HC MONACObet Banská Bystrica

Z Nových Zámkov odchádzame s plným bodovým ziskom, víťazná séria pokračuje

29.09.2023 21:03

Stiahnuť obrázok
Z Nových Zámkov odchádzame s plným bodovým ziskom, víťazná séria pokračuje | HC 05

Po niekoľkodňovej pauze strávenej intenzívnou prípravou vycestovali naši hráči v rámci piatkového 5. kola na juhozápad Slovenska, kde sme čelili rozbehnutým „býkom“ z Nových Zámkov. Vďaka zodpovednému výkonu a trom gólom v súperovej sieti odchádzame zo súperovho ľadu s plným bodovým ziskom.

Na súpiske sa ocitla už aj novopečená akvizícia v podobe brankára Krošelja, no prednosť ešte dostal Filip Belányi, ktorý už v polovici 4. minúty musel čeliť nádejnému prečísleniu domácich, no skóre sa nemenilo. Zámčania sa dočkali v 7. minúte po vylúčení Faitha, keď rozvlnil sieť za mladým slovenským brankárom skúsený Stupka, ku ktorému sa dostal odrazený puk a strelou z prvej poslal svoj tím do vedenia. Minútu na to sme čelili ďalšiemu oslabeniu, ktoré sme však už ustáli a postupne sme sa dostávali do tempa. Prvýkrát vážnejšie ohrozil Kantora útočník Tomáš Matoušek, ktorý bol na konci 13. minúty bol blízko vyrovnania, no naša odpoveď napokon prišla v 18. minúte vďaka početnej výhode. Clonu pred domácim brankárom zúžitkoval Bode Wilde, ktorý strelou švihom prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a postaral sa o to, že stav zápasu bol 1:1. Krátko na to opäť pohrozil Matoušek a po ňom zaúradoval vo forme hrajúci Vela, ktorý ešte pred odchodom do kabín otočil duel v náš prospech.

V 23. minúte sme boli blízko ďalšieho gólu, v presilovej hre sa v neprehľadnej situácii pred bránou pokúšali prepasírovať puk do siete viacerí naši hráči, no Kantor odolal. Aj nasledujúce pasáže patrili prevažne našim hráčom a ich snaha bola korunovaná v 31. minúte, kedy ukázal inštinkt zakončovateľa Gašpar a v spletitej situácii dokázal nájsť puk dokázal poslať ho do brány. Zakrátko sa prezentoval dôležitým zákrokom Belányi, a to pri šanci Logginsa, no v závere tretiny mal viac práce Kantor, ktorý musel zasahovať pri pokusoch Wilkinsa a Gašpara.

Do tretej tretiny sme vstupovali s nádejným dvojgólovým náskokom a snahou doviesť duel do úspešného konca. Novozámčania postupne zvyšovali obrátky a vypracovali si viaceré dobré šance, no ich nádeje maril vynikajúci Belányi, ktorý navyše v 49. minúte predviedol aj jeden okulahodiaci zákrok. Hokejisti Nových Zámkov však napokon aj tak vykresali pomyselnú iskierku nádeje, keď po vylúčení Stránskeho znižoval na rozdiel jediného gólu po šikovnom teči Števuliak. Vo veľmi krátkom slede sme si mohli poistiť náš náskok, lenže Vela trafil konštrukciu brány a z následnej dorážky neuspel ani Turnbull. Vrásky na čele nám spôsoboval najmä Loggins, no hoci to Zámčania skúsili v šestici, naša defenzíva odolala, a tak sme sa mohli po záverečnom hvizde radovať z tesného, no o to dôležitejšieho a cennejšieho víťazstva. Jedným z hrdinov duelu sa stal brankár Filip Belányi, ktorý podľa štatistík zneškodnil až 36 z 38 striel súpera.

A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.
A generic square placeholder image with rounded corners in a figure.

HC MIKRON Nové Zámky – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly: 7. Stupka (Števuliak, Lee), 53. Števuliak (Roy, Lee) – 18. Wilde (Vela), 19. Vela (Turnbull, Wilkins), 31. Gašpar (Matoušek). Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Synek, D. Konc ml. – Číž,  vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Lee, Laurenčík, Roman, Mamčics, Hatala, Kozák – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Fafrák – Múčka, J. Mikúš, H. Kováč

HC ’05 Banská Bystrica: Belányi (Krošelj) – Hora, Bačík, Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Turnbull, Vela, Wilkins – Štrauch, Sojka, Žitný – Faith, Stránsky, Macek


Doug Shedden, hlavný tréner: „Každá z tretín bola trochu rozdielna. Myslím, že sme mohli byť radi, že sme po prvej tretine viedli 2:1, vzhľadom na to, koľko striel sme umožnili nášmu súperovi. V prostrednej časti sme trochu pridali a zahrali sme naozaj výborne, mali sme množstvo streleckých pokusov a skóre mohlo byť pokojne aj 5:1 alebo 6:1 pre nás. Potom sme trochu umožnili domácim získať momentum na svoju stranu, nechali sme sa párkrát vylúčiť a súper potvrdil, že má skvelé presilovky. Napokon sme odolali, viacerí hráči strávili na ľade veľkú porciu času, brankár zachytal vynikajúco a sme radi, že si vezieme domov tri body.“

Rastislav Gašpar: „Prehrávali sme 1:0 a v prvej tretine to nebolo také ideálne, mali sme tam dvoch vylúčených, ale dali sme tam potom hneď dva góly, čo bolo super. Pridali sme tretí gól, a hoci sme síce z presilovky dostali, ale ustrážili sme si to a myslím si, že super záver.“

Bode Wilde: „Prvá tretina bola… povedal by som hore-dole, podobne to vyzeralo aj v tretej a súperovi sme umožnili až príliš veľa šancí. Ku koncu prvej časti sa nám však podarilo využiť naše príležitosti, čo dostalo súpera do stresujúcej situácie. Pred nedeľou sa potrebujeme uistiť, že budeme naplno makať počas celých 60 minút a budeme dôrazní ako počas uplynulého víkendu. Určite sme náročným súperom, keď hráme poctivo v defenzíve a keď sa vyvarujeme zbytočných strát v útočnej tretine, ktorými umožníme súperom vypracovať si šance. Straty pukov nás pochovávajú a to je niečo, na čo si musíme dať skrátka väčší pozor.“


foto: Š. Ďuriančík