Víťazná séria pokračuje, v Zámkoch dve tretiny s dominantným výkonom

20.12.2023 19:59

Stiahnuť obrázok
Víťazná séria pokračuje, v Zámkoch dve tretiny s dominantným výkonom | HC 05

V 27. kole sa potvrdili slová z predzápasového preview o tom, že pri vzájomných zápasoch nášho tímu s Novými Zámkami to domácemu celku nejde, nech už je to ktokoľvek. No nakoľko sme to boli my, kto sa predstavil na ľade súpera, dôvodov na radosť bolo hneď niekoľko. Základy šiestej výhry v rade položili zverenci trénera Helminena už v prvých dvoch tretinách, kedy sme svoju dominanciu potvrdili štyrmi gólmi.

Úvodnú päťminútovku poznačili vylúčenia na oboch stranách, no oba celky to prečkali bez ujmy a s prvou vážnejšou príležitosťou prišiel rovno aj prvý gól. O ten sa postaral Rastislav Gašpar, keď predtým po dobrej práci Maceka najprv Bíreš opečiatkoval konštrukciu Kantorovej brány a z následnej dorážky sa už presadil hráč s číslom 40. Spomínaný Macek hýril aktivitou, no všetky jeho snahy maril domáci gólman, a tak sa do kabín odchádzalo za tesného, jednogólového rozdielu v náš prospech.

Prostredná časť hry nám po gólovej stránke vyšla na výbornú, keď už po 98 sekundách rozvlnil sieť Luke Adam, ktorého ukážkovo vysunul do úniku Faith. V 28. minúte prišiel ďalší náš gól, do streleckej listiny pribudol Patrik Bačik, ktorý tak nadväzuje na výbornú formu a pri presnom zásahu ukázal aj patričnú dávku individuálnej kvality a ukážkové zakončenie bekendom. No a aby toho Novozámčania nemali málo, niečo vyše dvoch minút pred odchodom do šatní zasadil štvrtý úder Faith, ktorý strelou z pravej strany nedal Kantorovi šancu.

Vo zvyšku stretnutia sme dá sa povedať už len dohrávali, čo viedli k dvom gólom v našej sieti. O prvý sa postarali domáci hráči už po vyše minúte tretej tretiny, keď Michnáč presne mierenou strelou naštrbil Belányiho nádeje na čisté konto. V polovici záverečnej časti sa tento mikrosúboj zopakoval a Michnáč si brúsil zuby na druhý gól, lenže Filip Belányi predviedol svoje umenie. Napokon však bol prikrátky na situáciu z 51. minúty, kedy Novozámčania začali dramatizovať stretnutie a dotiahli sa na rozdiel dvoch gólov. Do streleckej listiny sa zapísal Hugo Kováč, ktorý sa v individuálnom úniku nemýlil a z ničoho nič prišli obavy o výsledok. Tie sa mohli prehĺbiť v 56. minúte, kedy sa Zámčanom podarilo v presilovke trafiť konštrukciu brány, z následného brejku sa na opačnej strane mohol presadiť náš Vela, no dobre zasiahol domáci brankár. V 59. minúte udrel Tomáš Mikúš, ktorého gólovú radosť prekazili arbitri stretnutia a ich verdikt o nedovolenom bránení v hre, a tak sa musel náš súper uchýliť k hre bez brankára aj pri dvojgólovom manku. To využili naši elitní hráči, konkrétne Turbull s Velom, keď prvý menovaný dokázal trafiť opustenú bránu súpera a pečatil tak na konečných 2:5.

HC MIKRON Nové Zámky – HC '05 Banská Bystrica 2:5 (0:1, 0:3, 1:2)

Góly: 42. Michnáč (Roy, Mamčics), 51. Kováč (Ružek, Ondrušek) – 13. Gašpar (Bíreš, Macek), 22. Adam (Faith), 28. Bačik (Wilkins, Hora), 38. Faith (A. Stránský, Hora), 60. Turnbull (Vela). Rozhodovali: Baluška, Snášel – Jedlička, Kacej – Konc, 1347 divákov.

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Kozák, Novajovský, Mamčics, Laurenčík, Roman, Ligas, Mészáros – Stupka, Roy, Michnáč – T. Mikúš, Johnson, J. Mikúš – Šišovský, Prokeš, Števuliak – Kováč, Ondrušek, Fafrák – Ružek

HC '05 Banská Bystrica: Belányi (Kliment) – Bačik, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža – Wilkins, Vela, Turnbull – Petriska, Adam, Faith – Gašpar, Bíreš, Macek – Výhonský, A. Stránský, Štrauch

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner tímu: „Ku koncu to bol ťažký zápas... mali sme dobrý začiatok, v prvej tretine sme hrali vskutku dobre. V druhej časti sme miestami začali strácať puky, čím sme súpera trochu dostali do zápasu, čo v tretej tretine využili a po dobrom začiatku dali rýchly gól. Nebol to z našej strany až tak dobrý výkon, no našli sme cestu k víťazstvu a sme radi, že berieme tri body.“

Patrik Bačik: „Išli sme do zápasu s tým, že tu chceme uchmatnúť tri body. Zo začiatku to bol z oboch strán vyrovnaný zápas, hrali sme zodpovedne zozadu, ale taktiež aj súper. Potom sa nám podarilo streliť jeden gól a myslím si, že sme si z tej hry začali ukrajovať viac. Do tretej tretiny sme išli s výsledkom 4:0, dovtedy to bolo super. Neviem či sme na začiatku tretej tretiny prestali hrať alebo Nové Zámky naopak sa nejak nakopli. Znížili, ale v závere sme si to už postrážili a sme radi za cenné tri body.“