HC MONACObet Banská Bystrica

V mužstve pokračuje obranca David Stránský

28.05.2024 09:35

Stiahnuť obrázok
V mužstve pokračuje obranca David Stránský | HC 05

Súpiska nášho mužstva sa postupne buď rozrastá o (staro)nové mená, alebo v ňom ostávajú hráči, ktorí obliekali dres s baranom na hrudi aj v uplynulej sezóne. Jedným z takých hráčov, ktorý bude môcť nadviazať na svoje výkony z vlaňajška, bude aj obranca David Stránský. Pod Urpínom zotrvá najbližšie dve sezóny.

Defenzívne rady sa začínajú postupne rysovať a doposiaľ v nich majú zastúpenie po Zeleňákovi a Česánkovi najmä našinci. David Stránský je rodákom z Trenčína a bude tak ďalším slovenským zadákom, na ktorého sa budeme v novej sezóne spoliehať. Dvadsaťosemročný obranca prišiel pod Urpín vlani, na prelome novembra a decembra a okamžite sa stal dôležitým pilierom celej defenzívy, keďže sa prezentoval najmä zodpovednou hrou smerom dozadu. V základnej časti naskočil do 27 duelov, v ktorých síce nerozvlnil sieť, no sedemkrát asistoval. V štyroch vystúpeniach play-off si bodové konto nerozšíril.

S výnimkou krátkeho hosťovania v Topoľčanoch strávil prakticky celú seniorskú kariéru v susednom Česku, kde sa po rokoch v třineckej juniorke usadil vo Frýdku-Místku. Od sezóny 2020/21 bol jedným zo znojemských "orlov", vďaka čomu okúsil aj pôsobenie v medzinárodnej ICEHL. Po konci v tejto súťaži si Znojmo muselo okúsiť pôsobenie v tretej českej lige, kde David patril k ústredným postavám pri postupe svojho tímu do Chance ligy.

Pre náš web sa rozhovoril aj o tom, čím si ho banskobystrický klub získal a čím by sa rád prezentoval počas svojho ďalšieho pôsobenia pod Urpínom: „Klub si ma získal najmä svojou víziou do budúcna, keďže vedenie deklarovalo, že chce hrať o tie najvyššie priečky a posunúť latku vyššie. Potvrdzuje sa to aj výberom trénera a táto vízia sa plne stotožňuje aj s mojou filozofiou hráča. Veľkú rolu zohralo, že som tu odohral aj druhú polovicu minulej sezóny a veľmi sa mi tu páčilo. Poznám veľa chalanov v kabíne, mám pri sebe aj brata, takže sa teším. Chcem spraviť maximum pre tím, aby sme dosiahli čo najviac víťazstiev a veľmi rád by som sa prezentoval dobrou obojstrannou hrou, teda dopredu aj dozadu. Myslím si, že budeme preferovať korčuliarsky štýl, čo by mi malo vyhovovať. U každého hráča by mali byť maximálne očakávania, momentálne sa sústreďujeme na letnú prípravu a ideme krok po kroku. Dúfam zároveň aj vo veľkú podporu fanúšikov, tie ich očakávania budú zrejme vysoké a my sa ich budeme snažiť naplniť," prezradil po podpise novej dvojročnej zmluvy.

Ako už býva zvykom, svoj pohľad na predĺženie spolupráce poskytol aj Ľuboš Pisár, ktorý vyzdvihol na skúsenom obrancovi viaceré vlastnosti: „Som rád, že David pokračuje v našej organizácii. Myslím si, že sa bude stále zlepšovať a môže ukázať viac, ako ukázal v predchádzajúcej sezóne. Už pri jeho príchode z druhej najvyššej českej súťaže sa dokázal rýchlo adaptovať na našu ligu, ktorá je za mňa vyššia úroveň. David je inteligentný a s jeho korčuliarskymi zručnosťami, schopnosťou viesť puk, či pokryť odrazené puky má predpoklady pomôcť tímu. V defenzívnych činnosťou sa počas uplynulej sezóny zlepšoval a všetko sme to mali podčiarknuté aj číslami. Môže sa na ľade javiť ako neviditeľný, no v skutočnosti bol veľkým prínosom, čo nám ukázali aj pokročilé štatistiky. Pozná prostredie, dobre zapadol a to sú všetko faktory, pre ktoré sme sa dohodli na pokračovaní v spolupráci."

Popis obrázka