HC '05 Banská Bystrica

V rámci výmeny so Slovanom prichádza Výhonský a odchádza Žitný

11.11.2023 10:41

Stiahnuť obrázok
V rámci výmeny so Slovanom prichádza Výhonský a odchádza Žitný | HC 05

Po odchode trénera Sheddena prichádza k zmene aj v hráčskom kádri, keď náš tím opúšťa Roman Žitný. Jeho kroky povedú do hlavného mesta Slovenska, opačným smerom putuje navrátilec Alex Výhonský, ktorý si tak znovu oblečie banskobystrický dres.

Alex Výhonský patril medzi obľúbencov veľkej časti fanúšikov a všetci sme tak nesmierne radi, že tento robustný hráč opäť zaujme miesto v banskobystrickom kádri. Počas troch sezón, ktoré pod Urpínom strávil, odohral 116 stretnutí, v ktorých si pripísal na konto 34 bodov a absolvoval aj niekoľko pamätných pästných výmen. Komplexný a pracovitý útočník je známy svojou vysokou pracovnou morálkou a jeho návratu sa určite potešia aj v kabíne.


"Bolo mi oznámené, že kluby medzi sebou rokujú o výmene a vedenie si ma vyžiadalo, na další deň to bola hotová vec. Som veľmi rád byť znova súčasťou baranov, teším sa na skvelých fanúšikov a verím, že spoločne ako tím potiahneme Bystricu k víťazstvám a budeme draví poúspechu." povedal na margo prestupu Alex Výhonský

Pozadie tejto výmeny objasnil aj generálny manažér športovej sekcie nášho klubu, ktorým je Ľuboš Pisár: „Od Romana Žitného sa očakávalo, že prispeje výraznejšou mierou k víťazstvám. Aj napriek jeho snahe sa to úplne nedarilo napĺňať, čím narastala frustrácia na jeho, aj na našej strane. Aj z toho dôvodu sme usúdili, že táto výmena bude prospešná pre všetky strany, pre nás a aj pre Slovan. V osobe Alexa Výhonského získavame rozdielového hráča, hoci v inom smere. Alex nám prinesie obrovskú dávku energiu a srdca na ľade, s tým, že pomôže a pozdvihne kvalitu tej päťky, v ktorej bude hrať. Je to univerzál, ktorý dokáže výrazne pomôcť aj top hráčom, a to svojou fyzickou hrou, korčuľovaním a pracovnou morálkou. Je veľkým plusom, že dokáže zahrať v hornej a aj v spodnej šestke."

Roman Žitný prichádzal do Banskej Bystrice s očakávaniami, že sa mu podarí nadviazať na úspešné sezóny, ktoré strávil v Nitre a následne aj v Michalovciach. Už pri príchode avizoval, že by chcel byť rozdielovým hráčom, no v sedemnástich vystúpeniach dokázal rozvlniť siete súperov len dvakrát. K dvom presným zásahom pridal šesť asistencií a strelecky patril k najaktívnejším hráčom, no viackrát mal v zakončení aj dávku smoly, a tak sa jeho púť v našom drese predčasne končí.

Napriek tomu ďakujeme Romanovi Žitnému za jeho profesionalitu a odvedené služby a v jeho ďalšej kariére mu prajeme množstvo úspechov. 

alex výhonskýroman žitný