HC MONACObet Banská Bystrica

Víťazstvo v Nitre režíroval narodeninový oslávenec Wilkins

26.01.2024 20:09

Stiahnuť obrázok
Víťazstvo v Nitre režíroval narodeninový oslávenec Wilkins | HC 05

V 39. kole sme sa predstavili pod Zoborom, kde nás vyzvali na súboj hráči Nitry. Zverencom trénera Stavjaňu sa v novom kalendárnom roku pomerne dobre darilo, no boli to naši hokejisti, ktorí prevzali do rúk opraty piatkového zápasu. Od prvých sekúnd začal diktovať tempo zápasu Wilkins, ktorý si v deň svojich 33. narodenín pripravil najlepší možný darček, keď dvomi gólmi režíroval cennú výhru.

Nášmu tímu stačilo 21 sekúnd, aby sa ujalo vedenia a prsty v tom mal spomínaný Wilkins, ktorý zakončoval po strele Šenkeříka. Domácim sa však pomerne rýchlo podarilo vyrovnať, keď na konci 4. minúty v prečíslení vyzval Newell na gólové zakončenie Gatesa. V 14. minúte sme si prinavrátili vedenie, keď po konci presilovej hry z dorážky zaúradoval Petriska. Niečo vyše dvoch minút pred koncom tretiny mohol Turnbull zvýšiť náskok nášho tímu, lenže v samostatnom úniku nenašiel recept na Kašíka.

Náš tretí zásah tak prišiel už po 74 sekundách z prostrednej časti, keď sa po zakončení obrancu Stránskeho ujal teč Bíreša a puk si aj so šťastím našiel cestu za chrbát nitrianskeho brankára. Domáci si prinavrátili nádeje v 27. minúte, kedy sa v presilovej hre presadil Jackson a nechýbalo veľa a Nitra mohla vo veľmi krátkom čase aj vyrovnať. Keďže sa im to však nepodarilo, prišla rana v podaní našej elitnej formácie, keďže zhuba päť minút pred odchodom do kabín udrel Turnbull. Skvelý výkon z úvodnej štyridsaťminútovky korunoval v 39. minúte oslávenec Wilkins a jeho druhý gól v stretnutí znamenal už trojgólové vedenie nášho tímu.

Vo zvyšku stretnutia sme už nepustili zápas z našich rúk, hoci sme inkasovali ešte jeden gól. Ten prišiel v 46. minúte po zakončení z hokejky Cottona, no puk ešte zmenil svoju trajektóriu a náš brankár bol bez nároku reagovať včas. V záverečnej desaťminútovke sme si postrážili vedenie aj napriek trom presilovkám, ktoré sme dožičili domácemu celku. Okrem dvojgólového Wilkinsa mal veľký podiel na tejto výhre aj Krošelj, ktorý zastavil až 45 zo 48 pokusov Nitry.

HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 3:5 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 4. Gates (Newell, Jackson), 27. Jackson (Gates, Buček), 46. Cotton (Hrnka) - 1. Wilkins (Šenkeřík), 14. Petriska (D. Stránský, Bačik), 22. Bíreš (D. Stránský, Hora), 36. Turnbull, 39. Wilkins (Vela, Turnbull). Rozhodovali: T. Orolin, Štefik - Kacej, D. Konc ml., vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Vitaloš (Nit.) a Vela (B. Bystr.) obaja po 5 min. + DKZ za pästný súboj, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2854 divákov.

HK Nitra: Kašík (Aittokallio) – Mezei, Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitaloš, P. Valent, Ridzoň – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bajtek, Pobežal, Hrnka.
Tréner: A. Stavjaňa.

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Bačik, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Langkow, Faith – Macek, A. Stránský, Výhonský

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner: „Bol to samozrejme ťažký zápas, no naši hráči sa v ňom nestratili a odviedli dobrú prácu. Streliť päť gólov na ľade súpera je pomerne dosť, nie je to vôbec jednoduché, zvlášť tu v tomto prostredí a proti súperovi ako je Nitra. Naši hráči zahrali dobre a veľkou mierou prispeli k tejto výhre, z ktorej máme obrovskú radosť. Bolo to náročné, domácim to v poslednej dobe išlo, zásluhu na našej výhre však má aj Krošelj, ktorý bol dnes bezpochyby skvelý."

Matt Wilkins: „Nie je jednoduché prísť sem hrať, no mám pocit, že sme odviedli dobrú prácu. Samozrejme, dopomohol k tomu skvelý štart do stretnutia a gól hneď v prvom striedaní. V niektorých častiach defenzívy to ešte haprovalo, no v konečnom dôsledku to bolo z našej strany skvelé tímové víťazstvo."