HC MONACObet Banská Bystrica

Víťazstvo nad Michalovcami režíroval dvojgólový Wilkins

23.02.2024 19:58

Stiahnuť obrázok
Víťazstvo nad Michalovcami režíroval dvojgólový Wilkins | HC 05

Pod Urpín pricestovali hokejisti Michaloviec, ktorí najmä počas februára, aj napriek trénerskej výmene, vykazovali fantastickú formu. Každá séria však má svoj koniec a po dnešnom stretnutí skončila michalovská víťazná séria, no čo nás môže tešiť viac, zastavili sme sled troch po sebe idúcich prehier. Trojbodový zápis režíroval najmä prvý útok, keď dvakrát rozvlnil sieť Matt Wilkins.

Hoci úvodné minúty patrili nášmu celku, prvú vyloženejšiu šancu mal náš súper, keď v 11. minúte z tesnej blízkosti neuspel Newton, ktorý si vylámal zuby na Krošeljovi. V polovici 13. minúty prišiel faul hosťujúceho Suju, vďaka čomu sme si zahrali v početnej prevahe a v nej sme slávili prvý úspech. Turnbull z pravej strany nabíjal Wilkinsovi, ktorý síce po strele z prvej nerozvlnil sieť, no z následnej dorážky už posielal náš tím do vedenia. Na začiatku 17. minúty prišiel aj druhý gól do siete Škorvánka, keď sa ujala strela z hokejky obrancu Franka Horu, ktorý namieril na výsosť presne.

Aj prostredná časť priniesla od úvodných pasáží pomerne zaujímavý a svižný hokej so šancami na oboch stranách. Po vylúčení Drgoňa mal gól na hokejke Vela, ktorý však neuspel a na opačnej strane nechal Heard vyniknúť nášho brankára, ktorý predviedol skvelý zákrok. Michalovčanov tento moment mrzel napokon o to viac, že z následného protiútoku prišla gólová koncovka v podaní nášho tímu a na konci celej akcie bol Wilkins, pre ktorého to bol druhý zásah v stretnutí. Vo zvyšku druhej tretiny sme však po dvoch vylúčeniach dvakrát vyťahovali puk z našej brány, keď najprv potrestal vylúčenie Nielsena obranca hostí Bodák a v 39. minúte prinavrátil nádeje pre hostí Joshua Wilkins.

O vyrovnanie sa na začiatku 43. minúty mohol postarať Daugavinš, lenže v dobrej pozícii prestrelil. V poslednej päťminútovke sa ešte roztrhlo vrece s faulami na oboch stranách a najmä od 58. minúty Michalovčania výdatne hrýzli a vytvorili si pomerne silný tlak, podporený odvolaním brankára, no napokon to vyústilo len do našej gólovej poistky. Na konečných 4:2 pečatil strelou do prázdnej brány Turnbull, pre ktorého to bol už 22. tohtosezónny gólový zápis. 

HC ’05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 14. M. Wilkins (Turnbull, R. Faith), 17. Hora (Bíreš), 27. M. Wilkins (Nielsen, Vela), 59. Turnbull – 32. Bodák (Heard, Puliš), 39. J. Wilkins (Drgoň, Daugavinš). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Valo, Knižka, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2267 divákov

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, D. Stránský, Hora, Nielsen, Ďatelinka, Žabka - Turnbull, Vela, M. Wilkins – Matoušek, Bíreš, Výhonský – Gašpar, Langkow, R. Faith – Macek, A. Stránský, Petriska

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Bindulis, Bodák, Cibák, Drgoň, Michalčin, Korenčík – Kabáč, Buc, Vašaš – Daugavinš, Newton, Santos – A. Varga, J. Wilkins, Heard – Puliš, Suja, Marek Valach

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner: „Dôležité víťazstvo po niekoľkých prehrách, bol som spokojný najmä s prvou tretinou, v ktorej to bol z našej strany dobrý hokej. V prostrednej časti sme sa dopustili niekoľkých faulov, po ktorých sme sa trochu vytrácali zo zápasu. V tretej tretine sme však zabojovali a udržali si náskok, no aj napriek tomu musím povedať, že sme mali zbytočne veľa vylúčení. Ak by sme ich mali maximálne tri, bolo by oveľa jednoduchšie víťaziť. Náš súper bol však veľmi dobrý, no v tejto fáze sezóny je každá naša výhra veľmi dôležitá."

Ivan Ďatelinka: „Myslím si, že sme hneď od začiatku zápasu išli za bodmi, dali sme góly a vyhrávali sme 3:0. Potom sme sa trochu zľakli, dali nám v presilovkách dva góly a do poslednej tretiny sme išli s tým, že to udržíme a to sa nám aj podarilo. Potrebovali sme brať nejaké body, nevyšlo nám to tri zápasy predtým. Dali sme dnes do toho všetko a sme veľmi radi za tie tri body. (Na margo 500. zápasu a pocty zo strany fanúšikov): Je to skvelé, ja sa cítim v Bystrici ako doma, je to môj druhý domov a som veľmi rád, že si ľudia na to spomenuli a vzdali mi takto poctu. V nedeľu na Slovane to môže byť tisíci zápas v extralige, ale ešte to nie je, čiže nevieme čo sa môže udiať. Budeme sa o tom baviť, keď to bude, uvidíme či to príde. Nikdy som nebol hráčom, ktorý by menil kluby a som rád, že som tu mohol byť a môžem za to poďakovať aj vedeniu predtým, pánovi Kovalovi a všetkým, ktorí mi to umožnili, vrátane trénerov. Som rád, že mám väčšiu časť svojej extraligovej kariéry odohratú za Bystricu. Tisícka no... je to číslo, ktoré je dosť vysoké ale neberiem to nejak, že by som mal z toho padať... išlo to rad za radom, človek si to ani neuvedomuje, pred chvíľou to bolo 800, potom 900, teraz tisíc. Beriem to úplne normálne."

Gašper Krošelj: „Sme veľmí šťastní, že sme bodovali za tri body, konečne po troch našich zlých zápasoch. Vedeli sme, že Michalovce sú dobrý tím a že mali neviem koľko výhier za sebou, asi osem, no mali sme dobrý štart a to bol ten kľúč k výhre. Vytvorili sme si trojgólový náskok a na konci sme to udržali a možno aj Michalovce boli ku koncu unavené. Cítil som sa super, konečne aj hlava lepšie a keď sa cítim dobre, chcem pomôcť tímu najviac ako len môžem. O to väčšia výzva to je, keď je dobrý súper, rovnako to bude aj v nedeľu, keď pôjdeme na Slovan a potrebujeme tie body. Zvyšné zápasy už budú takou prípravou na play-off."