HC MONACObet Banská Bystrica

V desaťgólovej prestrelke sme na Liptove ťahali za kratší koniec

05.11.2023 19:33

Stiahnuť obrázok
V desaťgólovej prestrelke sme na Liptove ťahali za kratší koniec | HC 05

V závere prvého novembrového týždňa sme v rámci 17. kola absolvovali stretnutie na ľade Liptovského Mikuláša. Súper potvrdil, že v domácom prostredí je nebezpečný a tri body ostali po výsledku 6:4 na Liptove. Domáci definitívne zlomili náš odpor v treťom dejstve.

Po piatkovom nevydarenom úvode sme v rovnakom trende odštartovali aj tento duel, keď už po 13 sekundách hry putoval na trestnú lavicu Petriska a domácim stačilo prakticky len šesť sekúnd na to, aby otvorili skóre stretnutia. Do streleckej listiny sa zapísal Marly Quince, ktorý potvrdil raketový štart Liptákov druhým gólom v našej sieti už o niekoľko sekúnd na to. V 64. sekunde zápasu dokázal využiť zaváhanie našej defenzívy a po presnej prihrávke navýšil náksok svojho tímu. A aby toho nebolo málo na konci 5. minúty viedli Mikulášania už trojgólovým rozdielom, keď sa presadil aj ďalší zahraničný hráč, tentokrát Matthew Berry. Zhruba v polovici 8. minúty Vela v prečíslení netrafil priestor brány a ďalšie naše šance neboli využité ani v 12. minúte po teči Žitného či zakončení Maceka. Zhruba dve minúty pred koncom bol v dobrej pozícii aj Štrauch, lenže tesne minul domácu svätyňu a v úvodnej časti sme tak gól nestrelili.

Tento obraz sa začal meniť v úvode druhej tretiny, keď v 22. minúte znižoval Wilde, čo však krátko na to mohli zmazať Liptáci pri prečíslení troch proti jednému. V polovici stretnutia sme dokázali pridať aj druhý zásah a na rozdiel jediného gólu upravoval vo forme hrajúci Bíreš. Autor tejto trefy sa onedlho ocitol na trestnej lavici, čo však jeho spoluhráči na ľade dokázali využiť na vyrovnanie, keď v oslabení dokázal skórovať Wilkins a v 33. minúte sa tak začínalo odznovu. Skóre sa v prostrednej časti menilo ešte dvakrát, najprv domáci opäť strhli vedenie na svoju stranu, keď v polovici 37. minúty prekonal Belányiho útočník domácich Vankúš. Niečo vyše minúty na to však oslabil svoj tím Avtsin a v samom závere početnej výhody udreli naši hráči opäť a na 4:4 sa podarilo vyrovnať Žitnému. 

Pred tretím dejstvom tak bolo všetko otvorené a nechýbalo veľa, aby sme sa dokázali ujať vedenia. Najprv bol totiž v dobrej príležitosti Adam a v 46. minúte aj Vela. Opäť sa však potvrdilo povestné nedáš-dostaneš a vylúčenie Faitha potrestal piatym gólom v našej sieti Miller. Hráči Liptovského Mikuláša si zhruba päť minút pred koncom dokázali poistiť svoje vedenie, keď sa dokázal strelecky presadiť aj náš bývalý hráč Jakub Sukeľ. Naše nádeje navyše zmarilo vylúčenie Wilkinsa. a hoci sme sa v oslabení ubránili, na výsledku už nič nezmenila ani naša hra v šestici. Liptáci tak pred zrakmi vlastných priaznivcov dokázali v desaťgólovej prestrelke zvíťaziť, vďaka čomu nás v tabuľke predskočili a pred reprezentačnou prestávkou nás tak odsunuli na šiestu priečku.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC´05 Banská Bystrica 6:4 (3:0, 1:4, 2:0)

Góly: 1. Quince (Egle, Miller), 2. Quince (Sukeľ, Avcin), 5. Berry (Miller, Mezovský), 37. Vankúš (Miller, Sukeľ), 48. Miller (Berry), 55. Sukeľ (Quince) - 22. Wilde (Adam, Vela), 30. Bíreš (Matoušek, Hora), 33. Wilkins (Hora), 40. Žitný (Adam). Rozhodovali: Novák, Orolin - Tichý, Vyšný, vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Jendroľ (L. Mikuláš) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Miller, Vasilijev, D. Jendroľ, Hraško, F. Fekiač, Nátny - Valigura, Egle, Berry - Avcin, Quince, J. Sukeľ - Vankúš, Uhrík, Vojtech - Tkáč, Šmída, Nespala - Lalík

HC´05 Banská Bystrica: Belányi – Bačik, Hora, Ďatelinka, Wilde, Pavúk, Luža, Žabka - Wilkins, Vela, Macek - Žitný, Adam, Faith - T. Matoušek, Bíreš, Petriska - Sojka, Stránský, Štrauch

Povedali po stretnutí

Doug Shedden, hlavný tréner: „Páčila sa mi naša snaha po tom, ako sme nezachytili úvod zápasu. Myslel som, že absencia Réwaya nám poskytne určitú výhodu, no som rád aspoň za to, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Odohrali sme dobrý zápas. V tej tretej tretine to už bolo kto z koho... hovorili sme o disciplinovanosti a je len tenká čiara medzi tým, ako to vidia niektorí ľudia tam na ľade a medzi tým, čo robíme my. Tí ľudia, o ktorých hovorím, sú veľmi nekonzistnentí, čo je pre všetkých veľmi frustrujúce. Netýka sa to len nás, nie je tam žiadna konzistentnosť, čo je vskutku nanič. V tejto lige sa to opakuje večer čo večer."

Roman Žitný: „Hodnotí sa to ťažko, výsledok je jasný. Jasná prehra, strašne veľa vylúčení, opakuje sa to zápas čo zápas. Sme nepoučiteľní a takto sa zápasy vyhrávať nedajú, takže buď sa poučíme alebo budeme na to doplácať. Po prvej tretine sme si vyčistili hlavy, povedali sme si, že začneme hrať našu hru a to, čo ovládame. Zafungovalo to, ale opäť prišli z našej strany nevyužité presilovky, oni využili čo mohli a tam sa zlomil zápas. Jednoducho, boli hladnejší po víťazstve, než my. Špeciálne formácie ako presilovky a oslabovky rozhodujú zápasy a my sme dnes boli v tomto slabí. Reprezentačná pauza padne vhod, trošku zresetujeme hlavy, na tréning prídeme s čistou hlavou a budeme sa sústreďovať na ďalšiu časť sezóny."