HC MONACObet Banská Bystrica

Významné zmeny v našom hokejovom klube

14.05.2024 12:00

Stiahnuť obrázok
Významné zmeny v našom hokejovom klube | HC 05

Na tlačovej konferencii sme oznámili niekoľko zásadných zmien. Za najvýraznejšiu, z pohľadu doterajšieho hokejového pôsobenia či z pohľadu odbornej verejnosti, fanúšikov a športových komunít, považujeme získanie kľúčového partnera. Spoločnosť MONACObet sa stáva „titulárnym partnerom“ klubu a jej názov sa premietne aj do mediálneho názvu klubu.

Noví akcionári ako nová posila

Do štruktúry spoločnosti vstupujú dva významné regionálne subjekty. Ako uviedol doterajší predseda predstavenstva spoločnosti JUDr. Tomáš Boľoš, vstup subjektov bola otázka stabilizácie fungovania klubu z dlhodobého hľadiska.

„Už po prevzatí klubu sme počítali s tým, že akcionársku štruktúru rozšírime. Otázkou bolo len načasovanie tohto kroku a výber tých správnych partnerov. Rozšírenie znamená nielen ekonomickú stabilizáciu, ale aj potenciál ďalšieho rozvoja  jednotlivých oblastí, v ktorých hokejový klub a naša spoločnosť pôsobí. Akcionárskym posilnením sledujeme samozrejme tiež zvýšenie potenciálu konkurovať tým najsilnejším tímom. Po troch rokoch od vstupu do hokejového businessu sme si prešli  postupne sezónou poznačenou doznievajúcou pandémiou, investíciami do arény a zvýšenými nákladmi na športovú infraštruktúru. Všetky tieto skutočnosti mali zásadný dopad na ekonomickú situáciu klubu. Aj napriek našej enormnej snahe a významným finančným vkladom zo strany jediného akcionára sme nedokázali prekročiť v uplynulých troch sezónach prah štvrťfinále, čo sme považovali minimálne v posledných dvoch extraligových ročníkoch za neúspech. Aj preto vnímame vstup nových akcionárov ako prelomový okamih. Obaja noví akcionári, spoločnosť TLS Logistic, s.r.o ako aj spoločnosť VIAKORP, s.r.o., partnersky podporovali náš klub v posledných sezónach, čiže prostredie dôverne poznajú. Rokovania o vstupe trvali zhruba štyri mesiace a včera boli spečatené podpisom korporátnej dokumentácie. Obaja noví akcionári sú úspešné podnikateľské subjekty a majú motiváciu a potenciál na to, aby sme spoločne nadviazali na najúspešnejšie ročníky, ktoré boli zavŕšené majstrovskými titulmi. 

Ďalším významným okamihom pre náš hokejový klub je získanie nového titulárneho partnera. Týmto partnerom je v poslednom období výrazne rozvíjajúca sa značka MONACObet. Po takmer rok trvajúcej tvrdej práci bola naša snaha o získanie partnera úspešne ukončená podpisom významného kontraktu. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. 

Veľmi podstatným medzníkom týchto dní je tiež dohoda s vedením mesta Banská Bystrica, spolu so zástupcami mestskej organizácie MBB a.s., Banská Bystrica, ktorá nám zabezpečí markantné zníženie nákladov na športovú infraštruktúru. Za túto podporu sme nesmierne vďační, nakoľko bez nej extraligový hokej  v Banskej Bystrici nemôže fungovať,“ uviedol T. Boľoš.

Popis obrázka

Zástupcovia spoločností TLS Logistic, s.r.o. a spoločnosti VIAKORP, s.r.o., ktoré sa stávajú akcionármi klubu v utorok prezentovali aj svoje motivácie k vstupu do jeho štruktúr.

Alexander Kóré, TLS Logistic, s.r.o.:

„Naša spoločnosť je dlhodobým podporovateľom nielen banskobystrického hokeja, ale športu v meste ako takého. Posledné roky badáme, že klub je riadený naozaj profesionálne. Čo sa týka ako športovej časti, tak manažmentu všetkých aktivít, ktoré sa spájajú s hokejom či inými kultúrno-spoločenskými podujatiami. Klub má jasne stanovené ciele, ukazovatele, ktoré sleduje a to je pre nás jasným signálom, že ideme do fungujúceho a funkčného usporiadania. Nad to všetko osobne veľmi oceňujem komunitu, ktorú klub vytvára. Komunitu partnerov a priaznivcov hokeja, ktorí si medzi sebou dokážu veľa odovzdať, ako aj filozofiu rozvíjania mladých talentov. Teším sa tejto novej spolupráci a som rád, že budeme môcť aj my spolutvoriť novú etapu hokeja v Banskej Bystrici.“

 

Stanislav Dado, VIAKORP, s.r.o.

„Potenciál klubu vnímam už dlhšie a faktom je, že doterajší akcionári sa naozaj snažia riadiť klub na kvalitatívne vysokej a trvalo udržateľnej úrovni. Rovnako sa to týka aj spoločenských udalostí, ktoré zasahujú nielen hokejovú komunitu, ale celú Banskú Bystricu, jej široké okolie, v niektorých prípadoch celé Slovensko. Aj tieto aktivity majú potenciál rozvíjať kultúru v celom meste, pritiahnuť doň návštevníkov a tento komplexný koncept nám dáva skutočný zmysel. Naša spoločnosť je silná a má stabilné zázemie aj vo svojich partneroch. Veríme preto, že aj naše pôsobenie dokáže rozšíriť spektrum potenciálnych podporovateľov bystrického hokeja. Som presvedčený, že aj naša prítomnosť dodá klubu väčšiu silu a stabilitu, aby sme spoločne mohli napĺňať tie pôvodné, no stále platné ciele.“

 

Vstup subjektov do štruktúr HC ’05 BANSKÁ BYSTRICA, a.s. nadobúda platnosť od 13.05.2024

Zmena mediálneho názvu prinesie klubu väčšiu silu 

Pre nadchádzajúce sezóny sa klubu podarilo získať aj kľúčového partnera, ktorý výraznou mierou podporuje šport na Slovensku a konkrétne aj v Banskej Bystrici. Spoločnosť MONACObet sa stáva „titulárnym partnerom“ klubu a jej názov sa premieta do mediálneho názvu klubu, ktorý sa s okamžitou platnosťou mení na HC MONACObet Banská Bystrica.

