V Trenčíne bez gólovej stopy, domáci ukoristili víťazstvo

28.01.2024 19:30

Stiahnuť obrázok
V Trenčíne bez gólovej stopy, domáci ukoristili víťazstvo | HC 05

Nedeľné 40. kolo nám prisúdilo duel na ľade trenčianskej Dukly, odkiaľ však napokon odchádzame gólovo a bodovo naprázdno. V stretnutí najprv domáci dlho viedli iba o jediný gól, napokon však v záverečnom dejstve prišla definitíva v podobe dvoch zásahov do našej siete.

Trenčania si dodali potrebný pokoj na hokejky už koncom 3. minúty, kedy sa ujal teč Ahla po strele obrancu Kielba. Už tradične aktívny bol náš Turnbull, ktorý sa v 12. minúte ocitol zoči-voči brankárovi Dukly Borákovi, no domáci strážca svätyne vyšiel z mikrosúboja úspešnejšie. Na opačnej strane hasil Belányi po šanci Petrovického a následným šanciam Trenčína a diváci tak v úvodnej tretine ďalší gól nevideli.

Prostredná časť veľa hokejovej krásy nepriniesla, absentovali vyloženejšie šance na jednej, či druhej strane. O jediné väčšie vzrušenie sa postaral v 29. minúte Sojčík a päť minúť pred sirénou Conway, po ktorom sa uchyľoval k dorážke Charbonneau.

Do zápasu nás mohol vrátiť v presilovke Langkow, ktorý však v 44. minúte nevyužil ponúknutú šancu a zuby si vylámal na Borákovi aj Turnbull, ktorý viackrát neuspel. Niečo vyše desať minút pred koncom napokon aj prišiel náš zásah, no po preskúmaní celej situácie na videu arbitri tento gól neuznali. Záverečné pasáže už priniesli zaujímavejšie momenty, ktoré súviseli s našou snahou vyrovnať a následnými kontrami Dukly.

V 52. minúte najprv zachránila Belányiho konštrukcia brány, o dve a pol minúty neskôr ukázal náš brankár svoje kvality pri šanci Krajčoviča. A hoci sme sa všemožne snažili o vyrovnávajúci gól, boli to Trenčania ktorí rozvlnili sieť. Udialo sa tak v 57. minúte, kedy Hudec našiel Charbonneaua a ten po peknom zakončení poistil náskok svojho tímu. Keďže sme už nemali v podstate čo stratiť, prišla aj naša hra v šestici, ktorá však viedla iba k tretiemu gólu v podaní Trenčína. Na konečných 3:0 pečatil Baláž, dôležitým článkom z pohľadu súpera bol aj Borák, ktorý zneškodnil 37 našich striel.

HK Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 3. Ahl (Kielb, Giľák), 57. Charbonneau (D. Hudec, Eriksson Immo), 59. J. Baláž. Rozhodovali: Baluška, Výleta – Kacej, Bogdaň, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1812 divákov.

HK Dukla Trenčín: Borák (LaCouvée) – Kielb, Pietroniro, Petrovický, Starosta, Hlaváč, M. Hudec, A. Bartovič, Kupec – Ahl, Baláž, Giľák – D. Hudec, Conway, Charbonneau – Š. Petráš, Sojčík, Eriksson Immo – Krajčovič, J. Mikúš, Škvarek

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Bernát) – Bačik, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Žabka – Wilkins, Langkow, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Štrauch

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner tímu: „Treba pogratulovať domácemu tímu, zahrali výborne, so srdcom a dobre bránili. Zaslúžili si vyhrať tento zápas, v prvej tretine sme síce vyslali 19 striel, no až tak dobré to z našej strany nebolo, keďže sme neskórovali. Nemám veľmi čo povedať k nášej hre, no musím povedať, že Trenčín podal dobrý výkon.“

Patrik Bačik: „V prvej tretine sme po pár minútach dostali gól, takže ťahali sme za kratší koniec od začiatku zápasu. Trenčín hral zodpovedne, a hoci sme tam mali potom nejaké šance, ktoré ak by sme premenili, ten zápas sa mohol vyvíjať inak. Žiaľ, nepremenili sme to a do záveru sme išli už s tým, že prehrávame. V závere sa im podarilo dať gól na 2:0 a potom tretí do prázdnej brány. Ak by sme využili štvorminútovú presilovku, možno sme mohli pomýšľať na nejaký úspech. Škoda neuznaného gólu, ten by nás verím, že nakopol, ale... rozhodcovia ho neuznali, asi tam nebol celým objemom za bránkovou čiarou. Stále tak bolo 1:0 pre súpera a ten si to postrážil. Nedokázali sme sa gólovo presadiť, aj také zápasy sú. Musíme zapracovať, strieľať góly a zbierať body.“