HC MONACObet Banská Bystrica

Z Bratislavy si odnášame bod za prehru v predĺžení

25.02.2024 19:27

Stiahnuť obrázok
Z Bratislavy si odnášame bod za prehru v predĺžení | HC 05

Tisíci extraligový zápas Ivana Ďatelinku prišiel počas merania síl na bratislavskom ľade, kde sme nastúpili proti Slovanu. Belasí si síce vytvorili počas zápasu dvojgólový náskok, ktorý sme však dokázali zmazať a doviesť tak duel aspoň do predĺženia. V ňom už domáci rozhodli vo svoj prospech, a tak si z hlavného mesta Slovenska odnášame aspoň bod.

Skóre zápasu ako prvý otvoril v 12. minúte náš útočník Ján Petriska, keď sa dostal k puku po sebavedomom prieniku Štraucha, po ktorom mal pred sebou už len odkrytú bránu, vďaka čomu sa poľahky presadil a poslal náš tím do vedenia. Tesný náskok nám ale nevydržal príliš dlho, keďže už v 15. minúte vyrovnával Takáč a necelú minútu na to dokonca bratislavský tím viedol, keď sa v prečíslení ujala koncovka z hokejky Findlaya. 

Domáci mali v 31. minúte k dispozícii trestné strieľanie, ktorého exekútorom bol Poirier, lenže v tomto bode zápasu ešte nenašiel recept na nášho Krošelja. Čo sa však nepodarilo jemu, napravil päť a pol minúty pred odchodom do kabín Török, ktorý si našiel puk po oslabovkovom úniku Šilleho a zvýšil už na 3:1. Naši hráči stihli vo veľmi krátkom čase odpovedať a počas tej istej početnej prevahy znižoval Carter Turnbull, ktorý tak pred treťou tretinou udržal naše nádeje na vyrovnanie.

Najmä v prvej polovici tretej časti mali belasí dobré šance znovu odskočiť na rozdiel dvoch gólov, no neujala sa ani príležitosť Lukošika a ani prečislenie dvoch proti jednému z 49. minúty. Zhruba v polovici 53. minúty bol blízko vyrovnania Gašpar, lenže Godla v bráne Slovanu ešte nepustil puk za svoj chrbát. Do konca základnej hracej doby neostávali ani dve a pol minúty, keď prišlo vylúčenie Findlaya, čo sme sa rozhodli využiť na odvolanie brankára a presilovku o dvoch hráčov. Na našu veľkú radosť sa nám 65 sekúnd pred sirénou podarilo vyrovnať zásluhou Wilkinsa, vďaka čomu sme si zaistili päťminútové predĺženie.

Tomu ešte predchádzala obrovská príležitosť Šilleho, ktorý zhruba desať sekúnd pred koncom mohol strhnúť vedenie na stranu domácich, čo mu však Krošelj neumožnil. Napokon však bol Slovinec v našej bráne prikrátky na strelu Poiriera, ktorý v 62. minúte rozhodol o tom, že z Bratislavy pocestujeme s jedným bodom.

HC Slovan Bratislava – HC '05 Banská Bystrica 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 15. Takáč (Maier, Mahbod), 16. Findlay (Pecararo), 35. Török (Šille), 62. Poirier – 12. Petriska (Macek, Štrauch), 36. Turnbull (Hora, Wilkins), 59. Wilkins (Hora, Turnbull). Rozhodovali: Stano, Žák – Junek, Jurčiak, vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, 5190 divákov.

HC Slovan Bratislava: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Findlay, Poirier - Fominych, Mahbod, Takáč – Šille, Preisinger, Lukošik - Žitný, Kukumberg, Dudáš – Török

HC '05 Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, D. Stránský, Hora, Nielsen, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Gašpar, Langkow, Faith – Macek, Petriska, Štrauch

Povedali po stretnutí

Raimo Helminen, hlavný tréner: „Bol to náročný zápas, musím však pogratulovať súperovi. Po celý čas sme mali problémy s rýchlosťou, ktorou sa domáci prezentovali, majú v tíme veľmi dobrých korčuliarov a tí nám spôsobovali ťažkosti. Zároveň som však rád za to, akým spôsobom sa prezentovali naši hráči. Videli sme vyrovnaný zápas.“

Ivan Ďatelinka: „Začali sme dobre, dali sme gól, no vzápätí sme dostali dva rýchle góly, čo nás trošku utlmilo, ale potom sme hrali presilovku a dostali sme tretí gól, po ktorom sme to len naháňali. Dali sme to aspoň do záveru a sme radi, že berieme aspoň jeden bod. My sme dnes mali v defenzíve veľa chýb, podržal nás brankár a nebyť jeho, dostali by sme viac gólov. (Na margo 1000. extraligového zápasu): Áno, niekde vzadu v hlave to bolo, od začiatku sezóny som si stanovil takú svoju métu, ktorú som chcel dosiahnuť pokiaľ budem zdravý. Podarilo sa, za čo som rád a ide sa ďalej. V Bystrici som odohral viac ako polovicu kariéry a určite tie majstrovské sezóny boli tým najkrajším obdobím. Opustiť Slovensko ma až tak nelákalo, aj keď nejaké ponuky boli, ale vždy to vyšlo nejako a nejak sa to zamotalo a ostal som tu. Ja som to nejako neriešil, bol som na Slovensku a úprimne, nehanbím sa za to, som rád, že som tu mohol byť. Teraz je méta, aby sme boli v prvej šestke a potom pôjdeme ďalej. Už nejdeme dlhé kroky, ideme malé. Posúvame sa krok po kroku.“

Ján Petriska: „Ťažko sa mi to hodnotí, keďže sme prehrali. Začiatok do zápasu bol vyrovnaný, dali sme prvý gól, čo bolo super. Potom sme vzápätí dostali, bolo 1:1. Musíme sa vyvarovať individuálnych chýb ako aj pri treťom góle a potom aj v predĺžení.“