HC MONACObet Banská Bystrica

Zadné rady posilní aj skúsený obranca s vyše 500 štartami v extralige

30.05.2024 09:58

Stiahnuť obrázok
Zadné rady posilní aj skúsený obranca s vyše 500 štartami v extralige | HC 05

Povestný mix mladíckej dravosti a skúseností bude zastúpený v novej sezóne v defenzívnych radoch aj vďaka doposiaľ oznámeným posilám, ku ktorým sa po novom pridá obranca s vyše 500 štartami v najvyššej súťaži. Reč je o tridsaťdvaročnom Lukášovi Kozákovi, ktorý sa upísal k pôsobeniu pod Urpínom na najbližšie dve sezóny.

Najnovšou akvizíciou, ktorá bude obliekať banskobystrický dres, je skúsený Lukáš Kozák, ktorý strávil uplynulého dva a pol roka v Nových Zámkoch. V rámci tohto pôsobiska prekonal úctyhodný míľnik, keď zaznamenal 500 štartov v rámci najvyššej slovenskej súťaže. Okrem Nových Zámkov si na Slovensku zahral aj za Poprad, Žilinu, Trenčín, Martin, Skalicu a bol aj pevnou súčasťou bratislavského Slovanu počas ich pôsobenia v KHL.

Okrem farieb "belasých" hájil aj farby chorvátskeho Medveščaku Zagreb a v určitách fázach kariéry si okúsil aj "český chlebík", keďže si zahral za Kometu Brno, Karlove Vary a dve sezóny strávil v Porube. Práve odtiaľ nasmeroval svoje kroky do Nových Zámkov. Okrem klubovej úrovne má na svojom konte aj štarty v najcennejšom drese, keď Slovensko reprezentoval v 32 prípadoch a bol aj súčasťou výberov do 18 a do 20 rokov.

K jeho angažovaniu poskytol svoje stanovisko pre náš web aj Ľuboš Pisár: „Myslím si, že Lukáša netreba našim fanúšikom špeciálne predstavovať. Je to skúsený slovenský obranca, ktorý má skúsenosti ako z KHL, tak aj z českej extraligy. Je motivovaný, spoľahlivý a stále v dobrom hokejovom veku. Verím, že vhodne doplní obranné rady a bude prínosom pre náš tím." 

Na margo motivácie spojiť svoju budúcnosť s naším klubom vyjadril samotný Lukáš Kozák veľmi peknú myšlienku: „Presvedčilo ma jednanie a vízia o ambíciách klubu v ďalšej sezóne od pána Pisára, spojené s príchodom trénera, pána Országha. Zo skúseností som presvedčený, že aj keď máte najlepšiu loď, akú môžete, tak pokiaľ nie je za kormidlom správny kapitán, tak v búrke aj tak stratí smer. Moje ambície už dlhšiu dobu nie sú individuálne... Keďže každá ďalšia sezóna už môže byť z osobných dôvodov moja posledná, veľmi by som ešte chcel zažiť tímový úspech," prezradil "Kozo", ktorý by sa najviac potešil titulu v najvyššej súťaži.

Jeden už na konte má, keďže v sezóne 2011/2012 dvíhal nad hlavu majstrovský pohár v drese HC Slovan Bratislava. Belasí vtedy zdolali Košice vo vypätej, sedemzápasovej sérii, keď posledné víťazstvo "ukoristili" v košickej Steel Aréne. 

Popis obrázka
foto ilu: Štefan Macsadi/HC Nové Zámky