HC MONACObet Banská Bystrica

Z Humenného odchádzame s tesnou, no o to cennejšou výhrou

29.10.2023 22:09

Stiahnuť obrázok
Z Humenného odchádzame s tesnou, no o to cennejšou výhrou | HC 05

V závere októbra nás čakal duel na ľade nováčika súťaže, ktorým je tento rok Humenné. Hoci nášmu súperovi patrila pred stretnutím posledná priečka, dalo sa očakávať, že to bude neľahký boj, v ktorom budú rozhodovať maličkosti. Napokon však rozhodla väčšia bojovnosť našich hráčov, keď sa šesť a pol minút pred koncom rozhodol o víťazstve Gašpar.

Úvodné minúty síce patrili z hľadiska aktivity nám, čo viedlo dokonca aj k početnej prevahe, no boli to domáci, ktorí sa ujali vedenia ako prví. Stalo sa tak na konci ich oslabenia, keď sa Lapšanský ocitol zoči-voči Belányimu a na začiatku 6. minúty rozvlnil sieť za naším brankárom. Momentum tak bolo na strane domácich, keď aj naďalej hrýzli a odmenou im bola ďalšia presilová hra. Tá však ostala nevyužitá a Humenčania nepotrestali ani vylúčenie Faitha zo 14. minúty. V polovici 17. minúty moho vyrovnať Petriska, no jeho pokus zastavila konštrukcia brány Galimova. 

Na ďalší zásah sa čakalo do 28. minúty a tentokrát sa oň postarali naši hráči, keď sa počas oslabenia presadil Wilkins. Kanadský útočník dokázal zúžitkovať peknú prihrávku od Velu, a hoci domáci ešte chceli gólu zabrániť, nepodarilo sa a bolo vyrovnané. Koncom 32. minúty mal solídnu šancu Linet, ktorý však nenašiel recept na Belányiho, a tak kontrovali naši hráči. Po peknej akcii tretej formácie zakončoval Žitný a na jeho veľkú radosť skončil puk až za chrbtom domáceho brankára. 

Humenčanom sa síce podarilo v 46. minúte vyrovnať zásluhou Kuruho, no bojovným výkonom sme strhli vedenie opäť na našu stranu. V 54. minúte sa ukázali individuálne kvality Gašpara, ktorý najprv po peknej sťahovačke ešte nenašiel recept na ruského brankára vo farbách nováčika, no následne sa veľkou snahou prezentoval Bíreš a po umnej prihrávke našiel v predbránkovom priestore Gašpara, ktorý pohotovým zakončením poslal náš tím do vedenia. V samotnom závere náš oslabil Wilde, čo Humenčania využilli na odvolanie brankára a hru šiestich proti štyrom, no všetky nádeje domácich na vyrovnanie zmaril Belányi, ktorý už vo zvyšku stretnutia neinkasoval, a tak sme sa mohli radovať z veľmi cenného víťazstva. Trojbodový zápis nás v tabuľke posunul na štvrté miesto pred Nové Zámky.

HC 19 Humenné - HC '05 Banská Bystrica 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 6. Lapšanský (Linet), 46. Kuru (Diakov, Pereskokov) – 28. Wilkins (Vela), 32. Žitný (Faith, Petriska), 54. Gašpar (Bíreš). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy – Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.

HC 19 Humenné: Galimov - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický - Šoltés, Krajňák, Borov - Handlovský, Linet, Kriška - Lapšanský, Kuru, Pereskokov - Michalík, Lačný, Vaško

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi - Bačik, Hora, Ďatelinka, Eichwede-Wilde, Holenda, Luža, Žabka - Wilkins, Adam, Vela - Matoušek, Bíreš, Gašpar - Žitný, Petriska, Faith - Macek, Stránsky, Faith