HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Čaká nás meranie síl proti neohrozenému lídrovi

21.01.2024 08:23

Stiahnuť obrázok
Preview: Čaká nás meranie síl proti neohrozenému lídrovi | HC 05

Počnúc najbližším piatkom na nás čaká séria piatich zápasov, v ktorých sa predstavíme u súpera, no tomu bude predchádzať domáce vystúpenie, keď pod Urpínom privítame Spišskú Novú Ves. Súper sa u nás predstaví z pozície lídra tabuľky, zatiaľ čo naši hráči inkasovali v posledných dvoch domácich dueloch dokopy až 14 gólov.

Zhodne po sedem sme "schytali" od Bratislavčanov a nedávno aj od Zvolena. Doplácame na individuálne chyby alebo na vylúčenia a súperi tieto situácie trestajú, čo bude chcieť využiť aj náš dnešný protivník. Spišiaci sú so 125 gólmi po Nitre druhé najlepšie mužstvo v strieľaní gólov a vonku zvíťazili štyrikrát v rade. Rozhodne sa tak máme mať pred čím na pozore...

Dlhodobo na čele

Koncepčná práca prináša na Spiši svoje ovocie a "rysy" sú dlhodobo na čele tabuľky a o ich domáce zápasy je medzi verejnosťou v tamojšom regióne obrovský záujem. Je to odzrkadlením poctivej práce a súdržnosti všetkých elementov, no každému je nad slnko jasné, že mužstvá nedokážu víťaziť v jednom kuse, hoci niektorí to možno očakávajú.

Občasné zakopnutia nie sú výnimkou ani pri výsledkoch Spišiakov, veď napríklad z posledných troch duelov zvíťazili len raz. Prekvapivo sa "zadrel" motor v hre Spišiakov v domácom prostredí, keď v poslednom kole vydolovali proti Košiciam len bod za prehru po nájazdoch a niekoľko dní predtým nestačili na rozbehnutú Nitru, ktorej podľahli 2:4.

Zopakuje sa prvý duel?

Asi niet fanúšika nášho tímu, ktorému by nebolo jasné, že v tejto chvíli potrebujeme zabezpečiť zadné vrátka. Inkasujeme často a veľa a bez zlepšenia v defenzíve len ťažko pomýšľať na dobrý výsledok. K tomu treba pridať snahu počas celých šesťdesiatich minút a v určitých miestach zjednodušiť hru a vyvarovať sa individuálnym chybám.

V podobnom duchu sme sa prezentovali v zápase, ktorý sa odohral v polovici októbra a dokázali sme vtedy zvíťaziť síce chudobným, no veľmi cenným víťazstvom 1:0. Sústredený a bojovný výkon nás doviedol k výhre a čistému kontu a niekde odtiaľ treba čerpať aj pri príprave na dnes.

Informácie pre fanúšikov

Bez dobrej atmosféry to bude ťažké, no prispieť k nej budú môcť všetci, ktorí si nájdu cestu do Tipsport Arény v čase od 16:30 hod, kedy je naplánované úvodné buly zápasu. Tomu zodpovedá aj čas otvorenia pokladne, ktorá bude k dispozícii od 14:30 hod a kde bude možné zakúpiť aj zvýhodnené, rodinné vstupenky. Vstup na tribúny bude k dispozícii hodinu pred stretnutím.

Samozrejmosťou je online predpredaj lístkov, ku ktorému sa už tradične dostanete aj cez náš e-shop. Okrem hokeja si návštevníci zápasu budú môcť užiť aj sprievodný program či súťaže, ktoré sa stali pravidelnou záležitosťou a bez ktorých by to v Tipsport Aréne nebolo ono. Reč je o prestávkovom Urpiner kvíze a streleckej súťaži TRAF A LEŤ s CK BB TRAVEL.

Dnešné stretnutie odvysiela aj TV stanica Sport 1 alebo zápas môžete sledovať tradične na online platformách TV Tipsport či JOJ Play. Veríme však, že si na tribúny nájde cestu čo najviac divákov a pomôžeme hráčom nakopnúť sa a nechať zabudnúť na trojzápasovú sériu prehier.