabor), 9. M. Hecl (M. Hults, R. Bondra), 23. Kolenič (Jakúbek, V. Fekiač), 26. V. Fekiač (Kolenič, Jakúbek), 35. M. Hults (M. Hecl, Mudrák) – 20. Výhonský (Petriska), 33. Hora (Vela), 43. R. Faith (Ďatelinka). Rozhodcovia: Baluška, Snášel ml. – M. Orolin, Ordzovenský. Vylúčení na 2. min: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 3573 divákov.

HKM Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Hain, Sládok, Čulík – M. Hecl, M. Hults, R. Bondra – Marcinek, Langkow, Zuzin – Kolenič. V. Fekiač, Jakúbek – Csányi, K. Gabor, Mucha

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj (35. Belányi) – Bačik, Žabka, Hora, D. Stránský, Luža, Ďatelinka, Pavúk – Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Macek – Výhonský, R. Faith, Petriska – Štrauch, A. Stránský, Matoušek

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný kormidelník tímu: „Musím povedať, že Zvolen zahral veľmi dobre, nedokázali sme sa im rýchlostne vyrovnať a celkovo sme vlastne zaostali asi vo všetkom. Musím im zablahoželať, hrali výborne a dali pekné góly. Nemám viac čo k tomu povedať, jednoducho sme dnes výrazne ťahali za kratší koniec.“

Boris Žabka: „Mrzí nás prehra, chceli sme určite vyhrať. Stalo sa a už sa sústredíme na nedeľu. Tréneri mi dali dôveru v prvej formácii, mal som dva dni voľno a cítil som sa dobre, ale žiaľ, dva góly išli cezo mňa. Sklamanie z vypadnutia s reprezentáciou tam určite ešte je, ale už sa sústredím len na Banskú Bystricu...“

Alex Výhonský: „Druhý zápas po sebe nám ušiel štart, začali sme trochu vláčne. Musíme dať naspäť hlavy dokopy a vrátiť sa k našej hre, ktorá nás zdobila posledné zápasy, čo bola zodpovednosť v obrane a bojovnosť. Atmosféra bola dnes super, ale nemôže sa nám stávať, že dostaneme v derby päť gólov už pred treťou tretinou. Musíme si tieto veci ustrážiť... čo sa týka tých vstupov do úvodných dvoch tretín, je to v hlavách. V podstate, niekedy sa to deje, treba uznať, že liga je vyrovnaná. Treba začať od začiatku, spoločne ako jeden tím.“