HC MONACObet Banská Bystrica

V domácom prostredí sme nestačili na Nové Zámky

03.11.2023 20:30

Stiahnuť obrázok
V domácom prostredí sme nestačili na Nové Zámky | HC 05
V 16. kole sme privítali pod Urpínom Novozámčanov, ktorí k nám pricestovali s menším oneskorením a s bilanciou štyroch prehier v rade. Po stretnutí však bilancovali štyri góly v našej sieti a trojbodový zápis do tabuľky. Súperovi sme totiž podľahli po výsledku 1:4. 

 

Spomínaný výsledok sa kreoval už v prvej tretine, kedy sme inkasovali z hokejok súpera až trikrát. Postupne sa presadili Stupka, ktorý nás "načal" už po vyše 200 sekundách a v 15. minúte nás "doklepli" dva góly z hokejok Farleyho a Števuliaka. Všetko ešte mohol zmierniť Žitný a v záverečnej minúte otváracieho dejstva aj Bíreš, lenže nestalo sa tak a do kabín sme tak odchádzali za výrazne nepriaznivého stavu.

Hostia si svoj náskok zveladili v 24. minúte kedy udrel Loggins a prakticky im tento gól stačil na to, aby vo zvyšku stretnutia ubránili svoje vedenie a odcestovali domov s tromi bodmi. V druhej polovici stretnutia naši hráči zvýšili obrátky, čoho výsledkom boli šance Bíreša a aj legionárov Adama či Velu, lenže Kantor bol dlho veľmi pozorný. Napokon však predsa len kapituloval, keď sa v 37. minúte presadil náš odchovanec Bíreš.

Z našej strany to však bol jediný presný zásah a nič na tom nezmenila ani záverečná časť hry, kedy nás hostia nepúštali do vyloženejších šancí. V poslednej päťminútovke ešte mohli upraviť skóre Loggins a po ňom na opačnej strane Petriska, no svoje príležitosti premárnili, a tak si Nové Zámky pripísali po štyroch prehrách v rade znovu víťazstvo.

HC ’05 Banská Bystrica – HC MIKRON Nové Zámky 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)

Góly: 37. Bíreš - 4. Stupka, 15. Farley (Novajovský, Prokeš), 15. Števuliak (Lee, Roy), 24. Loggins (Roy), Rozhodovali: Fridrich, J. Konc ml. – Jedlička, Vyšný. Vylúčení na 2 min.: 6:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2035 divákov

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Sabol) – Luža, Bačik, Wilde, Hora, Ďatelinka, Holenda, Žabka – Vela, Adam, Wilkins – Macek, Bíreš, Matoušek – Faith, Petriska, Žitný – Štrauch, Stránsky, Sojka

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Mičík) – Lee, Laurenčík, Novajovský, Mamčics, Hatala, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Farley – Števuliak, Ondrušek, Michnáč – Barto, H. Kováč

Povedali po stretnutí

Doug Shedden, hlavný tréner: „Čo ma vyložene štve je to, že Zámky sem pricestovali s meškaním, po príchode mali asi tak dvadsať minút na to, aby sa pripravili a po pätnástich minútach hry tu viedli o tri góly. Povedali sme si, že musíme na nich vyletieť, najmä s prihliadnutím na to, že súper sa nestihol adekvátne pripraviť a mali sme byť v prvej tretine lepším tímom. Trápi ma to, pretože by sa to nemalo stávať, obzvlášť v domácom prostredí. Bez Turnbulla a Gašpara sme sa na viac nezmohli... hoci máme mimo zostavy dvoch hráčov, hrali sme ako partia desaťročných chlapcov. Nie je to dobré, máme tu mladých hráčov, ktorí by sa mali chopiť svojej šance, ale akosi sa to nedeje..."

Andrej Bíreš: „Ťažko sa hodnotí takýto zápas... Dostali sme tri rýchle góly v prvej tretine a boli sme trochu mentálne dole. Potom sme sa trochu pozviechali, snažili sme sa streliť viac gólov, no žiaľ nepadlo nám to tam dnes. Chceli sme ísť lepšie do prvej tretiny, no mali tam prečíslenia, boli tam vylúčenia a z toho mali šance. Za stavu 0:3 sa to už ťažko doháňa, musíme viac strieľať na brankára, aby nám to tam padalo."