HC MONACObet Banská Bystrica

Z Michaloviec cestujeme naprázdno, k bodom nám nestačil ani dvojgólový náskok

12.01.2024 20:14

Stiahnuť obrázok
Z Michaloviec cestujeme naprázdno, k bodom nám nestačil ani dvojgólový náskok | HC 05

V rámci 35. kola sme sa predstavili v ďalekých Michalovciach, kde nás vzhľadom na tabuľkové postavenie súpera nemalo čakať nič jednoduché. Napriek tomu sme mali duel dobre rozbehnutý a po štyridsiatich minútach sme odchádzali do kabín s tesným náskokom. O ten sme však v záverečnej časti prišli a domov tak žiaľ cestujeme naprázdno, bez jediného bodu.

Už po pol minúte musel ukázať svoju pripravenosť Belányi, ktorý dostal šancu pred Krošeljom a okamžite musel hasiť vzniknutý požiar po úniku Solenského. Koncom druhej minúty oslabil domácich Heard, čo naši hráči pretavili do prvej zmeny skóre a v 4. minúte rozvlnil sieť za Škorvánkom útočník Rastislav Gašpar. Chvíľu na to sme nám naskytla ďalšia početná výhoda, ktorá už ostala nevyužitá, a tak udreli Michalovčania. Na konci 7. minúty vyrovnával Heard, ktorý sa zaskvel peknou sťahovačkou a dobre umiestnenou strelou, na ktorú nemal náš brankár nárok. Zvyšné pasáže prvej tretiny poznačili vylúčenia na oboch stranách a stav zápasu už ostal nezmenený.

V prostrednej časti sa dlho nič nedialo, no aktérov stretnutia to neodradilo od toho, aby roztrhli vrece s gólmi. Všetko naštartoval presilovkový zásah a kombinácia legionárov, na konci ktorej bol Turnbull. V 33. minúte sa však opäť začínalo odznovu, keď v početnej výhode vyrovnával Paločko. Vo veľmi krátkom časovom slede sme však odskočili na rozdiel dvoch gólov, keď najprv posielal náš tím do vedenia Bíreš a koncom 36. minúty upravoval na 4:2 z nášho poľadu Výhonský. Dobre rozbehnutý zápas sme si však začali prakticky ihneď komplikovať, keď sme dvomi vylúčeniami umožnili michalovským elitným hráčom, aby sa ešte pred sirénou postarali o zníženie. Prsty v tom mal obranca Acolatse, keď po prihrávke Daugavinša strelou z prvej prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

Pred treťou tretinou sme mali všetko vo vlastných rukách, no plán na bodový zisk sa začal veľmi rýchlo rozpadať. Už po tridsiatich sekundách totiž vyrovnal stav stretnutia skúsený Buc, ktorý to mal pri koncovke jednoduché a stačilo mu trafiť odkrytú bránu. Následne sme ubránili dvom oslabeniam a v 53. minúte nás držal v hre Belányi, ktorý zlikvidoval únik Daugavinša. Znovu sme však mohli duel strhnúť na našu stranu, príležitosť nám k tomu poskytol michalovský obranca Bodák, ktorý putoval na trestnú lavicu. Domáci to však prečkali a štyri minúty pred koncom zasadili rozhodujúci úder. Všetky naše nádeje najprv zmaril práve Bodák, ktorý sa po návrate z trestnej lavice vydal do prečíslenia a minútu pred koncom nás "pochoval" gólom do odkrytej brány Jasečko. 

HK Dukla Ingema Michalovce - HC '05 Banská Bystrica 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)

Góly: 7. Heard (Valach, Puliš), 33. Paločko (Daugavinš), 38. Acolatse (Daugavinš), 41. Buc (Daugavinš), 57. Bodák (Buc, Puliš), 59. Jasečko - 4. Gašpar (Šenkeřík, Výhonský), 29. Turnbull (Wilkins, Hora), 34. Bíreš (Gašpar), 36. Výhonský (Petriska). Rozhodovali: Orolin, Jobbágy - Pribula, Šoltés, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0.

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek – Macejko, Acolatse, Cibák, Bodák, Drgoň, Jasečko – Paločko, Buc, Daugavinš – M. Valach, Heard, Puliš – Zabusovs, Suja, Newton – Vašaš, Solenský, Kabáč

HC '05 Banská Bystrica: Belányi – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Čunderlík, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Plančár