HC '05 Banská Bystrica

V nedeľnom 12. kole sme zvíťazili nad Trenčínom

22.10.2023 21:22

Stiahnuť obrázok
V nedeľnom 12. kole sme zvíťazili nad Trenčínom | HC 05

Tipos extraliga pokračovala v nedeľu svojím 12. kolom a do Banskej Bystrice pricestovali hokejisti Trenčína, ktorým sa v poslednej dobe príliš nedarilo. Pod Urpín pricestovali s bilanciou štyroch prehier v rade, čo nám poskytovalo optimálnu príležitosť napraviť si po piatku chuť.

Pri absencii Krošelja dostal opäť príležitosť Filip Belányi, ktorý na konci 3. minúty musel zasahovať pri pokuse Giľáka. Skóre sa prvýkrát menilo v 10. minúte, kedy sa v prečíslení ocitla dvojica našich hráčov Vela a Adam a druhý menovaný dokázal prekonať Boráka v bráne hostí. Trenčanom sa v 12. minúte podarilo vyrovnať, keď počas presilovej hry dostal puk do siete Giľák, lenže rozhodcovia celú situáciu preverili na videu a gól napokon neuznali. Hostia síce pokračovali v početnej výhode, no tá ostala nevyužitá a stav zápasu sa v prvej časti už nemenil.

Dukla udrela až v 24. minúte, kedy sa o vyrovnávajúci gól postaral Denis Hudec a zaistil tak, že sa začínalo prakticky odznovu. V krátkom čase nám však bola ponúknutá početná výhoda, ktorú sme dokázali využiť a v 26. minúte nás opätovne poslal do vedenia Wilkins, ktorého vyzval na gól Marcus Vela. V 37. minúte oslabil hostí Conway a naši hráči mali k dispozícii ďalšiu presilovku, v ktorej sme znovu trestali a na 3:1 zvyšoval svojím druhým gólom v zápase Adam.

V záverečnej tretine mali Trenčania dve dobré šance na zníženie a v oboch mal prsty Vaňo, ktorý si však vylámal zuby na Belányim, a tak im neostávalo nič iné, ako skúsiť záverečný vabank v podobe hry bez brankára. Tento moment poskytol našim hráčom príležitosť na spečatenie výhry, čo využil na gól do prázdnej brány Vela a uzavrel tak stav zápasu na konečných 4:1.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 10. Adam (Vela, Wilkins), 26. Wilkins (Vela, Wilde), 38. Adam (Wilkins, Vela), 59. Vela – 24. D. Hudec (Conway). Rozhodovali: T. Orolin, Fridrich – Synek, Šoltés, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Diváci: 2146.

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Kliment) – Bačik, Hora, Ďatelinka, Wilde, Holenda, Žabka, Pavúk – Wilkins, Adam, Vela – Matoušek, Bíreš, Gašpar – Žitný, Petriska, Faith – Macek, Stránský, Štrauch
Tréner: D. Shedden

HK Dukla Trenčín: Borák (LaCouvee) – Pietroniro, Kupec, Bokroš, Ekberg, Hlaváč, Starosta, Hudec M. – Immo, Conway, Charbonneau – Petráš, Baláž, Sloboda – Krajčovič, Vaňo, Feranec – Hudec D., Lichanec, Giľák


Doug Shedden, hlavný tréner: „Samozrejme, po tej piatkovej katastrofe sme sa potrebovali odraziť späť a ukázať, akým tímom v skutočnosti sme. Ak by sme dnes nevideli odozvu, obavy by boli na mieste. Odohrali sme však solídny zápas, som šťastný najmä za Belányiho. Špeciálne tímy na presilovky a oslabenia boli excelentné a náš elitný útok zažil skvelý večer. Z víkendu sme vydolovali aspoň niečo a to je dôležité. S pribúdajúcim vekom na veľa vecí zabúdate, takže zabudnete aj na to, čo sa nedávno udialo. V sobotu ráno sme sa s tým vysporiadali, hráčov čakalo pätnásť minút korčuľovania. Na to, aby ste sa z toho oklepali, potrebujete v ďalšom zápase hrať kvalitne a to sa dnes stalo.“
 
Marcus Vela: „Bola to dobrá odpoveď na piatkový zápas, Belo zachytal dobre a hráči pred ním vystúpili do popredia. Potrebovali sme v mene klubu odpovedať výhrou a dnes to bolo z našej strany dobré. Dnes to bolo o hrdosti, v piatok sme sa nechali zahanbiť a boli sme sklamaní z toho, čo sme predviedli. Potrebovali sme dať dnes do toho srdce a hrať s hrdosťou, tvrdo bojovať a to sme urobili.“
 
Filip Belányi: „Museli sme to dnes zvládnuť, lebo po piatku by to bol veľký prúser. Som rád za toto víťazstvo, dali sme sa dokopy ako tím. Niečo sme si včera povedali a išli sme si za víťazstvom. Pred nami je strašne veľa zápasov, čiže z tej piatkovej prehry by sme nemali robiť nejakú vedu. Samozrejme, nemalo by sa to stávať, to určite nie, ale stále ideme ďalej. Dnes som šiel puk za pukom a snažil som sa pomôcť tímu. Podľa mňa sme to od začiatku kontrolovali a hrali sme dobre v defenzíve. V útoku sme dali nejaké góly, čo bolo super, lebo potom sa hrá oveľa lepšie.“

Video rozhovory


foto: M. Búrik