
18/02/2025
V pomerne oklieštenej zostave sme sa vybrali do Nitry, kde sme v súboji 11. kola ukázali dostatok vôle pobiť sa o dobrý výsledok. Domáci síce dvakrát viedli, no zápas sa nám podarilo vyrovnať a dotiahnuť do predĺženia. V ňom sa už najprv radovali z výhry domáci, lenže v celej situácii nastal zvrat a napokon sme 40 sekúnd pred koncom extra času dokázali streliť rozhodujúci gól.
Úvodné sekundy patrili domácemu celku a Hrachovina tak bol od začiatku v permanencii. Postupne sme sa však osmelili a aj my sme zamestnali Šeba, ktorý tentokrát dostal prednosť pred Aittokalliom. Veľké príležitosti k prvej zmene skóre mal najmä Ritchie, ktorý začiatkom 8. minúty spálil sľúbnú možnosť. V 15. minúte sa počas našej presilovky dostal do úniku Bajtek, ktorý však bol nedovolene atakovaný a rozhodcovia nariadili trestné strieľanie. Jeho exekútorom bol Samuel Buček, ktorému ale v dôležitom okamihu skĺzol puk z čepele a Hrachovina tak nemal s jeho pokusom príliš veľa práce. Napokon aj tak diváci videli prvý gól ešte v úvodnom dejstve, keď v 18. minúte napriahol Stacha a jeho strela skončila v sieti, pri čom Hrachovina nemal na túto situáciu optimálny výhľad.
V prostrednej časti sa hra prelievala zo strany na stranu, bolo vidieť, že oba celky si robia zálusk na bodový zápis, čo vyústilo v niekoľko zaujímavých šancí. Jednu z nich ešte Šebo dokázal vyriešiť, no napokon bol mladý slovenský brankár prikrátky na situáciu z 27. minúty. Puk z hokejky Chicoinea domáci gólman zneškodnil, no následne sa dostal k puku Boucher a bolo vyrovnané.
Druhú polovicu zápasu odštartovali lepšie hráči Nitry, ktorých poslal do vedenia Pobežal, keď sa ujala jeho strela spoza brániaceho hráča. Krátko na to oslabil domácich Bubela a ponúknutú presilovku využili naši hráči na vyrovnávajúci zásah. Tentokrát sa do streleckej listiny zapísal Adams, ktorého ukážkovo našiel navrátilec v zostave Šoltés a začínalo sa opäť odznovu.
V tretej tretine síce diváci gól nevideli, čo malo za následok, že zápas išiel do predĺženia, no aj napriek tomu diváci videli niekoľko sľúbných šancí. Veľmi blízko ku gólu bol najmä Wedman, ktorého pokus opečiatkoval konštrukciu nitrianskej brány, na opačnej strane mohol udrieť v 55. minúte Buček. Krátko na to si síce pripísal gól Faith, lenže proti boli arbitri stretnutia, ktorý jeho zásah neuznali pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Ešte pred koncom takmer rozhodol Buček, ktorého obral o gól pohotovou prácou Hrachovina a v riadnom hracom čase sa už nič viac neudialo.
Ich mikrosúboj sa zopakoval aj v predĺžení, kde znovu vzišiel z toho úspešne skúsený brankár v našom drese. Na veľkú radosť domácich tribún potom uspel Bubela, lenže opäť sa do situácie položili rozhodcovia a gól napokon po dlhých debatách s videorozhodcom neplatil. Psychická výhoda tak bola na našej strane, čo využili zámorskí hráči na dokonalý zvrat v zápase a v poslednej minúte predĺženia rozhodol o dvojbodom zisku pre náš tím obranca Chicoine.
HK Nitra - HC MONACObet Banská Bystrica 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1)
Góly: 8. Stacha (Bajtek, Gill), 31. Pobežal (Camara) – 27. Boucher (Chicoine), 33. Adams (Šoltés, Michalčin), 63. Chicoine (Adams, Wedman). Rozhodovali: Výleta, Novák – Junek, Frimmel, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2813 divákov.
HK Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Buček, Gill, Bajtek – Bača, Auk, Jackson, Bubela, Ritchie – Stacha, Vitaloš, Camara, Pobežal, Lacka – Fatul, Lisý, Csányi, Hrnka, Bačo
HC MONACObet Banská Bystrica: Hrachovina – Chicoine, Scarlett, Petriska, Voyer, Boucher – Zeleňák, Žabka, Faith, Wedman, Adams – Stránský, Michalčin, Matoušek, Čunderlík, Šoltés – Česánek, Valigura, Tomka
Vladimír Országh, hlavný tréner: „Podstatné bolo, že sme sa v druhej tretine vrátili do hry, kde sme si pomohli aj presilovou hrou a získali sme také momentum. Tá tretia tretina bola taká hore-dolu, každý mal šance a hlavne v závere nás podržal Hrachovina. Nemuseli sme mať ani bod, keď zneškodnil samostatný nájazd Bučeka a taktiež aj v predĺžení. Tá deľba bodov je asi spravodlivá, ak by niekto dnes nemal ani bod, je to trochu nespravodlivé. V predĺžení je to aj o šťastí, nám vyšiel challenge (trénerská výzva), nemali sme čo stratiť. Videli sme, že tam bola sporná situácia okolo brankára, keď mu zašli hokejkou do betónu a bolo to na rozhodcoch, ako to posúdia. My sme nemali čo stratiť a z protiútoku sme dali gól, za čo sme radi, lebo v Nitre sa hrá veľmi ťažko, je tu búrlivá atmosféra a pre nás sú to zlaté body. Čo sa týka neuznaného gólu Faitha, bola to asi podobná situácia ako ten neuznaný gól v predĺžení. Obe situácie boli veľmi podobné... Stále je začiatok sezóny, aj keď je za nami už štvrtina, ale máme veľmi veľa zranených. Už od prípravy, dnes nám vypadli ďalší hráči, ale klobúk dolu ako sa s tým chalani pasujú a bojujú jeden za druhého. Pre nás je podstatné, že zbierame body a máme kľud na prácu. Sme radi, že sme tam kde sme, no nie je to zadarmo, je za tým práca všetkých chalanov a všetkých okolo klubu. Mrzia nás zranenia, ale patrí to do športu a musíme sa s tým vysporiadať."
Gabriel Chicoine: „Bol to super zápas, atmosféra bola pomerne dobrá. Bojovali sme od začiatku až po koniec, súper má naozaj kvalitný tím. Máme nejaké zranenia a choroby, takže je to skvelá výhra pre celý tím. Úprimne, pri mojom góle sa ukázala vynikajúca práca Wedmana, no a potom ma tam Adams skvelo našiel a bolo..."
Dominik Hrachovina: „Odtiaľto sa asi body nevozia ľahko, je tu výborná atmosféra, hrali sme v druhej tretine dobre a myslím, že sme boli trochu aj lepší. V tej tretej už Nitra trochu pridala a robili nám problémy, ale našťastie sme uhrali dva body. Z vonku sú to zlaté body a hlavne, že sme neprestali hrať, keď sme dostali gól. Čo sa týka neuznaného gólu v predĺžení, bez komentára. Ja si o tom môžem myslieť čokoľvek, ale výkon rozhodcu hodnotiť nebudem. Cítim sa dobre, vyhrávame a väčšinou sa to, ako sa človek cíti, odvíja od toho, ako ten tím hrá. Dúfame, že to takto bude pokračovať."