HC MONACObet Banská Bystrica

Vojtech Zeleňák bude v novej sezóne obliekať dres s baranom na hrudi

16.05.2024 15:00

Stiahnuť obrázok
Vojtech Zeleňák bude v novej sezóne obliekať dres s baranom na hrudi | HC 05

Novým obrancom pod Urpínom bude od novej sezóny 25-ročný košický rodák Vojtech Zeleňák. Slovenský obranca, ktorý vyrastal v českom hokejovom prostredí, sa dohodol s naším klubom na dvojročnom kontrakte, a v týchto dňoch už absolvuje spolu s tímom letnú prípravu priamo v Banskej Bystrici.

Urastený obranca s výškou takmer 2 metre pôsobil v predošlej sezóne v HC Vítkovice a v druhej najvyššej súťaži v HC Přerov. V dorasteneckom veku zamieril do Česka, kde obliekal dres HC Přerov a taktiež dres Sparty Praha. Rodák z Košíc tiež niekoľkokrát reprezentoval Slovensko v juniorských kategóriách. Po dvoch sezónach v druhej najvyššej súťaži sa vrátil späť na Slovensko, kde pôsobil v slovenskej najvyššej súťaži celkovo 5 sezón a následne sa rozhodol vrátiť späť do Česka. 

"Vo Vojtovi získavame vysokého a urasteného obrancu, vie hrať do tela a nebojí sa fyzickej hry. Zároveň ide o mladého 25-ročného slovenského obrancu, ktorý sa bude stále len zlepšovať. Bol o neho na Slovensku záujem, a preto som rád, že sa nám ho podarilo dotiahnúť k nám minimálne na 2 nasledujúce sezóny." povedal k podpisu generálny manažér športovej časti Ľuboš Pisár. 

Popis obrázka

"Teším sa na novú sezónu, očakávania mám vysoké, sledoval som slovenskú extraligu a viem, že tá úroveň ligy je vyššia ako keď som tu hrával naposledy. Som rád, že sa po niekoľkých rokoch vraciam späť na Slovensko. Minulú sezónu som odohral pár zápasov v českej extralige, nebolo ich síce veľa, ale myslím si, že som nadobudol nejaké cenné skúsenosti, či už od top chalanov českej extraligy, s ktorými som bol v kabíne, alebo tie zápasové, keď som hral proti Pardubiciam, ktoré majú kvalitný tím." A prečo sa rozhodol pre Banskú Bystricu? "Tak tých alternatív bolo viac, ale pre Bystricu som sa rozhodol skrz tú víziu, ktorú majú a ľudí, ktorí tu pracujú, a to ma zaujalo." prezradil Vojtech Zeleňák.

Vitaj v Banskej Bystrici a držíme palce v drese s baranom na hrudi. 

Popis obrázka