V dvanásťgólovej prestrelke sme podľahli Slovanu

14.01.2024 19:27

Stiahnuť obrázok
V dvanásťgólovej prestrelke sme podľahli Slovanu | HC 05

Naši hokejisti aj naďalej pokračujú v rozpačitom vstupe do kalendárneho roka 2024, keď tentokrát v domácom prostredí nestačili na bratislavský Slovan. K bodovému zisku nám nepomohol ani vypracovaný dvojgólový náskok hneď z úvodu stretnutia a napokon sme v dvanásťgólovej prestrelke opäť ťahali za kratší koniec.

Uvodné dejstvo ponúklo síce náš perfektný vstup do zápasu, no trpký odchod do kabín. V piatej minúte "načal" súpera obranca Patrik Luža, keď sa ujala jeho strela od modrej čiary a v 10. minúte zvyšoval na 2:0 po šikovnom teči Bíreš, no po vylúčení Horu z 15. minúty prebrali opraty zápasu hostia. V presilovke najprv znižoval Pecararo, aby následne po pol minúte ten istý hráč rovno vyrovnal na 2:2. No a aby toho nebolo málo, v 18. minúte sa do streleckej listiny zapísal náš bývalý útočník Roman Žitný, ktorý potrestal zaváhanie nášho brankára.

Belasým sa po 142 sekundách druhej tretiny podarilo pridať aj štvrtý gól, keď sa presadil Šille, na čo sme však pomerne rýchlo reagovali a v 24. minúte nás na niekoľko minút vrátil do zápasu Vela. K vyrovnaniu nám mali dopomôcť dve presilovky, ktoré však ostali nevyužité, no a v 38. minúte si Bratislavčania opäť prinavrátili dvojgólové vedenie, keď príliš veľa priestoru pretavil na piaty zásah do našej siete Poiriér. V závere tretiny dali o sebe vedieť aj arbitri stretnutia, ktorých prísny meter poslal Wilkinsa predčasne pod sprchy a nebyť oplácania zo strany Goliana, hostia mohli mať k dispozícii päťminútovú presilovku.

Ani to však nezabránilo zverencom trénera Oremusa, aby pridali aj šiesty gól a stalo sa tak po vyše pol minúte tretej tretiny, keď sa ujala dorážka Poiriéra. Aj nám bola poskytnutá možnosť dlhšej presilovky, keď sa nešetrným zákrokom prezentoval Török a keďže zápas pre neho skončil, k dispozícii sme mali päť minút početnej prevahy. Od konca 49. minúty to bola dokonca presilovka o dvoch hráčov, no necelé dve minúty, ktoré sme na to mali, sme na gól nevyužili, a to ani napriek mohutnému tlaku. Aj napriek tomu sa nám podarilo duel zdramatizovať, keď v 55. minúte najprv znižoval Turnbull a o niekoľko sekúnd na to ukázal svoj dôraz Matoušek a z ničoho nič sme boli nášmu súperovi na dostrel. V záverečnej minúte a pol boli diváci svedkami pomerne častého obrázku, teda našej hry bez brankára, čo však tentokrát vyústilo do rozhodujúceho úderu belasých, keď v poslednej minúte upravoval na konečných 5:7 skúsený útočník Takáč.

HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 5:7 (2:3, 1:2, 2:2)

Góly: 5. Luža (Petriska, Matoušek), 10. Bíreš (Hora, Gašpar), 24. Vela (Turnbull, Wilkins), 55. Turnbull, 55. Matoušek – 16. Pecararo (Ranford, Mahbod), 16. Pecararo (Ranford), 18. Žitný (Šille), 23. Šille (Mahbod, Takáč), 38. Poiriér (Pecararo, Maier), 41. Poiriér (Takáč). 60. Takáč (Preisinger, Sersen). Rozhodovali: Kalina, Žák – Knižka, Bogdaň, vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše 39. Wilkins 5 + DKZ za napadnutie hlavy a krku – 46. Török 5 + DKZ za nedovolené bránenie v hre, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2424 divákov

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi – Bačik, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Výhonský, R. Faith, Petriska – Plančár, A. Stránský, Macek

HC Slovan Bratislava: Godla – Korenčík, Beňo, Romančík, Golian, Romančík, Sersen, Maier – Pecararo, Findlay, Ranford – Mahbod, Poiriér, Takáč – Fominych, Šille, Žitný – Török, Preisinger, Lukošík

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner tímu: „Musím pogratulovať Slovanu, ktorý má výborný tím a hrajú výborný hokej. Ak chceme vyhrať zápas, nemôžeme inkasovať toľko gólov. V defenzívne nám to viazlo, no smerom dopredu sme si vytvorili dostatok príležitostí. S našou snahou a nasadením nemôžem byť nespokojný, ale samozrejme, na konci dňa sa počítajú len víťazstvá. V obrane sme urobili chyby, ktoré súper veľmi ľahko potrestal, ale taký je hokej. Neviem, či zháňame alebo sa budeme pozerať po posile do brány. Gašper Krošelj je momentálne zranený, ale uvidíme, keď sa vráti. Nie je to však len o brankárovi, ale o celom tíme. Ako celý tím musíme brániť lepšie každú situáciu.“

Patrik Luža: „Začali sme určite lepšie, mali sme tam tlak. Miesto toho, aby sme v tom pokračovali, sme začali hrať trošku profesorsky v našej tretine, s tou rozohrávkou to trošku začalo kafrovať. Slovan vycítil tú šancu, začal nás aktívnejšie napádať. Škoda, že sme upustili z toho herného štýlu, ktorý sme mali na začiatku prvých desať-pätnásť minút. Keď dostanete sedem gólov, ťažko vyhrať. Boli tam smolné góly, ale na to sa nemôžeme pozerať. Keď ich nepustíme do tretiny a k strelám, tak nepadnú ani tie škaredé góly. Máme tu dosť skúsený tím, takže sme si po prvej tretine v šatni hovorili, že jednoducho dobre, dostali sme nejaké góly, ale ten obraz hry bol niekde úplne inde. Vybehli sme na nich, hrali sme dobre a ani neviem, čo sa stalo. Či oni to o toľko zlepšili, alebo my sme sa o toľko zhoršili. My sme potom mali problémy, na modrých čiarach sme strácali puky. Neviem, či nás tie tri góly v prvej tretine zaskočili, lebo sme si povedali, že ak budeme hrať tak ďalej, tak sa nemáme čoho báť, ale asi to ostalo v kabíne.“