HC MONACObet Banská Bystrica

Vladimír Országh: Keď som sa rozhodol pre návrat domov, iná možnosť ako Banská Bystrica ani nebola

16.05.2024 10:30

Stiahnuť obrázok
Vladimír Országh: Keď som sa rozhodol pre návrat domov, iná možnosť ako Banská Bystrica ani nebola | HC 05

Po 6 rokoch sa vracia späť do rodnej Banskej Bystrice skúsený tréner, ktorý získal s Banskou Bystricou dva majstrovské tituly. Vladimír Országh bude v novej sezóne 2024/2025 hlavným trénerom nášho klubu. S akými pocitmi a ambíciami sa vracia späť domov, ako budú vyzerať jeho najbližšie dni po sezóne a aký má odkaz pre fanúšikov nám prezradil v predsezónnom rozhovore. 

Vladimír Osrzágh odchovanec Banskej Bystrice má za sebou úspešnú profesionálnu hráčsku kariéru, nastúpil takmer na 300 zápasov v NHL, pôsobil tiež vo švédskej súťaži a v reprezentácii patril do generácie zlatých chlapcov, ktorá získala zlato v roku 2002 v Goteborgu a bronz v Helsinkách v roku 2003. Prvá trénerská príležitosť prišla v sezóne 2010/2011, kedy bol na lavičke nášho tímu ako asistent trénera. Neskôr ako hlavný tréner získal historický prvý titul pre náš klub (2016/2017) a rok na to sa tešil z obhajoby titulu pre Banskú Bystricu. Trénerské skúsenosti naberal aj v KHL a v najvyššej českej súťaži. Dve predošlé sezóny pôsobil ako asistent trénera v HC Oceláři Třinec, s ktorými získal dva majstrovské tituly. 

 

Popis obrázka

Na pozícii asistenta trénera bude pôsobiť v novej sezóne Ivan Majeský, odchovanec a bývalý hráč nášho klubu, ktorý má za sebou úspešnú a bohatú profesionálnu kariéru, aj v najvyšších súťažiach Fínska a Švédska a tiež nastúpil na viac než 200 zápasov v NHL. Pre Ivana to bude prvá trénerská skúsenosť, na ktorú sa veľmi teší. "Pravdou je, že už nejakú dobu ma Rišo Zedník presviedča, aby som to v Banskej Bystrici skúsil. Neskôr ma oslovil aj Ľuboš Pisár a nedávno aj Vlado Országh. Obaja mi vysvetlili ako si moje pôsobenie predstavujú, čo odo mňa očakávajú, mali sme teda pomerne dlhý telefonát. Slovo dalo slovo a dohodli sme, za čo som rád. Samozrejme je to pre mňa veľká výzva, mám voči trénerstvu na seniorskej, profesionálnej úrovni rešpekt. Pretože to, že má niekto za sebou dlhú hokejovú kariéru hneď neznamená, že bude automaticky zvládať trénerskú filozofiu. Rozhodujúci pre mňa bol fakt, že budem spolupracovať a mať možnosť učiť sa pod Vladom, ktorý patrí medzi najlepších trénerov na Slovensku a Česku."

Na trénerskej lavičke pokračuje aj 30 - ročný český tréner Jakub Dohnal,  ktorý bude aj v novej sezóne zastávať funkciu trénera brankárov. 

Nášmu trénerskému tímu prajeme veľa úspechov v nadchádzajúcej sezóne. 

Popis obrázka

Popis obrázka