Výhra v Humennom sa nerodila ľahko, rozhodli až nájazdy

04.02.2024 19:50

Stiahnuť obrázok
Výhra v Humennom sa nerodila ľahko, rozhodli až nájazdy | HC 05

Po úspešnom ťažení v Košiciach sa nám do cesty postavili Humenčania, ktorí po dvoch tretinách siahali na výhru. Proti však boli naši hráči, keď v záverečnom dejstve zavelili do vyrovnania, aby v samostatných nájazdoch strhli víťazstvo na svoju stranu. Strelecký účet v našom drese si otvoril Langkow, ktorý sa v 48. minúte postaral o dôležitý vyrovnávajúci gól.

Na úvodný zásah nemuseli diváci v Humennom čakať príliš dlho, keďže už v 4. minúte ukázal svoje individuálne kvality Kuru a chladnokrvne poslal domácich do vedenia. Odpoveď prišla ešte v prvej desaťminútovke, keď už počas 8. minúty vyrovnával po prihrávke od Faitha kanadský útočník Turnbull. Išlo už o jeho dvadsiaty zásah v sezóne, čím len potvrdil svoje strelecké kvality. V polovici tretiny mal gól na hokejke Langkow, lenže zoči-voči Galimovovi neuspel a neujali sa ani šance Humenčanov, ku ktorým prišli v početnej výhode.

V prostrednej časti domáci obranca Pacalaj doslova okradol o gól Rastislava Gašpara, ktorý nás v 22. minúte takmer poslal do vedenia. Napokon však prišla poriadna facka v podaní nováčika, ktorý udrel v rozpätí dvoch minút až trikrát a nechýbalo veľa a Humenné mohlo ísť do kabín po štyridsiatich minútach aj s väčším náskokom. Všetko odštartoval gól Lapšanského z 27. minúty po vylúčení Horu, ku ktorému onedlho putoval na trestnú lavicu aj Matoušek, a hoci Krošelj robil čo mohol, v 28. minúte inkasoval znovu. Najprv sa presadil Sredl a o niekoľko desiatok sekúnd neskôr udrel ten istý hráč znovu.

V záverečnej dvadsaťminútovke sme ukázali voľu zvrátiť výsledok stretnutia, o čo sa ako prvý pričinil v 44. minúte Faith, ktorý úspešne sklepol zakončenie Horu. Krátko na to sa pridal kapitán Ivan Ďatelinka, ktorý tvrdým projektilom znižoval na rozdiel jediného gólu a o vyrovnanie sa postaral spomínaný Langkow, ktorý sa presadil vôbec prvýkrát od príchodu pod Urpín. Na oboch stranách boli ešte zaujímavé šance a v úplom závere sme prežili infarktové situácie, pri ktorých sme ustáli väčší nápor domácich a doviedli tak duel aspoň do predĺženia.

V ňom sa neujala ani jedna z príležitostí a o osude zápasu a o extra bode pre jedného z aktérov rozhodovali samostatné nájazdy. V nich sa už tradične presadil Bíreš, no po ňom sa trafilo niekoľko ďalších aktérov, až prišiel rozhodujúci nájazd v podaní Wilkinsa. Produktívny Kanaďan tak v piatej sérii rozhodol o našej výhre, po ktorej pocestujeme do Bystrice s dvomi bodmi.

HC 19 Humenné – HC ’05 Banská Bystrica 4:5 sn (1:1, 3:0, 0:3 – 0:0, 3:4)

Góly: 4. Kuru (Pereskokov, Pacalaj), 27. Lapšanský (Sredl, Handlovský), 28. Sredl (Pereskokov), 29. Sredl (Lapšanský) - 8. Turnbull (Faith), 44. Faith (Hora, Wilkins), 45. Ďatelinka (Turnbull, Hora), 48. Langkow (Wilkins, Bačik), rozhodujúci nájazd Wilkins. Rozhodovali: Korba, Orolin – Ordzovenský, Bogdaň, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1782 divákov.

HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Meliško, Sredl, Pacalaj, Sergienko, Ťavoda, Novický, Thomka – Parshin, Kuru, Pereskokov – Lapšanský, Foss, Šoltés – Handlovský, Linet, Vaško – Horvát, Ragan, Borov

HC ’05 Banská Bystrica: Krošelj (Rabčan) – Bačik, D. Stránský, Hora, Žabka, Ďatelinka, Luža, Pavúk – Wilkins, Langkow, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Štrauch

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner: „Mali sme trochu pomalší štart do stretnutia a v prvej tretine sme neboli pripravení hrať na sto percent. Koncom prvej časti sme sa postupne do toho dostávali, no v druhej dvadsaťminútovke sme nehrali príliš rozumne a dopustili sme sa niekoľkých faulov, ktoré viedli k viacerým gólom. A aj keď to boli presilovkové góly, mohli sme sa v tých momentoch zabojovať o niečo viac. Veľmi dobrou správou však je, že hráči sa nevzdali a každý jeden dal do toho všetko, spolu tvrdo pracovali, pomáhali si a dokázali sme sa vrátiť do zápasu. Napokon sme zvíťazili po nájazdoch, s čím môžeme byť celkom spokojní.“