 

„Pôsobím v klube dlhodobo a z doterajšej pozície Obchodného a marketingového riaditeľa môžem konštatovať, že nebolo ľahké získavať podporu pre náš klub. Takto významná zmena je pre náš klub kľúčová, no tak ako pri každej zmene, je úplne prirodzené, že bude chcieť istý čas, kým si na ňu zvykne odborná verejnosť, fanúšikovia či lokálna komunita. Je to však pozitívna zmena, vidíme v nej obrovský zmysel a ešte väčší potenciál pre rozvoj nášho klubu a tak verím, že bude aj pozitívne prijatá. Je tiež dôležité podotknúť, že ide o zmenu mediálneho názvu, názov akciovej spoločnosti, vlastniacej klub sa nemení, ostáva HC ’05 BANSKÁ BYSTRICA, a.s.,“ upresňuje Vladimír Tropp, ktorý sa zmenami v klube zároveň stáva predsedom predstavenstva a výkonným riaditeľom HC MONACObet Banská Bystrica.

 

Za spoločnosť MONACObet sa vyjadril aj jej prítomný zástupca, Dušan Bánovský:

„S hrdosťou môžem potvrdiť, že MONACObet sa stáva titulárnym partnerom hokejového klubu tak ako to tu dnes bolo prezentované z úst pána Boľoša. Ako zástupca poprednej spoločnosti MONACObet v oblasti online zábavy mám tú česť oznámiť začiatok jedinečného partnerstva medzi našou spoločnosťou a hokejovým klubom. MONACObet sa s hrdosťou stáva titulárnym partnerom klubu, ktorý ponesie nový mediálny názov a to HC MONACObet Banská Bystrica. Toto strategické spojenie je pre nás v MONACObet veľkou príležitosťou podporiť rozvoj hokeja na Slovensku, ale hlavne v banskobystrickom regióne. Veríme v silu športu spájať ľudí a prinášať im radosť a vzrušenie. 

Cieľom MONACObet je nielen pozdvihnúť úroveň hokeja v Banskej Bystrici, ale aj pritiahnuť viac fanúšikov a vybudovať silnú hokejovú komunitu a zároveň veríme, že je začiatkom novej, úspešnej éry pre banskobystrický hokej, plnej víťazstiev, skvelých výkonov a nezabudnuteľnej atmosféry. Spoločne s vedením klubu urobíme maximum pre to, aby sme naplnili očakávania a dosiali čo najlepšie výsledky a dosiahli tie najvyššie ciele.“

Celú vizuálnu identitu zmení klub už v týchto dňoch a do najbližšej sezóny tak vstúpi ako HC MONACObet Banská Bystrica.

Popis obrázka
Popis obrázka

Spolupráca je v kabíne kľúčová

O novinkách v kabíne klub informoval osobou Ľuboša Pisára, ktorý v klube naďalej zastáva pozíciu športového manažéra. Ten zároveň potvrdil trénera brankárov, ktorým ostáva Jakub Dohnal, pozíciu asistenta hlavného trénera sa podarilo obsadiť Ivanom Majeským, ktorého pôsobenie považuje klub za prínosné aj z hľadiska lokálneho kontextu a kvôli neprítomnosti hlavného trénera sa prostredníctvom videa prítomní originálnym spôsobom dozvedeli aj dlho očakávané meno hlavného trénera. Stáva sa ním Vladimír Országh, ktorý sa v nahrávke vyjadril k svojmu novému pôsobisku týmito slovami:

„Keď som naposledy odchádzal z Banskej Bystrice, so sezónou sme sa lúčili majstrovským titulom, takže keď som sa rozhodol pre návrat domov, iná možnosť ako do Banskej Bystrice ani nebola. Za posledné roky klub dvakrát postúpil do prvej šestky, čo je vzhľadom na rozpočet solídny úspech. S Ľubom Pisárom som v úzkom kontakte, dá sa povedať až v každodennom, dôležité veci spoločne komunikujeme, preberáme aké sú možnosti, aj čo sa týka hráčov, chceme samozrejme čo najsilnejší káder. Spolupráca je zatiaľ veľmi dobrá, vieme čo môžeme od seba očakávať.“

 

Ľuboš Pisár: „Teším sa, že sme sa s Vladom Országhom dohodli. Keď sa objavila možnosť, že by sme mohli spolupracovať, nemohol som si túto príležitosť nechať ujsť. Získavame nielen kvalitného trénera a človeka, s ním sa vráti aj víťazná kultúra. Zloženie hráčskeho kádra s Vladom intenzívne riešime a spolu s novými spolumajiteľmi a hlavným partnerom klubu veríme, že sme dnes v silnejšej pozícii ako posledné dve sezóny a podarí sa nám vyskladať taký tím, ktorý bude naozaj siahať na najvyššie priečky,“ uzatvára Ľ. Pisár.

 

HC MONACObet Banská Bystrica je naďalej vo fáze skladania tímu a o ďalších posilách bude verejnosť priebežne informovať.

Popis obrázka