HC MONACObet Banská Bystrica

Preview: Čakajú nás dva domáce zápasy v rade, v piatok privítame nováčika

07.12.2023 17:51

Stiahnuť obrázok
Preview: Čakajú nás dva domáce zápasy v rade, v piatok privítame nováčika | HC 05
Piatok a nedeľa budú tradične patriť hokeju a banskobystrickí priaznivci si to budú môcť užiť do sýtosti. Čakajú nás totiž dva domáce zápasy, na ktoré láka vedenie klubu zvýhodneným vstupným. Nech sa však rozhodnete akokoľvek, naši hokejisti sú pripravení nadviazať na výsledky, ktoré sa dostavili pod vedením trénera Helminena.
V piatok k nám pricestuje nováčik súťaže, ktorý si doposiaľ vyberá daň za prvý rok účinkovania v extralige, nakoľko Humenčanom patrí po 24 kolách posledná priečka. Aj napriek tomu však ukázali, že dokážu zamotať hlavy komukoľvek, veď nie je to tak dávno, čo v domácom prostredí šokovali hokejovú verejnosť výhrou nad obhajcami titulu z Košíc. 

Ako vždy - ide o veľa

Ešte nedávno to s nami vyzeralo tabuľkovo kriticky a našli sa aj ľudia, ktorí sa nebáli skloňovať v súvislosti s naším klubom slovo zostup, no s príchodom pozitívneho impulzu v podobe trénera Helminena prišlo herné aj výsledkové zlepšenie, ktoré nás vynieslo v tabuľke pravdy do hornej šestky. Aktuálne dokonca strácame na 3. miesto len dva body, takže dva domáce zápasy môžu v prípade bodového úspechu zaistiť posun smerom nahor. Opäť sa tak potvrdzuje, že každé kolo je mimoriadne dôležité, čo však môže vytvárať tlak na psychiku hráčov. S adekvátnou podporou z tribún však môžu naši hráči dosiahnuť čokoľvek, takže pokiaľ nemáte na piatok a nedeľu lepší program, určite zavítajte do Tipsport Arény. Zvýhodnené vstupenky si môžete zakúpiť z pohodlia domova na tomto odkaze

Takmer trojciferný počet inkasovaných gólov

Humenčania to v doterajšom priebehu súťaže nemajú jednoduché, inkasujú veľa gólov a to im podlamuje nohy. Až 99 inkasovaných gólov v 24 stretnutiach vytvára na oko hrozivý priemer výše 4 gólov na zápas a to je bilancia, s ktorou ťažko môžu tímy pomýšľať na víťazstvo. Napriek tomu sa to však nováčikovi podarilo trikrát, no výlučne v domácom prostredí, keď výsledkom 5:4 zdolali Liptovský Mikuláš, Nové Zámky a vďaka výhre po nájazdoch aj vedúcu Spišskú Novú Ves.

Rozhodnúť by mohli presilovky

Naši hráči veľmi dobre vedia, že cesta k úspechu vedie aj cez početné prevahy a v nich si svoje úlohy plníme dobre. S úspešnosťou ich využívania na úrovni 22,34% síce nepatríme v tejto hernej činnosti medzi popredné celky, no stále je to výborné číslo. Naopak, náš piatkový súper si nevie dať rady v oslabeniach, keďže v nich inkasovali až 32 gólov. Zaujímavosťou je, že "na konte" majú iba 91 dvojminútových trestov, čo je najmenej v súťaži. Disciplinovanosť teda v Humennom poznajú, no keď už sa dopustia faulu, častokrát to končí gólom v ich sieti.

Informácie pre fanúšikov

Keďže piatkový duel bude predposledným pred blížiacou sa reprezentačnou prestávkou, pevne veríme, že na tribúny si nájde cestu čo najvyšší počet fanúšikov, ktorí prispejú k vytvoreniu tej správnej hokejovej atmosféry. Veď kto by nechcel byť pri tom, ako sa predierame tabuľkou nahor? 
Zároveň bude možnosť si zasúťažiť, keďže v rámci sprievodného programu nebude abstentovať populárny Urpiner kvíz či strelecká prestávková súťaž TRAF A LEŤ so spoločnosťou BB TRAVEL. Žrebovať sa bude aj niekoľko výhercov tombolových cien, ktoré dodali do súťaže naši partneri, takže neváhajte a do konca 1. prestávky zavítajte do bufetov, kde sú tombolové lístky.
Stretnutie začína o 17:30 hod, čo v praxi znamená, že už od pol štvrtej bude otvorená pokladňa a hodinu pred stretnutím otvorí svoje brány náš fanshop, kde nájdete aj množstvo nového, graficky zaujímavého a atraktívneho tovaru s motívom nášho klubu. Samotný duel povedú arbitri Fridrich, Baluška, Orolin a Pribula.